Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hány perces 10 km és félmarato...

Hány perces 10 km és félmaraton reális egy már nem olyan fiatal nőnek?

Figyelt kérdés
2023. jan. 14. 21:40
 1/9 anonim ***** válasza:

Mennyire nem olyan fiatal? Milyen sport múlttal? A jelenben, közelmúltban mennyi edzéssel?


Mert így bármiféle részlet nélkül azt mondom, hogy a világcsúcstól a nem tudja lefutniig bármi.

2023. jan. 14. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Nem sok sportmúlttal.


45 perces 10 km például lehetséges? Ahogy nézem, ez már abszolút "elit" a BSI rendezvényeken?

2023. jan. 14. 21:59
 3/9 DanielC válasza:
10 km szerintem legalabb 1 ora, ha nem vagy profi
2023. jan. 15. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Itt érdemes utánanézni (Female 10k Running Times):


[link]

2023. jan. 22. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Ami szerinte intermediate, azzal első 1/5-ben lehetett lenni budapesti versenyen.


Meg ez még mindig nem ad még csak iránymutatást sem arról, hogy felnőttkorban sportolni kezdő mit érhet el.

2023. jan. 22. 08:03
 6/9 anonim ***** válasza:

5:

Budepesti versenyeken nagyon sok kutyaütő is elindul, aki nem is sportol rendszeresen. Ezek egy fajta fesztiválok, ahol sokan cska elkocognak és közben jól érzik magukat, miközben talán minden 5. versenyző veszi komolyan.


A 45-ös 10 km féfiaknál 30 felett kezdve is könnyen elérhető, nők esetében már jónak számít nem fiatalon kezdve.


4-es által linkelt táblázat alapján én egyébként 36 éves férfiként 10 km-en az advanced és az elite között vagyok, amit irreálisnak tartok, nekem az advanced és az intermediate között kellene lennem. Eleve az, hogy 10 percet ráhagytak a világrekordhoz képest az elitere, komolytalanná teszi, az elitnek max. 4-5percre kellene lennie a világrekordtól. Amit elitnek nevez, az erős hobbimezőny.

2023. jan. 22. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Pont az érdekel engem például, hogy a 45 perc reális-e nőknek.
2023. jan. 22. 11:46
 8/9 anonim ***** válasza:
Reális. De ha nem fiatalon kezded, akkor sokat kell hozzá edzeni. Attól nem leszel jobb, ha ugyanezt pár naponta megkérdezed.
2023. jan. 22. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Jó, csak az ember semmit se tud... Egyetlen, amit tudok, hogy nem 10 órát akarok totyogni, hanem 1-2-t rendesen futni. (Tudom, hogy nem minden ultrás totyog, de 5p/km-es futás nekem 10 órán át irreális, szóval így értsd)


Egyet tudok, hogy középkorú vagyok és elvileg szülni is fogok.



Fogalmam sincs, mi legyen a célom a sporttal. 2 órán belüli félmaraton. És onnan??

2023. jan. 22. 12:04

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!