Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ha fél év alatt 12-13 km a...

Ha fél év alatt 12-13 km a legtöbb, amiket futottam, akkor hogy fogom bírni a félmaratont az edzéshez képest jóval nagyobb intenzitással?

Figyelt kérdés

Nem saját kútfőből edzek.

Saját kútfőből lett volna már pár 21 mögöttem, meg eleve hosszabbakat futottam volna.


Szerintem nagyon rosszul leszem, ájulásközeli és veszélyes is az egész.


De másnak mi a tapasztalata?


2022. nov. 5. 22:32
 1/8 anonim ***** válasza:
Én áprilisban futottam új egyéni csúcsot, 1:26:50-et. Aztán kevés időm lett futni, heti 90-100-ról 50-60 km-re csökkentettem az adagom, csak ritkán 20 km felett futva, de több intenzív interval vagy domb edzést tettem bele. Ősszel ezután javítottam az időmön, 1:25:12 lett. Szóval nem feltétlenül csak az számít, mennyi a hosszú futás.
2022. nov. 6. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Jó, de én heti 25-30 km-t futok, ritkán 30 felett. Edzővel futok és nagyon visszafogott, nagyon nem vagyok elégedett és tempó-pulzus arányban nem is javultam, mióta vele dolgozom (két rövidebb verseny alapján).


Heti 50-60 km rengeteg!!!! Le minden kalappal!!!!

2022. nov. 6. 09:14
 3/8 anonim ***** válasza:
1-es vagyok. Heti 25-30 km-es adagnál nem indokolt az, hogy 20 km feletti hosszúakat fussál. Felkészülni félmaratonra viszont max. 12-13 km-es leghosszabbakkal is lehet. Vagy a heti adagot is növelnéd, szemben az edződ tanácsaival? Van értelme, de óvatosan, fomozatosan érdemes.
2022. nov. 6. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Magamtól már 18,5-nél tartottam, ezt nyirbálta meg... Mert szerintem ő se tudja, miért.

Ezért IS akarom otthagyni.


Ha a szervezet 12 km-hez van szokva, akkor hogyan bír ki ájulás nélkül 21-et egészségtelenül magas pulzussal? Mert persze ezt is szeretné tőlem..

2022. nov. 6. 11:26
 5/8 anonim ***** válasza:

Úgy, hogy ha rendszeresen futsz 12 km-t alacsony pulzustartományban, akkor fejlődik az alap erőnléted, és kialakul egy olyan utazó iramod, amivel kvázi végtelenig el tudnál futni (igazából 30 km után lennének először problémáid). A versenyirqm közeli résztávokkal, váltott iramú futásokkal pedig megtanulsz ennél gyorsabban futni, a versenyen meg lényegében kombinálod a kettőt, nyilván az nem fenntartható, tehát a jól megválasztott versenyiramon eleve magasabb pulzussal kezdesz, a végéig pedig kitolódik még magasabbra, ahogy savasodik az izomzatod.


Szerintem is jobb lenne heti egy 20 km körüli könnyű iramú futás, de nélküle is lehet fejlődni.

2022. nov. 6. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Hát meg valószínűleg élvezném is, nomeg közel voltam hozzá, az a bizonyos 18,5 nagyon kényelmes, kellemes volt, nem vett ki belőlem sokat.

Meg eleve tavasszal 7 km-t futottam beszélgetve adott tempóban és alig éreztem meg az edzést, most viszont már megérzem.


Hallottam olyan pletykákat, hogy részben generált az edzésterv, tapasztalom, hogy nem elég a visszajelzés felőle. Persze élőben vagy videóban nem akart látni, a kérdéseim zömére nem kapok választ.

Egy még drágább csomaggal megoldódna ezek... Kisebbik része.


Szóval új edzőt is keresek, de ez csak ventillálás volt...


Szóval nem tudom.

És a szív hogy bírja ezt a szokatlan terhelést?


Meg úgy összességében sok a kétségem.

2022. nov. 6. 12:23
 7/8 anonim ***** válasza:

Mikor lesz a verseny?

Az edződ milyen távon versenyzett vagy versenyezik?

2022. nov. 6. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nemsokára lesz.


Ő nem tudom, hogy milyen távon versenyzik.

2022. nov. 7. 05:27

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!