Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A családom lenéz mert futok...

A családom lenéz mert futok és ez bánt?

Figyelt kérdés

Most kezdtem el futni. Nagyon ellustultam mert ülő munkát végzek. Nagyon jól esik futni egy kicsit meg úgy a testmozgás is jól jön...

De lenéznek otthon és ez bánt. "Hát ne fussál mááár így is csontsovány vagy" "minek futol, hülye vagy?" "Mi a f.asznak futol lefárasztod magad"

Én vékony vagyok de nem azért futok hogy fogyjak. Jól esik és ennyi. De teljesen elmegy a kedvem tőle mikor ezeket hallom, és unom hogy a családom mindenről lebeszél akármi újba kezdek. Nem tudom hogyan rázhatnám le magamról ezeket... most is futni voltam, erre még stresszesebb lettem mint előtte, mert ahogy beléptem az ajtón jöttek a kommentek.



2021. szept. 26. 18:16
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem a futásról szól, a családi kategóriába tettem volna a helyedben. Nem a sport a gond, hanem a családod, valamiért irányítani akarnak és nem engedik hogy saját döntéseid legyenek.


Tanulj meg kiállni magadért és nem engedni hogy elnyomjanak. Akár ilyen "apró" kérdésben, de neked valójában nem az, hisz ez egy fontos érdeklődési köröd, jól érzed magad tőle és jót is tesz az egészségednek.


Tehát védd meg magad mikor neked "támadnak" és ne engedj az akaratuknak:


- "Hát ne fussál mááár így is csontsovány vagy" -> válasz: "akkor futok amikor akarok, nem a ti dolgotok"


- "minek futol, hülye vagy?" -> válasz: "normálisan beszélj velem, nem az alkoholista haverod vagyok"


- "Mi a f.asznak futol lefárasztod magad" -> "a mozgás egészséges, pont az az egyik lényege hogy lefáradjak"


Ne kezdj bele hosszú magyarázkodásokba, 1 mondatban elég. Úgyse fogják megérteni, nem is akarják. A te lelkednek sokkal jobban fog esni, hogy megvédted magad és kevésbé leszel stresszes. Így tudod fokozatosan kiépíteni az önállóságod, önbizalmad.


Persze készülj fel rá, hogy akár durvább szövegek is jöhetnek tőlük és erősebben próbálnak lebeszélni/elkedvteleníteni, nagyobb feszültséget generálva, hisz azt mondod eddig is mindenben gáncsoltak. Itt is az a lényeg, hogy abbahagyd, valamiért ilyenek.


Csináld tovább, ne hallgass rájuk. Semmi olyat nem teszel, amivel baj lenne. Valószínűleg egy ponton megfogják unni és elfogadják, de az addig vezető út kemény lehet, főleg ha eddig mindenben sikerrel jártak, amikor így viselkedtek.


Ha ennyire ellened van a családod, nem tudom hány éves vagy, de az elköltözésen erősen gondolkoznék.

2021. szept. 26. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
16%

hmm.

szerintem ez valahol jó dolog.

ott vannak, élnek, az életed részei.

gondold el azt az időszakot 1 pillanatra, amikor te leszel annyi idős mint ők, vagy idősebb és ők már nem lesznek.

mindent megadnál azért, hogy újra hallhasd a butuska dorgálásukat...amit soha többé nem fogsz.

2021. szept. 26. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
68%

Bocs, hogy ezt mondom, de a családod idióta.


#2

Mekkora boomer vagy. Ezzel az erővel soha senkit nem lehet kritizálni? Semmit nem lehet szóvá tenni, hogy fejlődjünk, mint ember?

2021. szept. 26. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Azért szólnak be, mert a saját tunya életmódjukat védik. Ha sikerülne lebeszélnük téged a futásról, akkor nem szembesülnének vele naponta, hogy ők is mozoghatnának.

Nekik kellemetlen a te futásod.

2021. szept. 27. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom 100 kg alatt egyik sincs. Az én családom anno etiópnak nevezett, mikor elkezdtem az egyetemet, és nem az otthoni zsíros szemetet ettem, valamint elkezdtem többet mozogni, ezért a család első nem elhízott tqgja lettem.
2021. szept. 27. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

létezik egy olyasmi, hogy asszertiv kommunikáció. Ha nem tudod mi az, olvass utána és alaposan tanuld meg, szokd meg, mert általában az ilyen halyzetekre hasznos.

Másik verzió, hogy egyszerűen semmibe veszed a kommenteket. Bólintasz, és kész. Mondasz olyanokat, hogy "hallottam". "Ezt már mondtad, ne ismételd többet" "látom, hogy neked nem tetszik, de nekem tetszik" meg ilyen semleges válaszokat. Tehát ne állj be minden játszmájukba, és nem fogják annyira élvezni a győzelmeiket. Tehát a kommentálásoknál maradj minél semlegesebb.

Remélem sikerülni fog

2021. szept. 27. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Egy jótanács: ahogy tudsz költözz el ebből a mérgező közegből
2021. okt. 1. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Már régen ki kellett volna osztani jópár téglát.

Igen téglát ennek semmi köze nincs a neveléshez.

2021. okt. 16. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!