Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A családom lenéz, mert rendsze...

A családom lenéz, mert rendszeresen adományozok. Ez tényleg gáz?

Figyelt kérdés

Az átlaghoz képest jól élünk a párommal. Nem vagyunk kőgazdagok, de jut mindenre, márkásabb ruhára, utazásra is időnként.

Kb 2 éve a neten keresztül rengeteg rászorulóval úgymond találkoztam és azóta rendszeresen állítok össze ruhacsomagokat, de konyhai holmikat, cipőt, könyvet, játékot is küldtem már el így. Néha drágább holmit is, fényképező, kávéfőző, de álltak a polcon, mert már volt új. Amikor meg rengeteg ruha jött össze hajléktalanszállóra vittem. Persze nem dobok ki mindent egy év után, sőt, de akad bőven fölös holmi.

A családom ezért furán néz rám, egyrészt mert szerintük verem a nyálam ezzel, hogy nekem de jól megy, másrészt ők raktároznak mindent, mint a mókus én meg nem. Néha buzdítom őket is és a barátaimat is, hogy ha bármi ilyenjük van szóljanak nekem és keresünk olyat, aki örömmel veszi, de még annyit se mondtak, hogy jó persze, hogy a látszat meglegyen. A buzdítás annyi, hogy eddig kb 2szer megemlítettem, nem zaklatok senkit.

Ez valóban gáz és felesleges dolog? Már sokszor nem is említem, főleg mikor felnőtt létemre cikiznek érte. Nem értem.


2012. aug. 25. 18:24
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
92%
Nem gáz,sőt,jól teszed,minden embernek így kellene gondolkodnia.
2012. aug. 25. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem hülyeség a családod hozzáállása, mióta jól keresek, én is szoktam. Én mondjuk elsősorban azért, mert tudom, hogy milyen érzés iszonyatos szarban lenni.
2012. aug. 25. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
90%

Ez Magyarország.

Vannak akik máshogy gondolkodnak. Elfogadni se könnyű, adni se. Leszólni mást, viszont igen. Egyszer add nekik azt amit "idegennek" adnál, milyen reakciójuk lenne?

2012. aug. 25. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
86%
Szerintem egyáltalán nem gáz, inkább az a gáz ahogy gondolkodnak. Ha nektek nem kell akkor miért nem adhatnád oda a rászorulóknak akiknek szükségük van rá?!
2012. aug. 25. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
86%

Üdv a klubban :-) Anyukám mindig mindent elrak, mert "majd valamikor valamire jó lesz". Én évente átnézem a ruháimat, amit már nem hordok azt elviszem a hajléktalanoknak.


Ennél többet sajnos nem tudok tenni, ezek sem márkás ruhák mert én magamnak is turkálóban vásárolok, de több értelmét látom mint kidobni vagy raktározni.

2012. aug. 25. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
86%
Én is rendszeresen adakozok,bár én anyagilag járulok hozzá. Nem reklámozom,nem csinálok ügyet belőle. Mivel az én pénzem, így annak adok akinek szeretnék és akarok. Ezért én nálam nem téma a családban hogy kinek és mit és mennyit adakozunk.. Az adakozást nem szokás fennhangon hirdetni.
2012. aug. 25. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
86%
Dehogy gáz. Sokkal gázabb, hogy a padláson rohad meg a sok holmi, más meg örömmel használná. Ráadásul okosan adományozol.
2012. aug. 25. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Semmi gáz nincs bent ,mi is segítünk mindig.Ha a családod látná azoknak a gyerekeknek az arcát és a mosolyát,hogy örülnek egy játéknak vagy ruhának,akkor talán elgondolkodnának magukon
2012. aug. 25. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
65%

Ne érezd cikinek, inkább legyél büszke rá. :)

A többiek véleménye meg ne érdekeljen, mert az ő hozzáállásuk érthetetlen.

2012. aug. 25. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Azért említettem meg a családban, mert tárgyakról van szó. Pénz adományozására nem buzdítok senkit, de ha látom, hogy valaki kér adott tárgyat, ruhát, cipőt, és ha nekem van, akkor miért ne? Az öcsém gyerekruhái pl álltak odahaza egy szekrénybe szórva, elajándékoztam és olyan köszönőlevelet kaptam, hogy elsírtam magam.

Ne olyanból adjanak, ami nekik is kell. De amikor tudod, hogy ott áll a sok fölös holmi, az egér kirágja amit textil vagy a vizes pincében mállik szét az üres szekrény, akkor mi értelme tartogatni?

2012. aug. 25. 18:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!