Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A családom lenéz, az öcsém...

A családom lenéz, az öcsém utánoz, mit kezdjek a helyzettel?

Figyelt kérdés

Már régóta magánéleti problémákkal küzdök, a barátaimat hanyagolom, pedig tudom, hogy szükségem lenne rájuk.Az önértékelésem katasztrofálisan csökkent, de ezt senki sem veszi észre, akaratom ellenére is öntelt barom vagyok.

A családom a lelki és magánéleti problémáimat normálisnak titulálja, és mikor láthatóan rosszul vagyok pl. ebédnél, akkor öcsém rátesz minderre egy lapáttal, és ő is "nagyon szomorú lesz", nem gúnyból, szerintem csak simán idióta. (Btw 16 vagyok, öcsém két évvel fiatalabb)

De amikor neki van "problémája", akkor őt mindig megkérdezik, hogy mi a baj, ellentétben velem.

Hozzáteszem, hogy van egy nővérem is, akit szintén eléggé elhanyagoltak, és csak a tananyagot tömték a fejébe, felnőtt fejjel is szeretethiánnyal és dühkezelési problémákkal küzd.



2020. ápr. 17. 20:52
 1/3 anonim válasza:
65%
Engem sem szeret a családom távolabbi része, csak anya, apa a testvérem és a nagymamám. A többiek valahogy sosem tudtak elfogadni, mert egy beképzelt szarnak tartottak, pedig okot sem adtam rá sosem. Amit ebben a helyzetben tehetsz, hogy megtanulsz ezzel együtt élni, és a rosszra nem rosszal reagálsz mert azzal csak le alacsonyodsz az ő szintjükre. Kell tudni megbocsájtani, és elfogadni hogy néha ilyen is van. Esetleg megpróbálni javítani rajta.
2020. ápr. 17. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
50%
Motivációs hip-hop,rap,trap zenék+sport,edzés,gyúrás=erősebb test,erősebb szellem,erősebb tudat! A változás benned kezdődik!
2020. ápr. 17. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én is hasonló helyzetben voltam,így nőttem fel és kb olyan is lettem,mint a nővéred. Viszont a fordulópont,hogy kitörtem belőle.

Elköltöztem és olyan embereket kerestem,akik valóban szeretnek és fontos vagyok nekik.


Lett saját motiváló hobbim,céljaim és álmaim. Ez segített mindezt kicsit feledtetni.

2020. ápr. 17. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!