Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért utálja a családom a...

Miért utálja a családom a páromat?

Figyelt kérdés

Párommal másfél éve vagyunk együtt, szeretjük egymást. Ő 23 éves, én 20.

Ő rendőrnek vonult be érettségi után, én egyetemet kezdtem.

A szüleim mindketten 3-3 diplomás értelmiségiek, nagyon jól fizető vezető beosztásban dolgoznak.

Én gimiben végig jól tanultam, szeretnék egy, esetleg 2 diplomát de egyáltalán nem zavar ha valakinek nincs, vagy ha valakinek nem ez a célja.

Párom sosem volt jó tanuló, mindig küzdött a hármasért, meg sem fordult a fejében az egyetem. Bevonult rendőrnek, nem keres sokat de minden hónapban tud félretenni 20-25 ezret. Nagyon rendes, jóravaló ember. A családja szeretetteljes és igazi meleg családi légkör uralkodik, szeretek ott lenni.

A mi családunkban viszont nem látják szívesen, mindig lebeszélni próbálnak róla és ez zavar. "Találhatnál magadnak okosabbat is"

Ez nekem nagyon rosszul esik. Miért piszkálnak folyton a szüleim? Jogosan piszkálnak?


2020. ápr. 16. 11:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
90%

Piszkáld őket vissza hogy nekem a boldogság számít



Lehetsz te együtt 5 diplomás pasassal aki le se kakál


Ne foglalkozz a szüleiddel

2020. ápr. 16. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha azt mondták, hogy találhatnál okosabbat is, akkor szerintem nem a végzettséggel van gond, hanem azzal, hogy szerintük nem azonos a szellemi, műveltségi szint.

Ez később tényleg gond lehet, ha lehull a rózsaszín szemüveg.


Oké, hogy rendes ember, de pl el tudsz vele beszélgetni mindenről? Azonos az érdeklődési körötök? Kielégít a társasága szellemileg is?

Nekem van olyan ismerősöm, aki szobafestő, de nagyon művelt, okosabb, mint sok egyetemet végzett ismerősöm, és van olyan is, akinek érettségije van, de baromira rosszul érzem a társaságában magamat, mert tipikusan csak az Álarcos énekesről, meg Lve Islandról, fociról lehet vele beszélgetni, az Állatfarmra azt mondja, egy farm, ahol állatokat tartanak, fogalma sincs arról, hogy egy könyv is. Kb olyan s eghül e, mint az észbontókban akik vannak. Amúgy persze, rendes, dolgos ember, árufeltöltő, szépen pakolja a dolgokat a tescóban, de egy ilyen pasi mellett én pl nem tudnám magamat elképzelni, mert nem tudom élvezni a társaságát, nem tudok rá felnézni, nincs benne semmi ambíció, nem eszes, így nem tudom tisztelni sem, pedig pl nekem egy férfi ott kezdődik, hogy lehessen tisztelni is, ne csak szánni, hogy dehát a Dezső annyit dolgozik, oszt mégse keres semmit sem.


Hozzáteszem, van rendőr ismerősöm is, aki utána hajtott, elvégezte a jogot is, meg előrelépett évről évre szinte, és vele is mindenről lehet beszélgetni, van, hogy színházba megyünk egy társasággal, utána meg beülünk valahová, és szerintem nagyon izgalmas a munkája, és nagyon okos, intelligens.

2020. ápr. 16. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
83%
Ne engedd nekik, hogy szidják, fitymálják előtted. Ha ilyenbe kezdenek, állj fel, és kérd ki magadnak, hogy mikor őt szidják, azzal téged is szidnak, és vagy normálisan viselkednek vele, vagy nem lesz több rokonlátogatás, mert ellenségeskedőkkel nem leszel jóban te sem.
2020. ápr. 16. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Az exem egy joghallgató aki 2 év után megcsalt és megütött néhányszor. Emiatt is vagyok most hálás, mert a párom szeret. Őt nem érdekli, hogy van-e diplomám.
2020. ápr. 16. 12:15
 5/14 anonim ***** válasza:
68%
A második kommentre is fogsz válaszolni?
2020. ápr. 16. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
61%

Magyarázd el a szüleidnek, hogy a diploma manapság nem ér semmit.

Én már azt is megbántam, hogy valaha is egy percet elpazaroltam rá, kár volt. Egy olyan szakmára váltottam, amihez elég volt egy 2 hónapos OKJ és máris sokkal többet kerestem. Most pedig vállalkozó vagyok, így a sokszorosát keresem már, de ehhez 8 osztály és némi józan paraszti ész is elegendő lett volna.


A férjemnek sincs diplomája, de okos, intellingens, szinte már műzsaki zseninek mondható. Olyan dolgokat tud, hogy csak lesek, én egy szót sem értek belőle :)

Nem a diplomán múlik, hogy ki mennyire okos, az pedig pláne nem, hogy milyen ember. A gond inkább azzal van, hogy még iszonyúan fiatalok vagytok, elég valószínű, hogy nem mellette fogsz örökre megállapodni, és az nem a diploma vagy annak hiánya miatt lesz.

2020. ápr. 16. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
8%
azt hittem nem fontos az azonos színvonal és imádom a férjem,de komoly dolgokról nem tudok vele beszélgetni... Nagyon szeretem,de beszélgetni komoly dolgokról nem vele szoktam.
2020. ápr. 16. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Második és utolsó válaszoló!

Ő egyáltalán nem beszédes típus és ilyen dolgokról valóban nem tudok beszélgetni vele. De azt láom a környezetemben, hogy a barátnőim kapcsolataiban sokkal nagyobb gondok vannak ennél (nekik mérnök/joghallgató vagy pszichológiát hallgató barátaik vannak) szellemileg valóban magasabb szinten vannak mint a párom de sokra mennek vele (csúnyán szólva) mert ezzel együtt jár a nagyképűség, mások lenézése, mindenkit megkaphatok hozzáállás. Szegényeknek ez sokszor fáj és nem igazán találtunk olyan pasit az egyetemen vagy más egyetemeken sem akik "komolyabbak" lettek volna tehát lenne értelme velük akár randizni is.

Annyira nem igénylem a komoly témákról való társalgást mint a szeretetet és megbízhatóságot amit a jelenlegi páromtól megkapok. Hiába szeretek én egy egyetemet végzett vagy egyetemista férfit ha az egyetemmel magábaszívja a pökhendi nagyvárosi életvitelt meg a "csaljunk meg mindenkit mert megérdemlem" hozzáállást.

Erről mit gondoltok?

2020. ápr. 16. 13:08
 9/14 anonim ***** válasza:
79%

Engem nem érdekelnek az anyagiak, még a diploma sem különösebben.

Mindezt úgy, hogy nekem van diplomám, jó anyagiakkal rendelkezem, de mindent az utolsó fillérig magam teremtettem meg, segítség egy szál sem.

Viszont a buta embereket hosszú távon nem bírom elviselni.

És itt most ezt nem a műveletlenségre, vagy a lexikális tudás hiányára gondolok, konkrétan a butaságra, ami egy idő után nagyon fárasztó tud lenni.

Bár a műveletlenségnek is van olyan fokozata, amikor az ember már nem mer társaságban megjelenni a választottjával, mert csak sül a képe miatta,na az már nem tolerálható.

A nagy szintkülönbség nem szokott hosszú távon jóra vezetni, ez tapasztalat.

És nem azért, mert a barátod "csak rendőr", hanem mert tanulatlan és buta. Az egyik baráti barátom pl. kőműves, de kevés nála műveltebb embert ismerek. Már gyerekkorában kiolvasta a falu könyvtárát olyan szinten, hogy a szomszéd faluba kellett átjárnia könyvekért. Őt például sehol nem kell szégyellni.

2020. ápr. 16. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
67%

Tipikus. Csalódtál, ezért azzal ellentétest keresel, mint aki csalódást okozott.


Devez tényleg nem vezet jóra, főleg nem hosszú távon! Vedd már észre, csak a rossz tapasztalatok elől menekülsz!


Én diplomás vagyok, a férjem is. Férjem művelt, okos, kreatív, és ugyanúgy szerető, megbízható, humoros is. A kettő nem zárja ki egymást. A legtöbb padi ismerősöm szellemi foglalkozású, orvos, jogász vagy mérnök, és egyik se bunkó, nagyképű, most már mind gondos családapák.


Te csak kerestél vkit, akiről azt gondolod, hogy nem fog bántani, de ennyi nem elég egy hosszú kapcsolathoz! Szamár ő neked a ló helyett és ezt látják érzik a szüleid is szerintem.


Olyan jóravaló ember, csak éppen egy idő után szeretnél majd ennél többet is.

2020. ápr. 16. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!