Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy a családom...

Mit tegyek, hogy a családom megszeresse a páromat?

Figyelt kérdés

Fél éve amikor Amerikában voltam megismertem egy brazil fiút és később összejöttünk. Lassan egy hónapja itt vagyunk (ő is velem jött, én szerettem volna hogy jöjjön:D) de a családom nem szereti őt. Pedig mindig kedves, figyelmes, szófogadó és szépen beszéli a nyelvet. A húgom szerint cigány, anyám szerint csak a bajt fogja hozni rám (szerintem túl sok tv-t néz, apám meg úgy utálja ahogy van. De az senkit nem érdekel, hogy én őt szeretem és őt választottam...

Már gondolkoztunk rajta, hogy együtt Amerikába költözünk és néha jövünk a szüleimet meglátogatni. Nem értem mire jó nekik ez az egész. Attól még ő is ugyanolyan ember mint mi csak más színű (sötétebb barna de nem fekete). Már unom őket...nem tudom miért jó rasszistának lenni.

Mit tegyek, hogy megszeressék őt? Vagy nem is fogják? Elég lenne annyi, hogy normális legyen a kapcsolatuk.

25 évesek vagyunk mind a ketten.


2010. júl. 5. 13:46
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

25 éves vagy.

Mit foglalkozol vele? Nyilván nem kellemes szituáció, de neked kell őt szeretni.

2010. júl. 5. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A normális az, hogy kirepülsz a "fészek"-ből, és családot alapítasz.Minél messzebb a szülőktől, annál több az esélyetek egy boldog életre. Sajnos a szülők nehezebben válnak le a gyerekekről. Jogot formálnak, hogy továbbra is irányítsanak, beleszóljanak az életetekbe.Nem értik meg, hogy lehet valakit szeretni, aki nekik nem szimpatikus.

Ha meg hajlamosak a rasszizmusra, az esélyeid nem túl jók.

Egy nagyapa, akinek az unokái is idősebbek nálatok.

Sok boldogságot!

2010. júl. 5. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
78%

Szia.

Nagyon sok szülő konzervatív, szégyellik az ismerősök, szomszédok előtt, ha a gyermekük párja más nemzetiségű. Szerintem lehetne kínai is vagy japán, nem a kreol bőrével van baj. Nehéz ezt elfogadni gyermekként. Én 6 évig éltem együtt egy más nemzetiségű fiúval, nehezen fogadták el, de meg kellett érteniük, hogy szeretem, ezért lassan felfogták, és így 6 év lehetett belőle.

Szerintem azt azért mindenképpen mondd el neki, hogy abban az esetben, ha nem tudják elfogadni a szerelmeteket, ti hajlandóak lesztek lépni, és Amerikában letelepedni.

Tudniuk kell, pont azért, hogy ne érje őket váratlanul, és ha igazán fontos vagy nekik, akkor még idejében, amíg nem késő megpróbáljanak beletörődni ebbe a számukra kényes helyzetbe.

Beszélgess anyuddal és apuddal is külön külön, hogy mi a véleményük a fiúról, hogy ellene van kifogásuk, vagy az ellen, hogy más nemzetiségű? Engedd, hogy ők is kibeszéljék magukat, talán azzal közelebb kerülnek hozzá is.

2010. júl. 5. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
20%
majd lesz kapucsínó gyereketek...basszus már megint fajtakavarodás
2010. júl. 5. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

14:11 fajtakavarodás, ezen mekkorát nevettem! Hogy milyen emberek vannak! :(

Megszerettetni nem lehet a párod, ez vagy jön vagy nem.

A párom szülei nem szeretnek engem, sőt! Utálkoznak, nyomoznak már több éve, de még semmit nem találtak, de nem is fognak. A párom ezért megszakította velük a kapcsolatot, mert jobbnak látta, ha nem tart semmilyen kontaktust velük. Néhány napja mondta, hogy mióta velem van sokkal jobb neki, sokkal jobban ismeri magát, nyugodtabb. Bár nagy feladás volt az életében, de mégis jobb.

Ha valami nem megy akkor nem kell erőltetni. Kérd meg a szüleid hogy másképp viseltessenek a választottad iránt, ha nem megy akkor marad a drasztikusabb lépés. A választottad valahol te is vagy, s ha őt nem fogadják el akkor téged sem. Nem kell ragozni. :) 30n

2010. júl. 5. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
38%

Ezt nem lehet egy egyszerű szemléletváltozással levetkőzni, sem meggyőzni arról, hogy korlátolt gondolkozás, az előítélet megmarad. Tudom, nekem is van. A latin-amerikai népek rohadt lusták, ugyanígy a spanyolok, portugálok (lehet nem kollektíven mindenki, de nem érdekel). Engem kifejezetten irritálnak.

Én sem tudnám elfogadni, ha valaki hazahozna hirtelen egy ilyen figurát. Sőt kiraknám a házból nyomban.

Lehet hosszútávon ha megszokják könnyebb lesz, de az érzés halványon örökre megmarad és tartózkodóbbak lesznek, ha komolyra fordulna a kapcsolat.

2010. júl. 5. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
53%

18.17-es, jééézus... "Én sem tudnám elfogadni, ha valaki hazahozna hirtelen egy ilyen figurát. Sőt kiraknám a házból nyomban. " - mondd, hogy ezt nem komolyan gondolod...

"Ilyen figurát" - milyet? nem is ismered! attól hogy dél-amerikai? istenem.... ha nem tudnád, a magyarokat sok országban sok ember lenézi, nincs rólunk túl jó véleményük. mit szólnál, ha a te szerelmed mondjuk egy ilyen országban élne, és a szülei egyből elküldenének a házból, csak azért mert magyar vagy?

2010. júl. 5. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
57%

18:43: Most miért viccelnék? Attól mert neked természetes dolog, hogy mindenkit elfogadsz bizony még másoknak ez nem olyan egyszerű és még csak próbát sem szeretnék tenni.

Nem is akarnék megismerni egy ilyen figurát, elzárkózom a lehetőségtől is és gondolhatod sosem választanék hasonló párt magamnak. Ha kiraknának valahonnan, most mit tudnék tenni?

Félreértés ne essék, én nem kívánok senkinek rosszat. Éljen boldogan felőlem mindenki, csak ne az én nyakamon és lehetőleg ne a közeli társaságomban.

2010. júl. 5. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!