Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hány perc alatt "kellene"...

Hány perc alatt "kellene" lefutni (kocogni) 1 km-t?

Figyelt kérdés
Úgy értem, mennyi az a reális idő ami alatt nem szakad meg az ember, de nem is igen kíméli magát. Normál tempóban.
2010. aug. 25. 22:39
1 2 3
 11/24 Aquir ***** válasza:
25%
Anyám 42 éves és azt mondta ő kb 3,5 perc alatt fut 1 km-t normális tempóban.
2010. aug. 26. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim válasza:
100%

1.) kocogásnak a 10 km/h alatti sebességet nevezzük. Én tipikusan 7-8 km/h között szoktam kocogni, ez 7:30 és 8:30 közötti kilométereket jelent. A "neked normál kocogás" azt jelenti, hogy az a tempó, amit a maximális pulzusud 60-70%-án (szinte) korlátlan ideig fenn tudsz tartani. Amikor 1-2 órát kocog az ember, akkor tipikusan a tüdejét és a szívét akarja edzeni, és ez nem a gyorsaságról szól, hanem a szervezetet ért terhelésről. Természetesen vannak terminátorok, akik 10 km/h-s sebesség esetén sem érik el a maximális pulzusuk 60%-át, de ők sportolók, jól edzettek, így születtek, stb.


2.) Futásban meg óriási szintbeli különbségek vannak emberek és emberek között.. van, akinek egy 4 órás maraton lefutása sok év intenzív felkészülés, van, aki meg 2:30 alatt lefutja (miközben a világrekord ~2 óra 4 perc) .. természetesen itt is, mint mindenben, vannak szintek..


ha jól emlékszem, amatőr futónak az számít, aki egy órán át tudja tartani a 10 km/h-s iramot, mindenki más csak kezdő és kripli besorolásra jogosult:) .. fiatalabb embereknél én az 5 perces kilométereket, idősebbeknél a 6 perceseket tekinteném "normálisnak", ez az, amit egy átlagos genetikájú, átlagos edzettségű egészséges ember teljesíteni tud.


Természetesen ha valaki soha semmit se sportolt/fel volt mentve testnevelésből a suliban/elhízott/a szülei sem voltak jó sportolók/stb. akkor átlagon aluli futóképességekkel rendelkezik, és mondom, elég sok szint létezik.. gondold végig, ha a fiataloknál 5:00 km-nként (kb.) az átlag, az azt jelenti, hogy a fiatalok fele ezt nem tudja megfutni..


én azt mondanám, hogy neked az a normál futótempód, amit 60 percen át fenn tudsz tartani, és ha ez futás (10 km/h feletti), akkor már amatőr futó is vagy:) .. innentől kezdve nézz végig egy félmaraton eredménylistát, és máris be tudod lőni a saját szintedet az időeredményed alapján.

2010. szept. 22. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:

Kedves 12.38!

Köszönöm a választ, kimerítő és nagyon hasznos volt.

Üdv.

2010. szept. 24. 16:24
 14/24 anonim ***** válasza:
60%
Nekem bemelegítő fázisban 7perc ,aztán 5
2011. szept. 5. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim válasza:
35%

Én tegnap előtt kezdtem el futni és ma 1km 4perc alatt tettem meg.

19/L

2011. szept. 16. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 Becixxx ***** válasza:

Általában 5.5-6 km/h-val szoktam futni futópadon és leizzadok rendesen. Ha 6-al megyek, akkor 10 perc az 1km.

Szerintem sokan nincsenek képben ezzel. De így van.

2015. márc. 24. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim válasza:
100%
2 óra 4 perc? Hallod az nem fut, az REPÜL! :D
2015. máj. 19. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
93%

Én évekig nem edzettem, +10 kg felesleggel kezdtem futni júliusban. Akkor 1 km-t 10 perc alatt csoszogtam le. Most átlagban 7 perc alatt. Tudom, nem sok javulás, de én erre is büszke vagyok, ahogyan a leadott feleslegre is. Mindenki más, ha nem vagy élsportoló, nincsenek szabályzatok arra, hány km-t mennyi idő alatt kötelező lefutnod. Figyelj a szervezeted jelzéseire, mindenki más, nem mindenki születik maratonistának, de ettől függetlenül egy dagadt papírkutyából (mint amilyen én is voltam) is lehet jó futó.


29L

2015. szept. 23. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim válasza:
100%
10 percről 7re szorítottad le? Dehogynem nagy javulás!
2016. ápr. 26. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 Becixxx ***** válasza:
69%
Ha nagyon összeszedem magam, akkor 6 perc. De 3 perc alatt csak egy néger futhatja le... Ott leng előtte a nagy lompos és a perzselő homokon üldözi az oroszlán...
2016. ápr. 27. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!