Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék hatékonyan...

Hogyan tudnék hatékonyan edzeni a 2000m-es síkfutásra, hogy letudjam szorítani 10 perc körülire az időmet? Jelenleg 14-15 perc alatt tudom lefutni. Tavasszal szeretnék jelentkezni a rendőrsuliba Miskolcra.

Figyelt kérdés
2011. aug. 1. 15:30
 1/2 anonim válasza:

A 10 perces 2km nem olyan veszélyes dolog.


Heti 3-4 alkalom edzéssel el fogod tudni érni.

Ne a tempóval törődj, csak menj el rendszeresen futni. A távot mindig úgy határozd meg, hogy még nagy megerőltetés nélkül kibírd. Ha kell nyugodtan sétálj is benne kicsit.

Nagyjából 1 hónap alatt már el fogsz jutni odáig, hogy 6-8 kilométereket futsz egyben minden alkalommal.


Ezt már felesleges tovább növelni, de a tempó egyre javulni fog.


Havonta 1x menj le egy pályára és fuss 2000 méter felmérőt. Ez sikerélményt fog neked nyújtani, mert minden alkalommal fogsz tudni javulni. (ne aznap fusd a felmérőt amikor fáradt vagy, vagy épp 35 fok van)

2011. aug. 1. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én körülbelül két és fél hónap alatt készültem fel a 2000 méterre. Szintén Miskolcra. Amikor legelőször mentem le futni 11 perc alatt sikerült, és miután lefutottam majd kiköptem a tüdőmet.. Heti háromszor, de volt olyan hogy négyszer jártam le futni. Ez télen volt. De volt amikor úgy edzettem hogy 100 méter sprint 100 méter kocogás. Néhány edzés után már majd egy teljes perccel is jobbat tudtam futni. Edzéseken 9 perc körüli időket futottam majd ott élesben már 8 percen belül futottam néhány másodperccel.. Tehát körülbelül egy perccel futottam jobbat a felvételin mint edzéseken. Majd te is tapasztalod hogy az adrenalin milyen nagy mértékben meghatározza a futásodat. Jó edzést, készülj fel, de a fizikai mellet a műveltségire is.. Sok sikert!
2011. aug. 1. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!