Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék itthon edzeni?...

Hogyan tudnék itthon edzeni? (kick box)

Figyelt kérdés

A problémám a következő:

Kick boxolni szeretnék ,de sajnos se időm ,se pénzem ,se lehetőségem nincs ilyen tanfolyamra elmenni. Milyen olvasmányokat ajánlanátok illetve milyen dolgokat szerezzek be ahhoz ,hogy egyedül is magas harcművészeti szintre fejlesszem majd a tudásom? (ugye millió 1 ember él japánban is aki elszigetelve tanulja meg a harcművészeteket így kérlek edzőt ne javasoljatok ,mert nincs rá lehetőség)


válaszokat előre köszi:)


18/f vagyok amugy. remélem a kor annyira nem számít. Tudom kicsit idős hozzá ,de most érzem úgy hogy már nagyon szeretnék vmi harcművészetet tanulni és ez fogott meg igazán


2010. aug. 19. 20:57
 1/9 anonim ***** válasza:
Harcművészeti szintre tuti nem . max youtube-on nézegess pár videót , de úgyis felesleges edző nélkül , el sem hinnéd mennyi minden cseszhetsz el magadtól
2010. aug. 19. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
aha értem. hát akkor megprobálok bejutni edzeni. Amugy 18 évesen nem késő elkezdeni?
2010. aug. 19. 21:49
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem késő elkezdeni nyugi, de ez nem harcművészet hanem küzdősport, bár majd edzésen úgy is rájössz. :)


Sok Sikert!:)


Üdv.: 1 Wing Chun gyakorló

2010. aug. 19. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

köszönöm a választ:) és abban tudnál segíteni mivel ugye választás elött állok épp: hogy melyik harcművészetet lenne érdemes elkezdeni ?(nem versenyszerűen inkább jellemfejlesztés illetve nem gond ha megtudom védeni magam vesélyes környéken élek)


nagyon szeretem a mozgékony ill látványos harci elemekkel dúsított harcművészeteket amik sok év gyakorlása után juttatnak el teljesítőképességem csúcsára:)


na nekem kb egy ilyen ág kéne:) tudnál ajánlani párat?

2010. aug. 20. 02:44
 5/9 anonim ***** válasza:

Ahogy írtam is, én Wing Chun-t tanulok, nem látványos hanem hatékony technikákat tartalmaz, és nagyon hamar be lehet gyakorolni úgy hogy tudd használni önvédelemre. Mesterem mondta hogy 0,5-1év alatt már nagyon jól meglehet tanulni használni ha gyakorlod. Ha neked ez mégsem tetszene akkor Krav-Maga a jó még, szerintem, mivel a kitalálója veszélyes környéken élt és küzdött szóval a veszélyes környéken élőknek ajánlott. Bár úgy tudom hogy ebben vannak versenyek, és az ilyen dolgokat azért nem szeretem mert ott általában csak a versenyzőkkel foglalkoznak igazán, legalábbis nálunk Thai Boxon így volt. Wing Chun-ban ilyen nincs, ott arra törekedik a mester hogy jól tanítson téged és hogy ha kell meg is tudd védeni magadat az utcán-nálunk legalábbis így megy.-


Egyébként Wing Chun szinte minden városban van, Krav-Maga nem igazán. :\

Remélem tudtam segíteni. :)

Ha még van kérdésed, szívesen válaszolok. :)

2010. aug. 20. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszod:) még 1et szeretnék akkor kérdezni:) te mióta űzöd a wing chun-t és hogy érzed ez idő alatt milyen szintre jutottál el?:) (közben utánaolvastam és nagyon bejön. a környéken szerencsére pont vagy egy kis létszámú iskolája:) )
2010. aug. 21. 01:19
 7/9 anonim ***** válasza:

Pár hónapja, de már az 1. edzésen éreztem hogy amit tanított a mester már használható az utcán, mondta is.

Egyébként vannak akik régebb óta járnak fél év/1 éve és köztük van olyan akibe már belekötöttek és meg tudta védeni magát. :)

Azt tudom mondani hogy próbáld ki, azt hiszem első alkalom mindenkinek ingyenes, nekem nagyon tetszik. :)

2010. aug. 21. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
rendben:) akkor köszönöm a választ mindenképpen kipróbálom mert videók ill történet alapján megéri elkezdeni:)
2010. aug. 21. 15:56
 9/9 anonim ***** válasza:

1-2 hét edzés után -ha megtetszik a kung-fu- írhatnál róla véleményt te is, ide. :)

Vagy akár az első edzés után is, én szívesen olvasom. :)

Sok sikert!;)

2010. aug. 21. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!