Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ha elég régóta nem sportolok,...

Ha elég régóta nem sportolok, és már kezdem kicsit rosszul érezni magam emiatt, milyen mozgással kezdjek ami nem is megterhelő, és ér is valamit?

Figyelt kérdés
Arról a fokozatosságról szeretnék érdeklődni, hogy az első pár napban mennyit fussak, mit sportoljak, és hogy a későbbiekben mennyivel növeljem ezek arányát...?
2008. dec. 2. 15:05
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem tudom, fiú vagy vagy lány, én lány vagyok, és nekem a torna-dvd-k jöttek be ilyen célra. Magamtól nem szeretek sportolni, mert akkor hajlamos vagyok abbahagyni, amint egy kicsit kezdek fáradni. Dvd-ből vannak könnyebbek, pl. Bíró Ica 1., vagy Cindy Crawford-tól az Új dimenziók, amik egyáltalán nem megerőltetőek, akkor is végig tudod csinálni, ha sosem sportoltál, és máris van sikerélményed, hogy végigmozogtál egy órát. Aztán ha már megy rutinból, lehet nehezebbekre váltani.
2008. dec. 2. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Lány vagyok, és köszönöm a válaszod:)
2008. dec. 3. 15:22
 3/3 anonim válasza:
Attól függ, hogy milyen célt szeretnél elérni vele, "pusztán" kondit növelni vagy faragni innen-onnan:). Én a futást ajánlom, főleg hogy említed is, tehát van benned hajlandóság. Kezdetben elég napi 10-15 percet kocogni lazán a házatok környékén. Ha úgy érzed, hogy ez nagyon megy, elmehetsz hosszabb távra, vagy növelheted a tempót. Előnyei: nincsenek benne hirtelen mozdulatok, tehát nem áll fenn annak a veszélye, hogy esetleg meghúzd valamidet, netán komolyabban is megsérülj (hacsak nem nagyon gidres-gödrös a környék:P) Plusz, összefuthatsz érdekes emberekkel is;) Hajrá:)
2008. dec. 9. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!