Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogy lehetne törvényileg...

Hogy lehetne törvényileg szabályozni ezt az áldatlan állapotot a gyermektervezés ügyében?

Figyelt kérdés
Meglepődöm mindig azon, hogy mennyire rossz a mai helyzet ilyen téren. Elég átnézni a "szerelem, szex" topicba, hogy lássuk, hogy a tizenévesek egyszerűen nem tudnak semmit a védekezés fontosságáról. Magyarországon a tinédzserterhességek aránya nagyon nagy, és a szülők, és a tanárok egymásra mutogatnak, hogy kinek is kéne felvilágosítani a gyereket. Sokan a felnőttek közül is védekezés helyett használják az abortuszt. Lehet valamit tenni ez ellen törvényileg? Esetleg kötelező, minőségi felvilágosítás általános iskolában, óvszerosztás, az abortusz árának emelése? Szerintem borzalmas, hogy sok ártatlan magzat csak azért hal meg, mert a szülei gondatlanok voltak (persze tudom, hogy van, amikor szükséges az abortusz, ha beteg a magzat, ha az anya veszélyben van, ha erőszak által fogant...). Még mielőtt valaki megjegyzi, nem nem vagyok vallási fanatikus, csak fel kéne valahogy hívni az emberek figyelmét a megelőzés fontosságára.
2010. júl. 5. 20:59
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
72%

Felhívják a figyelmüket, vannak felvilágosító órák, egy nagy rakás prospektus, a kis tini magazinokban ajándék óvszer, lelkisegély rovat, amiben elmagyarázzák, hogy ne feküdj le fűvel-fával és használj kotont stb.


Én viszont azt mondom, hogy nem kígyót-békát kell köpködni a kölkökre, hanem a szülőket kellene felvilágosítani. Arról, hogy ne tegyenek úgy, mintha az ő gyerekük nem csinálna olyat, hogy ne játszák el, hogy ők ilyet neki nem engednek, és nem is csinál ilyet. Hogy a gyerek tudja, ha kérdése/kérése/problémája van, akkor mehet a szüleihez.

Képzeld el, hogy 16 vagy, akinek az anyja a "majd meglátod mit kapsz, ha kiderül, hogy henteregsz, te kis taknyos" kategóriából való, vagy az "ó ugyan az én gyerekem ilyet nem csinál" kategóriából való. Nem lehet tőle kérdezni, nem lehet tőle pénzt kérni a rohadt drága fogamzásgátlóra, nem lehet megkérni, hogy kísérjen el az orvoshoz, sőt, ha nem szól neki, előbb-utóbb ki fog derülni, hogy mire megy a zsebpénze, megtalálják otthon, és az egésznek nem az lesz a vége, hogy jól van gyermekem, legalább van eszed és úgy csinálod, hogy védekezel, hanem mit képzelsz, hogy ilyenket csinálsz te kis rbanc, hogy gondolod, na majd nem mégy sehova, adok én neked kefélni stb. Ezért egy csomó tizenéves inkább megpróbálja a saját eszével úgy megoldani, ahogy tudja, több kevesebb sikerrel.

2010. júl. 5. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
48%
22.20hoz kiegészítés. Ha láttad a szex szerelem rovatot, akkor azt is látnod kell, hogy időről időre felbukkannak olyan kérdések, hogy úristen a nőgyógyász megmondja-e anyámnak, hogy nem vagyok szűz, meg hova dugjam el az óvszert nehogy megtalálják. Ez a valóság. A saját anyjukhoz, apjukhoz nem mehetnek, mert ahelyett, hogy segítenének lecseszést, meg eltiltást kapnak. Egy tizenévesnek meg furcsa gondolatai lehetnek, ráadásul együtt oldják meg egymás problémáit, ami még furcsább elképzelésekhez vezet. Ha mondjuk bekerül a képbe egy-egy jó fej anyuka, akkor az kincs, mert más is tud hozzá menni, nem csak a gyereke, de ritka sajnos.
2010. júl. 5. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
11%

Kérdező te már élté nemi életet költötél a zsebpénzedből valha is tabletára, gumira....

Mert az aborortusz ellen csak ezzek után lehetsz.

2010. júl. 6. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Igen, mindig a zsebpénzből veszem a fogamzásgátló tablettámat, illetve előtte a párommal megosztottuk az óvszer költségeit. Szerencsém volt, hogy az én édesanyám rendesen fel tudott világosítani, de valamit tenni szeretnék, ami segít azoknak, akiknek nincs ilyen szerencséjük.
2010. júl. 6. 09:01
 15/21 anonim ***** válasza:
20%
Szerencsés vagy de épp ezért nincs jogod elitélni azokat akiknek nincs ilyen háttere.
2010. júl. 6. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
22.20 vagyok. Én pl. nem kaptam zsebpénzt. Lehet mondani, hogy diák munka. Tegyük fel, hogy abból kapok pénzt. De azt sem költhettem volna mondjuk egy 6ezres csomag tablettára, mert akkor egyből jön az, hogy hova tettem a pénzem. Az én anyámék előbb vertek volna agyon, minthogy azt mondják, gyere gyermekem, max. akkor nem csinálod, ha az ágy lábhoz kötünk, akkor segítünk, hogy biztonságosan csináld. Úgy csináltak, mintha megálltam volna a 13. szülinapomnál, és ha valami kiderült, akkor egyből akkora balhé volt, mint a ház. Én is keresztül mentem hülyeségeken, és pont ezért nem is osztom bunkón a szerencsétleneket, mert tudom milyen. Inkább próbálok magyarázni, meg segíteni.
2010. júl. 6. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Nem ítélek el senkit, nem tudom miből szűrted le ezt, hanem szeretnék valami megoldást találni, pl. óvszer-automata az iskolákban.
2010. júl. 6. 20:43
 18/21 anonim ***** válasza:
10%
Az automat pénzért adja az óvszert nem ingyen.
2010. júl. 7. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

"Magyarországon a tinédzserterhességek aránya nagyon nagy"


De ebben a cigányok is benne vannak akik direkt esnek teherbe már 16 évesen a családi pótlékért.

2010. júl. 12. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

"De ebben a cigányok is benne vannak akik direkt esnek teherbe már 16 évesen a családi pótlékért."


Az egy dolog. De a magyar lányok elég nagy része semmit sem tud a védekezésről, így ők is teherbe eshetnek, és esnek sajnos sokan.

2010. júl. 12. 15:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!