Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogy lehetne törvényileg...

Hogy lehetne törvényileg szabályozni ezt az áldatlan állapotot a gyermektervezés ügyében?

Figyelt kérdés
Meglepődöm mindig azon, hogy mennyire rossz a mai helyzet ilyen téren. Elég átnézni a "szerelem, szex" topicba, hogy lássuk, hogy a tizenévesek egyszerűen nem tudnak semmit a védekezés fontosságáról. Magyarországon a tinédzserterhességek aránya nagyon nagy, és a szülők, és a tanárok egymásra mutogatnak, hogy kinek is kéne felvilágosítani a gyereket. Sokan a felnőttek közül is védekezés helyett használják az abortuszt. Lehet valamit tenni ez ellen törvényileg? Esetleg kötelező, minőségi felvilágosítás általános iskolában, óvszerosztás, az abortusz árának emelése? Szerintem borzalmas, hogy sok ártatlan magzat csak azért hal meg, mert a szülei gondatlanok voltak (persze tudom, hogy van, amikor szükséges az abortusz, ha beteg a magzat, ha az anya veszélyben van, ha erőszak által fogant...). Még mielőtt valaki megjegyzi, nem nem vagyok vallási fanatikus, csak fel kéne valahogy hívni az emberek figyelmét a megelőzés fontosságára.
2010. júl. 5. 20:59
1 2 3
 1/21 Dymo ***** válasza:
67%
évente tartanak ilyen szart a sulinkban,és már k.rvára unom!! lassan én is tarthatnék ilyen előadást,ugyanez van a drokokkal is! hülyék mindíg vannak,tarthatsz akárhány előadást meg órát nekik
2010. júl. 5. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Egyet értek veled, de a felvilágosításnak nincs sok értelme. Aki tudja, azért nem figyel, aki nem tudja, annak kis része figyel, nagy része pedig poénnak veszi fel, vagy "dejóó nincs töri óra" érzése van. Szerintem óvszerautomaták hasznosak lennének iskolai wc-ben. Annak idején elég cikinek éreztem, ha vettem. Persze ez nem ciki, tudom, de fiatal tiniként másként látják az emberek a dolgot.
2010. júl. 5. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
47%

A védekezés drága legyen állami támogatás a gumira tabletákra....

Legyen felvillágositás amit tényleg szakember tart nem a 60 éves ofő.

Az abortuszt nem szabad fizetősé tenni az nem megoldás hogy olyan nők szüljenek akik nem akkarnak anyák lenni.

2010. júl. 5. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
64%

Le kellene tiltani a közösségi portálokon a sok szex-reklámot. Egymást heccelik fel a fiatalok és az idősebbek is. Amíg egy tini azt olvassa,hogy egy 20 éves nő azt tartja természetesnek,hogy váltogassa a pasasait,mert élni akar,akkor mit vársz egy tinitől? A TV_ről már jobb is nem beszélni.

Az erkölcsi nevelésre kellene több súlyt fektetni,a szülőknek,.tanároknak,társadalomnak egyaránt.

2010. júl. 5. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
45%

Hogyan ?

Diktatórikus eszközökkel,ugyanis a magyarok nagy része b****k szülni, inkább a kifogásokat keresi.

Például úgy hogy aki dolgozik és van 3 gyereke,az kap egy kis kedvezményt az adóból.Reklámozni kell a gyerekvállalást.

Az abortuszt pedig fizetőssé kell tenni és nem szabad támogatni (már ha most nem így van )

2010. júl. 5. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
61%

Ha az abortusz fizetős legyenek a védekezési módszerek ingyenesek.

Mert az se jó ha minden 20-on éves alkesz egyetemista szül egy nyomorékot, ha egy elváll 2 gyerekes nő megszüli a munkahelyi szexpartner nem kivánt gyerekét...

2010. júl. 5. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem meg jól van az így ahogy van. Ahogy már előttem is mondták, hülyék mindig is lesznek, és az, hogy drágább lesz az abortusz, senki számára nem lesz elrettentő. Inkább csak megnehezíti a helyzetet. Különben meg jobb lenne, ha a sok 16 éves, vagy nem megfelelő körülmények között élő nő megszülné a gyermekét? Kinek lenne ez jó? Amúgy sem értem mit foglakoztat ez sokakat, hogy mások részt vesznek-e abortuszon, vagy nem.
2010. júl. 5. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

"Amúgy sem értem mit foglakoztat ez sokakat, hogy mások részt vesznek-e abortuszon, vagy nem."

Nekem ez elvi kérdés, hogy akik védekezés helyett használják a magzatgyilkolást, azt elítélem. Plusz, a fiatalon végzett abortusz súlyos testi szövődményekkel járhat, így ezért szeretném valahogy "népszerűsíteni" a prevenciót, hogy valahogy csökkenjen a tinédzserabortuszok száma.

2010. júl. 5. 21:59
 9/21 anonim ***** válasza:
JÓ persze, nyilván nem szép dolog. De szerintem senki nem úgy van vele, hogy na nem védekezek, majd úgyis megyek abortuszra... Senki nem szívesen megy abortuszra. A fiatalokkal kapcsolatban igazad van, de ott kb csak az segíthetne, ha törvény tiltaná a szexet 18 éves kor alatt. Még az sem. :S
2010. júl. 5. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
50%

"De szerintem senki nem úgy van vele, hogy na nem védekezek, majd úgyis megyek abortuszra"


Dehogynem, rengetegen.Csak olvasni kell az orvosos blogokat, olyanokat lehet olvasni hogy a tizenéves lányok rendszeres vendégek.Van aki 2 évente rendszeresen visszajár.


"Ha az abortusz fizetős legyenek a védekezési módszerek ingyenesek. "

Igen, ez nyilvánvaló.

"Amúgy sem értem mit foglakoztat ez sokakat, hogy mások részt vesznek-e abortuszon, vagy nem."

Talán azért hogy ne kerüljünk megint kisebbségbe a saját hazánkban.Nem hiszem el hogy nem fogják ezt fel az emberek.

2010. júl. 5. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!