Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Elkaptak manipulált BKV...

Elkaptak manipulált BKV bérlettel, mire számíthatok?

Figyelt kérdés
Kb. május közepén pénz hiányában csináltam magamnak egy diákbérletet ami annyiból állna hogy átragasztottam az érvényességnek a dátumát, elkaptak vele, megkaptam a 6e Ft os büntetést, másnap az Akácfa utcában befizettem, viszont pár napja kaptam egy idézést rendőrségi kihallgatásra, magánokirat hamisítással vádolnak, ez az eset előtt semmi bűnt nem követtem el, be tudom mutatni az ez előtti bérlet szelvényeimet, mind megvettem, tanulok még (19 éves vagyok) tehát nem dolgozok, szüleimmel lakok, édesanyám munkanélküli, csak édesapám dolgozik a háztartásban, mire számíthatok, 100e Ft-os nagyságrendű bírságra vagy még többre?
2010. jún. 20. 19:55
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
beismerted hogy te csináltad a hamisított szelvényt?
2010. jún. 20. 20:25
 12/24 anonim válasza:
18%
Szurkolok neked hogy az írásod is bizonyíték legyen ellened,mert megérdemled.Aki csal lop,meg hazudik számoljon a következményekkel.Mellesleg én ilyen lehűtök miatt évek óta nem kapok egy forint fizetésemelést sem,mondhatom ingyen viszem a szemetet.Járj gyalog ha nincs pénzed utazni,ne én tartsalak el meg a többi becsületes akinek a jegy árába a te lógásodat is ki kell kifizetni.Amúgy meg személyes véleményem mellett,ez okirat hamisítás vállald a következményeket,bizonyára fel van tüntetve a bérleten is.
2010. jún. 20. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:
48%

Bár hiba volt aláírnod a hamis bérlet bevonásáról szóló papírt, de azzal azt nem írtad alá (remélem) hogy TE készítetted azt. Mondd azt, hogy addig nem is tudtad, hogy hamis (kaptad, találtad) csak használtad, ennyi.

Gondolj bele, hány ártatlan embert "kapnak el" hamis pénzzel, akik szintén nem tudták és pláne nem ők hamisították. Meg lehet még úszni, ha rafinált vagy.


A 35%-osnak írom, hogy 20 éve van bérletem, és 2 milla adót fizetek, ettől még segíthetek a rászorulókon.

2010. jún. 20. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%
Én hamis diákkal mentem, amit beismertem igen.Vonaton voltam, nem lett volna esélyem sem elszaladni, vagy megtagadni, akkoriban pont olyan volt a kallerek élete a mávnál, hogy egy kaller, egy civilruhás rendőr.
2010. jún. 20. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%
És egyébként olyan ez, hogy én sem csaltam soha, csak akkor valahogy jött a lehetőség, és kipróbáltam.Több lett a károm mint a hasznom.Nem érte meg egyáltalán, tanulópénznek drága volt, főleg mert a Nagyim szülinapjáról késtem el.... meg különben is, még most is pirulok ahogy írom.Én azóta ha kell, gyalogolok, ha meg közlekedem...akkor szigorúan jegy!
2010. jún. 20. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:

20.37


Mekkora büntetést kaptál?

2010. jún. 20. 20:43
 17/24 anonim ***** válasza:
Már írtam, 60ezer HUF, vagy 300 nap elzárás.
2010. jún. 20. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező,a bérletet kaptad valakitől,nem tudtad,hogy hamis.Ha nem hiszik el,akkor sajnos félmillió körüli összeg,vagy 200 nap körüli elzárás.Erkölcsileg viszont úgy gondolom,hogy nem lenne helyes a szüleiddel kifizettetni,a saját tettedért neked kell vállalnod a felelősséget.Ha leülöd,akkor két dolgot kell tudnod:1:NEM fog meglátszani az erkölcsidben,ha pénzbüntetést ülsz le,az csak olyan,mintha befizetted volna.2:NEM fognak kemény bűnözőkkel összezárni.A cellatársaid főleg hozzád hasonlóak lesznek,meg ittas vezetők,meg akik túl gyorsan mentek,és elütöttek valakit.
2010. jún. 21. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

"évek óta folyamatosan veszem a bérletet"

"4 évre visszamenőleg be tudom mutatni a bérletszelvényeimet"


Gondolj bele: ha volna egy boltod, és elkapnál egy tolvajt kb. 10 ezer Ft értékű lopott szajréval, megbocsátanál neki ha több tucat régi számlát bemutatna, arra hivatkozva, hogy ő már többször is kifizette amit elvitt, csak most nem.

Én biztos nem!

2010. jún. 21. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
90%

A válasz megírásának időpontja: tegnap 20:36


Persze sőt mindjárt kövessen el harakirit.

Nem tudom milyen jogon kérnek egyáltalán havi 10 rugót bérletre amikor másoknak (65 év felettiek, segílyesek) ingyen jár ugyanaz. És akkor még a Hagyó-Demszky féle zsidrákok lopásairól nem is beszéltem. Abból a lóvéból tényleg ingyenessé lehetett volna tenni az egészet. Ezeket "tartod el" te, nem azt aki nem vesz 300 ftért jegyet. Ráadásul a bkv eu-s szinten is a drágábbak közé tartozik. Azt milyen színvonallal? Buszok késnek, járatok maradnak ki, ülőhely nincs, sokszor szarabb körülmények között utazunk mint a vágóhídra szánt marhák. És ezért még fizessünk is? Már bocsáss meg a kérdezőnek hogy az egykeresős családban a kevés pénzüket inkább kajára költi nem a Hagyó félék villáiba meg offshore-ba fizeti bele.

2010. jún. 21. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!