Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Elkaptak manipulált BKV...

Elkaptak manipulált BKV bérlettel, mire számíthatok?

Figyelt kérdés
Kb. május közepén pénz hiányában csináltam magamnak egy diákbérletet ami annyiból állna hogy átragasztottam az érvényességnek a dátumát, elkaptak vele, megkaptam a 6e Ft os büntetést, másnap az Akácfa utcában befizettem, viszont pár napja kaptam egy idézést rendőrségi kihallgatásra, magánokirat hamisítással vádolnak, ez az eset előtt semmi bűnt nem követtem el, be tudom mutatni az ez előtti bérlet szelvényeimet, mind megvettem, tanulok még (19 éves vagyok) tehát nem dolgozok, szüleimmel lakok, édesanyám munkanélküli, csak édesapám dolgozik a háztartásban, mire számíthatok, 100e Ft-os nagyságrendű bírságra vagy még többre?
2010. jún. 20. 19:55
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
97%
Egy perre. Első válaszolónak meg: nem az a fő ok.
2010. jún. 20. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:
85%

Eltekintve attól, hogy eleve nem lett volna szabad kiadnod az adataidat (pl. elszaladhattál volna, helyszíni bírságot fizethettél volna más címmel, stb.), most már legyél okosabb, NE valld be hogy TE csináltad ezt. Mondhatod, hogy kaptad a bérletet egy családtagtól (nem baráttól, mert így nem vagy köteles rá terhelő vallomást tenni), vagy találtad a földön az utcán, és jónak tűnt. Az mindegy, hogy tudják hogy hazudsz, de ne legyen leírva, hogy te követted el a hamisítást.

Vagy más: az egész helyzetre mi a bizonyítékuk? Aláírtál már valamit egyáltalán? Ha nem, akkor mindent tagadj le, ne is tudd (a rendőrök előtt) miről beszélnek a BKV-sok.

2010. jún. 20. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
67%

a manipulált bérlet szó nagyon elmés :D

egyébként tipikus, hogy a csóró diákokkal szívóznak. sajnállak, de szerintem eléggé seggbe fognak rugdosni ezért.

készülj fel durva dolgokra is. per, komoly pénzbírság.

lehet, h még ülni is fogsz, ha nem tudsz fizetni.

2010. jún. 20. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:
60%
Az első válaszoló, aki tarkónlövést emleget, elfelejti hogy a BKV-nak és a fővárosnak nincs semmiféle erkölcsi alapja arra, hogy pénzt szedjen be. Majd ha a Hagyó Miklós családjának és a többieknek az ingatlanjait elárverezték, és visszaforgatták a közlekedésfejlesztésbe, akkor megváltoztatom a véleményemet én is.
2010. jún. 20. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
évek óta folyamatosan veszem a bérletet, a hónap elején itthon felejtettem és ezért megbüntettek, ezt befizettem ezért nem tudtam másik bérletet venni, személyimet elkérte leírta adataimat, a hamisított szelvénynek a bevonásáról írt egy papírt amit aláírtam
2010. jún. 20. 20:13
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
akkor ezt megszívtad! Fogadj ügyvédet!
2010. jún. 20. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
15%

Gyerünk ,adjátok csak neki a tanácsokat, hogy legközelebb se vegyen jegyet. Előző válaszoló is magas erkölccsel és morállal rendelkezhet. Simáán hamisítsad. 19-évesen még csak bérleteket hamisítasz, nyugi késöbb ráfogsz térni a komolyabb dolgokra is. Adócsalás stb... De hát mindenkinek bele kell jönnie, senki se születik profin. Lássátok el minél többen jótanácsokkal.


Ja és akik védik, azok is bliccelnek, és azok is elmehetnek a jó fenébe.

2010. jún. 20. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
4 évre visszamenőleg be tudom mutatni a bérletszelvényeimet, NEM VAGYOK BICCELŐS FAJTA!!!!!
2010. jún. 20. 20:18
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
Bár nem vagyok rá büszke, hat évvel ezelőtt én is ezzel buktam le. Kihallgattak, vallomást tettem, persze beismerőt, nyilvántartásba vettek( ez nem volt egy felemelő érzés) majd pár hónapra rá jött egy levél valamelyik bíróságtól, hogy az ítélet 60ezer HUF vagy 300 nap elzárás. Asszem fellebbezésnek nem volt helye.Másnap befizettem a pénzt és örültem, hogy ennyivel megúsztam.
2010. jún. 20. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
90%

Csak a 35%-os kedvéért :D

Mi régen hipóval, meg fülpucolóval szedtük ki tökéletesen a tintát a bérletekről, mindenféle nyom nélkül. Volt nekem gyerekkoromból egy nyomdázós játékom, ezeknek az aljait kivágtuk úgy, hogy számok legyenek.

Tustinta, itatós párna és kész a jövőhavi bérlet :D


Kicsit egyébként lehettél volna tökösebb kérdező, mert egy BKV kaller, nem hatóság! Nem kell pofán verni, csak meg kell tagadni mindent, mikor leszálltok a buszról na akkor kellett volna futni :)

2010. jún. 20. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!