Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Közös hitel rám marad?

Zed345 kérdése:

Közös hitel rám marad?

Figyelt kérdés
Barátnőmmel szétmentünk,van egy közös kisfiúnk,most kezdődik a gyerekláthatási ügy stb.. Viszont van egy közös hitelünk aminek a törlesztője 44 ezer Ft. A gyerektartásba figyelembe veszik ezt vagy ez már csak rám marad . Én voltam az adós,ő az adóstárs. 2-en vettük fel.

2018. júl. 11. 09:54
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

A te házadra lett felvéve, a te ingatlanod értékét növeli, az exed csak veled együtt fizette, nem nyert semmit. Egy kezdő ügyvéd is el fogja érni, hogy az általatok együtt törlesztett összeg felét (vagy jövedelemarányosan) megkapja.

Te fizeted a hitelt, a gyerektartást, és még az exed részét is.

Ja, hogy nem volt felújítás? Ez se bankot se a bíróságot nem érdekli.

2018. júl. 11. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
0%
Már bocs 11.! Hogyan növelné egy hitel a lakás értékét? Inkább csökkenti. Vagy elírtad?
2018. júl. 11. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
A felújítás növelné, amire felvették. Megjegyzem, el se mentem volna adóstársnak azért, hogy más lakása legyen felújítva, amiben nekem nincs tulajdonrészem. Akkor se, ha közös gyerek van.
2018. júl. 11. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
45%

Ja, értem. Csakhogy nem olvasol, csak írsz. A hitel nem lett felhasználva lakásfelújításra.

Még mindig fenntartom, hogy aki a bank felé adóstárs, ugyanúgy felel a hitelért. Ennyi röviden. Minden mástól függetlenül.

2018. júl. 11. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

Most nézem, nem is te írtad a 11-es választ. Bocs.

Csak a százalék alapján látom. Azért odaírhattad volna. :) (Előző voltam.)

2018. júl. 11. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
Minek írjam oda? Ha nem tudod értelmezni a feltételes módot (növelNÉ), az nem az én problémám. Egyébként meg tök lényegtelen a vita, mert a jelzálogot nyilván a kérdező lakására jegyezték be (ilyen törlesztővel nyilván szabad felhasználású jelzáloghitelt vettek fel), ő az adós, hacsak nem egy autót vagy más kézzelfogható cuccot vettek belőle, ami az exe nevén van, nincs igazán mozgástere.
2018. júl. 11. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
Hát én egyáltalán nem vitatkoztam, csak azt írom, amit tapasztalok.
2018. júl. 11. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
Már több kategóriában láttalak, ahogy elnézem, nincs valami jó napod, mert én pl. elnézést is kértem tőled, te meg leharapod a fejem, hogy nem értelmezem a feltételes módot. Ha frusztrált vagy, inkább pihenj.
2018. júl. 11. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
41%
16-os válaszodban meg jó nagy hülyeséget írsz. Mivel adóstárs, ugyanúgy köteles fizetni a bank felé. Ha van a nevén valami, ha nincs, akkor is. Mint már írtam, a bank pont letojja az ilyesmit. Aláírta a bankban a hitelfelvételt adóstársként? Igen. Akkor?
2018. júl. 11. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
65%

Nem írja sehol, hogy kinek a lakására lett felvéve.

Az adóstárs a hitel visszafizetéséért egyetemlegesen felel:

[link]

2018. júl. 12. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!