Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Közös hitel rám marad?

Zed345 kérdése:

Közös hitel rám marad?

Figyelt kérdés
Barátnőmmel szétmentünk,van egy közös kisfiúnk,most kezdődik a gyerekláthatási ügy stb.. Viszont van egy közös hitelünk aminek a törlesztője 44 ezer Ft. A gyerektartásba figyelembe veszik ezt vagy ez már csak rám marad . Én voltam az adós,ő az adóstárs. 2-en vettük fel.

2018. júl. 11. 09:54
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
27%
Annyira veszik figyelembe, hogy az összes letiltás nem lehet több, mint a fizetésed 50%-a, de ha nincs végrehajtás alatt a hitel, tehát nem tiltják a fizetésedből bírósági úton, akkor nem fogja érdekelni a bírót. Vállaltad eddig is mindkettőt, a gyereket és a hitelt is, nem változott semmi.
2018. júl. 11. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
43%
Mivel ketten vettétek fel, ezért a fele a volt barátnődet illeti, a gyerektartásnak ehhez semmi köze.
2018. júl. 11. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
85%
Mire vettétek fel a pénzt, az se mind1. Lakás? Ki lakik tovább benne? Szabadfelhasználás, autóvásárlás?
2018. júl. 11. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
20%
2: nem házasok, a kérdező vette fel, nem felezi a bíróság.
2018. júl. 11. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
47%
4es, értő olvasás nem megy :D
2018. júl. 11. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:

5: A hitelt felvevő a kérdező, a barátnő az adóstàrs (kb mint a kezes).

Nem mindegy, hogy mire vettétek fel, az kinek a névén van, mennyi az összes jövedelmed, stb.

Pl: vettetek egy kis lakást. Ha a te neveden van, akkor a hitel a tiéd, és jövedelemarányosan vissza kell fizetned azt is, amit az exed beleadott a hitelbe.

A lakás fele-fele van a neveteken. Akkor a hitel fele is az övé, de ugyanúgy a lakás is. Célszerűbb eladni, kinullázni a hitelt, és felezni ami megmarad.

Gyerektartást mindkét esetben fogsz fizetni, mert tartási kötelezettséged van a gyereked felé. Ha egyszerre a kettő nem megy, akkor ütemeztesd át a hitelt, pl. hosszabb futamidő, de kisebb havi törlesztő.

Az azért nem úgy megy, hogy pl. szakítás előtt pár héttel felvesztek egy lakáshitelt, és akkor úgy dobod ki a gyereket és a párod is az utcára, hogy nem fizetsz neki semmit, de lehet, hogy a hitel felét is ő fizetheti 30 évig...

2018. júl. 11. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

Szabad felhasználású hitel volt, lakásfelújításra vettük fel, 2-en.

De nem lett belőle semmi, a pénz elszállt hülyeségekre,lényegében akkor nem kötelezhetem sehogysem hogy a felét fizesse?

Mert ő kijelentette hogy nem fizeti,de ha ensem és ra marad ( eltűnök az orszagbol stb.. ami nevetséges mert szó nincs ilyenről akkor soha többe nem lathatom a fiamat és a végsőkig elmegy hogy megkeseritse az eletemet. Szóval akkor ha a birosag megallapit 40 ezer gyerektartast meg itt a hitel a 44 ezer akkor 88 ezer mínusszal indulok,de mellette fizessek telefonszamlat, a lakhatasomat és egyek is mindennap?

2018. júl. 11. 11:26
 8/24 anonim ***** válasza:
A te lakásod felújítására vettétek fel, amiből ő elköltözik, a jelzálog viszont rajta van. Nem tudom, milyen hülyeségekre szórtátok el, mindenesetre a barátnődnek, ha jól értem, biztosítania kell két ember lakhatását és megélhetését, akik közül az egyik a te gyereked. A 40 ezer gyerektartás nem tudom, hogy jött ki, ha ez a fizetésed 15%-a, akkor azért nem halsz éhen a maradékból se.
2018. júl. 11. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
41%
A bankot rohadtul nem érdekli, hogy van-e gyerek és szétmentetek. A volt párod adóstárs, ugyanúgy felelős a hitelért. Én már csak tudom..
2018. júl. 11. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
Ezt úgy hívják, hogy cumi.
2018. júl. 11. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!