Ez így törvényes, van értelme a fogyasztóvédelemhez fordúlni?
Lényeges, h nem velem történt az eset, hanem egy facebookos csoportban olvastam.
Vett az illető videókártyát, abban az online üzletben ahol bitcoint is elfogadnak. El is utalta a megadott bitcoin menyiséget. Teltek a napok, de nem jött semmi. Mire írt a cég, h sajnos nincs raktáron a kívánt termék és nem is lesz mostanság. Így visszafizetik az összeget kb 300.000ft. A probléma az, hogy közben eltelt pár hét, és eközben a bitcoin árfolyama jelentősen nőt. Így az a bitcoin mennyiség már nem 300.000-t ér hanem több mint 400.000. Az illető szólt, hogy mivel ő bitcoinba fizetett, abban is kéri vissza, ugyan akkora bitcoun mennyiséget. Jogos ez a kérelem? Van esély, h igazatadnak a srácnak? Mi erre a hivatalos eljárás?
Én úgy gondolom, h a srác hibáján kívül károsodhat, itt csak is a bolt s hibás, h olyan terméket árul a honlapján ami nincs nekik. Ráadásul hetekig nem jelzik ezt a vásárlónak. Szerintetek?
Szerintem az első nagy tévedésben van.
1. Eleve nem kellett volna felvenniük a rendelést, ha nincs raktáron a cucc - szerintem.
2. Abban a formában kell visszafizetni a pénzt, amiben a vevő utalt, és ugyanannyit, árfolyamtól függetlenül, hiszen az üzletet sem érte semmiféle kockázat: nem váltották forintra, stb.
Itt bizony nem csak fogyasztóvédelmi törvénysértés történt, hanem csalás is: jogtalan haszonszerzés is előfordulhat, hiszen hetekig a cégnél pihent a srác pénze, és jogtalanul nyertek, nyerészkedtek rajta: ha nyernek megtartják, és forintban fizetnek, ha buknak, akkor bitcoint megy vissza, és a srác bukik. Nekem ez a gyanúm.
Amúgy ugyanaz a helyzet, mint egy magyar boltban, ahol euroval is lehet fizetni.
Off: Oké, a sors ilyen kabaré sztorit nem csinált még. :D Valaki lehet kevesebb BitCoint kap vissza, mivel a BitCoin bányászok miatt készlethiányok alakultak ki a videókártyákból. :D
On: Mibe volt feltüntetve az ár? Forint vagy BitCoin? Forintba akkor azt fogja mondani a fogyasztóvédelem, hogy csak annyit kell visszafizetni, amennyi BitCoin kijön 300 ezerből.
Tárgyi tévedések vannak.
Ha meglenne a videókártya, akkor bukik rajta, de az valóban a vásárló kockázata. Ki van írva, hogy mennyi B-bekerüla kártya, annyit fizet a srác, ha közben emelkedik az árfolyam az az üzlet haszna: mindketten spekulálnak a devizával, az nyer, akinél van, ill. a srác fix árat fizet.
De nem kapott semmit cserébe, miért forintosítják a jóváhagyása nélkül a pénzét, és miért nem naprakész árfolyamon?
A másik meg az, hogy van-e egyáltalán a cégnek jogosultsága arra, hogy devizát (B is az) ne csak kezeljen, hanem VÁLTSON is. Ez ugyanis egy tökkülön feladat, és kétlem, hogy átváltásra (B->Ft / Ft->B) egy webáruház jogosult. Már itt is meg lehet őket fogni!
Én megfenyegetném azzal is, hogy ráküldök néhány hatóságot, és nem állnék meg a fogyinál, de menne a NAV, a pénzkezelésnél is megnézném, hogy milyen intézmény az illetékes, és felsorolnék néhányat.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!