Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit lehet tenni jogilag?...

Mit lehet tenni jogilag? Részletesen lent.

Figyelt kérdés

Először is bocs, hogy ide írom, de nem találtam jobb kategóriát. Következő a helyzet:

Édesanyám apukája meghalt több éve, anyukája még él, és van egy nővére, aki teljesen kiforgatta az anyukájukat vagyonából. Minden hitelt felvett, amit csak lehetett, saját és az anyukájuk nevére, majd mikor nem kaptak több hitelt rávették az én anyukámat, hogy az anyukájuk házára vegyen fel hitelt, a saját nevével. Olyan szinten belegabalyodtak az adósságba, hogy most el akarják adni a házat, abból kitisztázni a hitelt, majd az anyukájuk odaköltözne anyum nővéréhez.


Szerintünk anyukámat a ház árának 25%-a az apai rész után egyértelműen megilleti.

Gondolkodunk abban, hogy kössenek a nagymavál gondviselői szerződést, mert korábban a dédit is befogadták, még besegített a háztartásban addig jó volt, utána lepasszolták, de a nyugdíjat megtartották. Tehát ha anyum nővére lesz a gondviselője az anyukájuknak, őt megilleti-e valami az anyi részből még?


Ha ténylegesen eladásra kerülne a sor, anyu aláírása nélkül, gondolom nem mehet vége.


Illetve lehet-e olyan szerződést kötni a ház eladásakor, ami anyum részére biztosítja az öröksége kifizetését? Ha az ő kezükbe kerül, semmit nem lát belőle.


Ha nem is tudtok rá válaszolni, nem tudtok olyan oldalt javasolni, ahol esetleg ilyen téren ingyenesen tudnak segítséget nyújtani?


2010. máj. 23. 21:18
 1/9 anonim ***** válasza:
tulajdonosként a szerződéskötéskor és a fizetéskor ott kell lennie anyádnak is, nélküle nem adhatják el...de ha kicsit értelmesebben leírod mit akarsz, akkor a www.jogiforum.hu-n fognak segíteni
2010. máj. 23. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
oké köszönöm. összeszedem rendesen, mert elég bonyolult a helyzet....
2010. máj. 23. 21:25
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Tudunk mi itt írni neked sok tanácsot, de szerintem ez annál komolyabb probléma, hogy laikusokra bízd a döntésedet.

Látogass el erre az oldalra:

[link] vagy erre:

[link]

Itt képzett jogászok kielégítő választ adnak a kérdésedre.

Laikusként: jól gondolod!

2010. máj. 23. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Itt az apa halála után hagyatéki tárgyalásnak kellett lennie amin az apai részt a két gyerek között elosztották és az a tulajdoni lapon felvezetésre került akkor van egy 25%-os tulajdonrész. De ha teher van a házon azt nem lehet az örökösöknek kikerülni függetlenül hogy ki terheltette meg az ingatlant.Csak az örökös az örökölt értékig felel a teherért.
2010. máj. 23. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

gyanítom, hogy ügyvédhez is kell majd mennünk-e miatt. szégyen ilyet írni, de anyukám nővére egy gerinctelen, semmiházi alak. előtte alaposan utána akarok járni.


mert képzeljétek, ők teljesen elvannak a házeladással, meg hogy kifizetik a hitlet. eszükbe se jut, hogy talán anyukámnak is járna valami. a nővére teljesen hatalmába kerítette a nagymamámat, az van, amit ő mond.

decemberben kisebb családi botrány volt, mikor anyu nem volt hajlandó újból hitlet felvenni neki/nekik. lehordták mindennek, amiért nem segít a családjának.

2010. máj. 23. 21:32
 6/9 A kérdező kommentje:

21:30-as


Jól értem, ha eladják a házat, és nem vesznek másikat, akkor a hitel összegét levonják a házból? És mivel anyum nevére vették fel, kezdik az ő 25%-val? (nekem csak így konyhanyelven megy)

Nekem valami olyan szerződés megkötése jutott eszembe, ahol ők kijelentik, hogy ház árának 25%-át biztosan kifizetik anyumnak, hogy melyik részből, az minket nem érdekel. Ők meg egyék meg, amit főztek.

2010. máj. 23. 21:37
 7/9 anonim ***** válasza:

No, ha jól értem, a házon csak az anyukád által felvett hitel van.

Ha eladják a házat, az csak anyukád beleegyezésével fog menni. Ha ő aláirja, akkor jó, ha nem, akkor nem tudják eladni.

Ha eladják a házat, a bank kérni fogja a hitelt vissza, vagy anyukádnak más fedezetet (saját házatok) kell felajánlani a banknak és akkor szépen törlesztheti tovább a hitelt. Egyébként ezt a hitelt ki törleszti? Amit anyukád felvett a házra?

Jogilag anyukádé a ház 25%-a, viszont neki jelzáloggal terhelt hitele van rajta, tehát neki nem jár eladáskor az érték 25%-a, hanem kifizeti elvileg a bankot és ha még marad a 25%-ból ezek után valami, na az jár anyukádnak.


Sajnos itt anyukádnak kell keménynek lenni és addig nem aláirni a papirokat, amig ő meg nem kapja a 25%-át a pénznek. Tehát azt a vevő eleve neki fizesse ki, addig nincs alirás. Előre szóljon, hogy ő csak igy fogja aláirni és kész. Az aláirásra nem kényszerithetik, de ebből úgy látszik, hogy anyukád eléggé akaratgyenge és nem fog kiállni az örökségéért. Ha nem figyel oda, akkor pénzt nem kap (nem fogja utólag tudni ezt bizonyitani, hogy nem kapott semmit a pénzből, ha az adásvételit aláirta!), és törlesztheti egyedül tovább a felvett hitel részleteit.


A másik kérdésed az eltartás volt: a mamád köthet eltartási szerződést a nagyobbik lányával és akkor anyukád nem fog örökölni semmit, mert az eltartásért cserébe a nővére örökölheti a mama utáni örökséget akár teljes egészében. Ez csak a mama szándékán múlik, ez ellen nem tehettek semmit, életében úgy dönt az örökségéről, ahogy akar...

2010. máj. 24. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

A hitelt nagymamám, és a nagynéném törlesztik, mivel nekik kellett, csak anyu vette fel a saját nevére, mert nekik már egyik bank sem adott semmilyen hitelt. Mindent felvettek amit lehetett.


Az a baj, hogy nagynéném elég uralkodó természetű, és sokmindenkit belerángat a mocskos ügyeibe. A hitelfelvétel kb. 3 éve történt, anyukám most mondta el nekem. Meg sem gondoltam, hogy ilyenbe bele megy.


És sajnos igazad van, akaratgyenge. Tudom, ha nem veszem kézbe, nem tudja megakadályozni, hogy még ebből is kiforgassák.

2010. máj. 24. 16:30
 9/9 anonim ***** válasza:
jogilag verdesd szemközt párszor
2010. máj. 26. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!