Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit tegyek? A szüleim börtönbe...

Mit tegyek? A szüleim börtönbe akarnak juttatni. Otthagytam az egyetemet és emiatt büntetnek, nem fizetik ki a gyorshajtási díjat, nincs semmim amit eladhatnék és jött egy papír hogy elzárásra változtatták és ha nem megyek bevisznek.19f

Figyelt kérdés
nem tudtam hogy lakott területen vagyok már, nem vettem észre a táblát, 120 al mentem, de egy szemét rendőr ott bujkált a bokorban és 200 ezerre büntetett. meddig kéne bent lennem? mit tehetek? apám azt mondja megérdemlem, mert nem jártam ki az egyetemet és hogy nézzem meg hova jutok....
2017. febr. 20. 18:18
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
52%
Miér nem jártad ki az egyetemet? Nem bírtad? Milyen egyetem volt?
2017. febr. 20. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
100%

Ez a mértékű sebességtúllépés már közigazgatási bírságot jelent.

50 km/h megengedett legnagyobb sebesség 65 ÷ 75 km/órás túllépése 200 000 Ft. (50+65= 115 és 50+75= 125; vagyis 115 km/h és 125 km/h sebességnél ennyi.) Ez nem rendőri mérlegelés kérdése, szabott „ára” van.

410/2007. (XII. 29.) Korm. rendelet 1. melléklet 1. f)


Közigazgatási bírságnál nincs jogszabályi lehetőség sem részletfizetési kedvezmény adására, sem a bírság összegének csökkentésére.

És ami a börtöntől való félelmedet illeti: közigazgatási bírság nem váltható ki sem közérdekű munkával, sem szabálysértési elzárással; és nem is változtatható át ilyenné.


(Helyszíni bírság esetén lehet átváltani, de ez már az összege miatt sem lehetne helyszíni bírság –akkor sem, ha megállítással, a helyszínen szabták ki-, mert a közlekedési helyszíni bírság összege ötezer forinttól ötvenezer forintig; hat hónapon belül újabb szabálysértés elkövetése esetén hetvenezer forintig terjedhet.)


Ha a megszabott 30 napon belül nem fizeted meg, akkor

- átadják az ügyet a jegyzőnek, illetve a NAV-nak, végrehajtásra.

Ha jelenleg valóban semmilyen lehetőség nincs arra, hogy behajtsák rajtad, akkor „leső” helyzetbe állnak, aztán majd, ha bármilyen vagyontárgyhoz, jövedelemhez, nyereményhez, bármihez jutsz, akkor rátenyerelnek, de a 200-ezret addigra már igen furcsán fogják írni, sokkal nagyobb számnak fog látszódni.

- a 30 napos határidő elteltét követő nyolcadik naptól átadják az ügyet a nyilvántartóknak (≈okmányiroda), hogy vonják ki az elkövetéskor használt járművet a forgalomból.

Ha ez utóbbi csak neked rossz, akkor nem zsaroló pozíció. Legfeljebb nem fogsz észre nem vétel miatt a megengedett legnagyobb sebesség 2,4-szeresével hajtani, és nem fogsz esetleg kerékpárost, vagy gyalogost nem észrevenni.

Ha ez a tulajdonost is aggasztja, akkor lehet, hogy a zsebébe nyúl.


Az elévülésre nehéz játszanod, ugyanis az 5 év. De csak akkor, ha közben semmilyen cselekmény nem történik. Ugyanis, ha keresnek, küldenek felszólítást, akkor tolódik. Ekkora összegről, pláne ha tovább dagad, nem szoktak elfelejtkezni.

2017. febr. 20. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
100%
A közmunkán majd megtanulod, miért kellett volna elvégezni az egyetemet.
2017. febr. 20. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 A kérdező kommentje:
rajta van a papiron hogy nem lehet már :S már csak sitt vagy fizetés :'( anyunak még lehet sírok ma. megpróbálom.
2017. febr. 20. 20:49
 25/32 anonim ***** válasza:
100%
Milyen egyteem volt? Első évesen hagytad ott? Voltál előadáson?
2017. febr. 20. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
Adok egy tippet, hogyan sírj őszintén [link]
2017. febr. 20. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 A kérdező kommentje:

nem kell hagyma, mert nekem ez nagyon nagy teher. napok óta nem alszom áés egyre többet sírok. nem akarom hogy bezárjanak :'(


építészmérnöki szak.

2017. febr. 20. 21:00
 28/32 anonim ***** válasza:
97%
Ha nem kamu kérdés, akkor jó nagy hülye vagy. Megérdemelted, ilyen az élet. Minek kellett gyökernek lenned?
2017. febr. 20. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 A kérdező kommentje:
milyyen lesz bent lenni a börtönben? nagyon hideg? megfognak erőszakolni?
2017. febr. 20. 21:06
 30/32 anonim ***** válasza:
97%
Kamu, hagyjátok a fenébe.
2017. febr. 20. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!