Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Eladtam, vagy kicsalták...

Eladtam, vagy kicsalták tőlem? Szóbeli szerződés is szerződés?

Figyelt kérdés

Komoly a problémám, ezért kérem, hogy csak olyan választ adjatok, ami jogilag helytálló, ezért jogban jártas embereket szeretnék kérdezni.

Sajnos azzal nem tudok mit kezdeni, hogy valakinek mit diktál az igazságérzete, mert ebben a történetben az igazság semmilyen hivatalos szervet nem érdekel.

A történetem a következő:

2011.06 hóban el akartam adni a 18 éves (amúgy teljesen működőképes, levizsgáztatott) Opel autómat 50ezerFt-ért, jó gumikkal, új akkumulátorral.

Az összeg a kocsi állapotához képest jelképes volt, de a mozgáskorlátozott rokkantságom miatt nem tudtam az eladással foglalkozni, ezért úgy voltam vele, vigye el bárki, de nekem gondom tovább ne legyen vele!

Kis faluban élek, ahol mindenki ismer mindenkit.

Meg is jelent egy figura, akit arcról, névről ismertem és rossz hírét nem hallottam.

Megbeszéltük az autó adásvételét, azt mondta eredetileg nem hozzám készült, ezért csak 15ezerFt. van nála, azt odaadja és hazamegy a többi pénzért, addig legalább kipróbálja az autót.

Elment az autóval..... és azóta is bottal üthetem a nyomát.

Mentünk hozzá, letagadtatta magát, üzentünk neki, semmi!

Közben megtudtuk, hogy eladta az autót a MÉH telepen.

Végül elmentem a nagykátai rendőr-kapitányságra, ahol megtettem a feljelentést.

Egy hónap után a következő választ kaptam:

A feljelentésemet elutasítják, - bűncselekmény hiányában - mivel a szóbeli szerződés létrejött a kocsi eladásának tárgyában és a vonatkozó rendelkezések értelmében a szóbeli szerződés is szerződés, tehát ha van anyagi követelésem, azt polgári peres eljárás keretében érvényesítsem.

Ennyi!

Ezzel a határozattal elmentem a nagykátai okmányirodába, hogy vegyék le a nevemről az autót.

Ott a lakhelyem szerinti polgármesteri hivatalba küldtek, hogy náluk kell elkezdenem az ügyet. (???)

A polgármesteri hivatal visszaküldött az okmányirodába, (+ elfaxolták a rendőrségi határozatot is részükre) ahol megint elmondtam a problémámat, egy másik ügyintézőnek, aki megígérte, hogy intézkedni fognak a polgármesteri hivatal felé, de erről semmi igazolást nem kaptam, mondván, hogy költözés előtt vannak, nem tud nyomtatni és hasonlók.

Ezután eltelt 5 év, ezalatt kb. 3x jártam az okmányirodán, hol elhajtottak, hol lemásolták a határozatomat, hol aláírattak velem ideiglenes kivonatást, de érdemben sehonnan semmi papír nem érkezett (polg.hiv.= súlyadó, okm. iroda, biztosító).

Én közben elköltöztem, operáltak, férjem rákos lett, kiraboltak, férjemet operálták, inzulinos cukros lettem, megint engem operáltak, visszaköltöztem, meg is felejtkeztem erről az ügyről.

Most 5 év után kaptam egy levelet az okmány irodától, hogy a biztosítási díj nem fizetése miatt az autót kivonják a forgalomból, fizessek 20ezerFt-ot és adjam le a rendszámot, mert ha nem teszem 500ezerFt bírsággal sújtanak. .

Ezzel egyidejűleg a Polgármesteri hivatal adócsoportja kiküldött 54ezerFt súlyadó hátralékot (5évre visszamenőleg!)

Ismét bementem az okmányirodába, vittem a rendőrségi papírt, hogy nem tudom leadni a rendszámot, mert az autót eltulajdonították tőlem.

Erre azt a megdöbbentő választ kaptam, hogy nem tudják figyelembe venni a problémámat, mert csak abban az esetben tehetnék ezt, ha körözés alatt állna az autó, de mivel nem történt bűncselekmény, nincs körözés ... és ezzel a kör bezárult.

Az 54ezer súlyadót be kellett fizetnem, mert különben végrehajtották volna rajtam, most a forgalomból kivonásért 20ezerFt-ot és rendszámot követelnek rajtam, 500ezerFr büntetés ígéretével.

Jogtalannak tartom:

- ha a szóbeli szerződés is szerződés (rendőrségi indoklás) akkor az okmányiroda a rendőrségi határozat alapján miért nem tekinti szerződésnek (adásvételnek) és még 2011-ben miért nem írták le a nevemről és miért nem írták át az eltulajdonító nevére?

- miért nekem kellett kifizetnem 5 évre visszamenőleg a súlyadót, illetve azt hogyan, kitől igényelhetem vissza?

- mi lesz, hogy nem tudom produkálni a rendszámtáblát, mi lesz az 500ezres büntetéssel?

Magam döbbenten állok az események előtt, tehetetlen vagyok, már nem tudom hova kellene mennem, kivel kellene beszélnem?

Valami kis segítséget, jó ötletet, járható utat kaphatnék valakitől?

Köszönöm, hogy elolvastad!



2016. dec. 12. 17:06
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A rendőrség és a hivatal is hibázik és követhetetlen a viselkedésük , panasszal kell élni minden marhaságaik miatt . Egyik kifogás hivatkozás kizárja a másikat és hanyagok .
2016. dec. 12. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
:( azta. én nem értek hozzá ,de itt nem sportjogászok,ügyvédek vannak és vákaszolnak is. [link] tessék.
2016. dec. 12. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszaitokat! :)

1-nek:

Gondoltam a panasztevésre (már mindenre gondoltam, TV, újság, stb) csak nem tudom, hogy hol lehet panaszt tenni egy rendőr-kapitányságra, vagy ha nekik igazuk van, akkor az okmányirodára?

Egyáltalán, ki az okmányiroda felettese?

2-nek:

Köszönöm, hasznos a link, már regisztráltam és írtam az "Ügyfél kérdez ügyvédtől" vagy valami hasonló című lehetőségen.

Állítólag 30 napon belül válaszolnak, ... de nem kötelező.

:(

Reménykedem!

2016. dec. 12. 20:19
 4/6 anonim ***** válasza:

Aki hülye az haljon meg....Erre nem lehet mit mondani már bocs...


Nálam már az kiverte a biztosítékot hogy 50.000-ért akartál eladni egy működőképes kocsit

2016. dec. 12. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm 4-es a hasznos válaszodat!
2016. dec. 13. 09:45
 6/6 anonim ***** válasza:
Ne bántsuk egymást.2 es vagyok a forumba írj ott én is kaptam választ gyorsan Öreg Tölgyet keresd :)
2016. dec. 14. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!