Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Megbízási szerződés és próbaidő?

Megbízási szerződés és próbaidő?

Figyelt kérdés

Állásinterjú után kaptam egy megbízási szerződést a munkát illetően mivel sikeres volt az interjú. Haza hoztam mielőtt aláírom azonban több dolog gyanús nekem. 15 napos határozott idejű szerződés, az interjúztató azt mondta ez próbaidő tehát ha nem jön be nyugodtan kiléphetek azonnali hatállyal. Azonban sehol nincs feltüntetve a szerződésben, hogy ez próbaidő lenne.


Továbbá ha nem jelenek meg a munkahelyen akkor pénzbüntetés van. Erre is rákérdeztem ha kilépek és nem örülnek akkor fizethetek. Azt mondták rugalmasak nem lesz ebből probléma azonban mégsem látom írásban.


Továbbá a kilépésnél papír alapon kéri a felmondást közös megegyezéssel. Viszont ennél is azt mondták hogy igazából ez laza, ha nem tetszik akkor hagyjam. Most ez átverés lenne? Ha mondjuk azt mondják hogy jó kiléphetek semmi akadálya azonban nem adom be írásban ahogy ezt leírták azonban szóban mást mondtak, akkor érhet engem valami fajta pénzbeli büntetés utólag vagy jogsértés?


2016. dec. 6. 21:05
 1/2 anonim ***** válasza:

1. El kéne dönteni, hogy megbízási- vagy munkaszerződésről van-e szó, mert nagyon nem mindegy.

2. 15 napos határozott idejű szerződés, de ez próbaidő? Mi van?

3. Milyen kilépési papír, ha be sem léptél, és 15 napos megbízási jogviszonyokról írogatsz?

4. Értelmezhetetlen az, hogy "felmondás közös megegyezéssel", mert már baromira unom írogatni az értetlen emberek tömegének, de vagy felmondás vagy közös megegyezés. A kettő üti egymást. Más szabályok is vonatkoznak rájuk, szóval megint csak azt mondom, nem ártana eldönteni.


A lényeg, hogy vagy te nem tudod a világodat sem, és össze-vissza beszélsz, vagy ők teszik ugyanezt, vagy senkinek nincs esze ebben a viszonylatban... De ez így annyira nevetséges, hogy rendes, érdemi válaszadásra tökéletesen alkalmatlan.

2016. dec. 6. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Azzal ne foglalkozz, hogy mit mondanak ("rugalmasak lesznek") annak a fele sem igaz. Csak azt nézd, hogy mit kell aláírni.


Ha 15 napos határozott idejű szerződés, akkor az nem próbaidő, hanem egy 15 napos határozott idejű szerződés, 15 nap múlva lejár. Lehet, hogy úgy gondolták, hogy ezt most aláírod, és 15 nap múlva írtok egy újat, ha kölcsönösen megfeleltek egymásnak.


Vagy úgy gondolták, hogy ezt aláírod, erre az időre van szerződésed, ezután meg feketén dolgoztatnak, te meg azt hiszed, hogy minden rendben, aztán közben mégsincs. Elég gyakori ez a trükk.

2016. dec. 6. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!