Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A szabálysértésre való felkéré...

A szabálysértésre való felkérés az szabálysértés?

Figyelt kérdés

2016. okt. 20. 09:53
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs szabálysértés nyilván nem lesz senki felelősségre vonva. De ha igen, akkor visszatérve a teszkós példára: havert megkérem lopjon nekem 1 sört, ő lop 4 sört, hármat magának és egyet nekem. Miután megittuk, elkapja a rendőr, a kamerafelvétel alapján kiderül hogy négyet lopott.

Namármost, ő felel mind négyért, vagy én is felelek a lopás negyed részéért egy sörért?

2016. okt. 28. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

hányszor kell még elmondani, hogy nem ez volt a kérdés?


leírták már korábban, hogy nincsen iagazad, lopásra kérni már szabálysértés, azaz a fölbújtás, függetlenül attól, hogy aztán bekövetkezik-e, a négy lopott sörért az a hibás aki lopta, de ettől függetlenül más jogcímen bűnös az, aki lopásra kérte azt, vagy bárki mást, függetlenül attól, hogy aztán lopott-e és hányat, és kinek


lásd az idézett paragrafusokat, az egyetlen kérdés, hogy milyen súlyosságú cselekményre igaz, ez, mert az idézet szerint én úgy látom csak bűncselekményre való felbújtás esetén, és nem szabálysértésre való felbújtás esetén, bár aki belinkelte, az utóbbira értette, szerintem mégiscsak hibásan

2016. okt. 28. 09:12
 13/13 anonim ***** válasza:

Azért az is fontos lehet hogy mennyi a felkérő felelőssége. A sörös példában a felkérő 1 sört iszik, de ha a törvény egyenlő bűntárssá sorolja akkor 2 sört kell visszafizessen a teszkónak. A sör persze csak egy példa értékű, de gondoljunk bele mit jelent más esetekben.

Például: megkérem a buszsofőrt menjen át a pirosson, és 10 auto belerohan és totálkáros lesz. Akkor most és 5 autót ki kell fizessek? Érdekes, nem?

2016. okt. 29. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!