Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ki lehet tiltani valakit...

Ki lehet tiltani valakit edzőteremből vagy egyéb szolgáltató helyről?

Figyelt kérdés
A minap tanúja voltam, hogy valakit kitiltottak egy edzőteremből, még papírt is a kezébe nyomott a tulajdonos. Mivel nem akart távozni rendőrt hívtak, aki nem csinált semmit, sőt neki volt kellemetlen a helyzet. Szerintem jogszabály nem engedi meg,hogy valakit csak úgy kizárjanak egy szolgáltatás igénybe vételéből. A szab. sértésről szóló 1992. évi II. tv-ben is az van, hogy "19. § (2) A kereskedelmi tevékenységgel összefüggő szabálysértés miatt, e tevékenysége folytatásának megakadályozása érdekében az eljárás alá vont személy kitiltható a kereskedelmi létesítményből vagy kereskedelmi tevékenység helyéül szolgáló egyéb helyszínről." Ez a paragrafus vonatkozhat erre az estere? A kitiltás eljárás keretében lehet, olyat nem tehet a tulaj, hogy azt mondja ez és ez nem mehet be a terembe?

2016. aug. 27. 02:30
1 2
 1/14 1112 ***** válasza:
100%
Hali,én nem tudom, mi volt az ok,de az edzőterem az nem valakinek a sajátja? Ő építtette, vagy ő bérli, és az övé a berendezés is? Szerintem magánterületről ki lehet tiltani valakit, pl ha zajong, és nem hagyja a többit békén, vagy valami.
2016. aug. 27. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Mindenhol van házirend. Aki ezt megszegi, méghozzá szándékosan, annak ott nincs keresnivalója. Nagyjából ugyanolyan, mintha egy BKV-járművön nekiállnál cigizni és füstölnél, mint a gyárkémény.
2016. aug. 27. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Az ok, hogy a sajátja, de nyilvános helynek számít a szolgáltató jellege miatt. Mivel ez az edzőterem nem egyesületként vagy klubként működik így nem határozhatja meg a tulaj, hogy kit enged be.Ez nem is szab. törvény hanem a 2003.évi CXXV. évi esélyegyenlőségi törvény megszegése. Ennyi erővel a fodrász is megtagadhatná a hajvágást ha olyanja van. A BKV-ra külön jogszabály vonatkozik és ott van szó utazásból való kizárásról, amit az ellenőrök tehetnek meg. amúgy akit kitiltottak zaklatott egy vendéget vagy edzőt, de azt nem tudom hogy hogyan.
2016. aug. 27. 03:52
 4/14 anonim ***** válasza:
74%
Most vagy téged tiltottak ki, vagy valami sittes haverodat, de akárhány paragrafust kikereshetsz, akárhogy védheted, attól még ha valaki szabályt sért, magánterületen vagy akár nyilvános helyen másokat zaklat, pláne, ha fogyasztó/fizető vendégeket, ott dolgozókat, akkor kitehetik, és kitilthatják. Gondold már át logikusan, szerinted, ha valaki pl. bemegy egy étterembe, és beleköp mindenkinek a kajájába, meg k**vaanyáz a személyzetnek, akkor kötelesek lennének midnen nap visszaengedni?
2016. aug. 27. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
77%

Igen, ki lehet.

De olyan mindegy, látszik hogy az a fajta hülye vagy, akinek hiába beszél az ember.

Gondolom innen is azért tiltottak ki, mert okos voltál.

Szerencsétlen...

2016. aug. 27. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

1. Egy edzöterem NEM nyilvános hely, hanem VALAKi tulajdona.


2. A tulajdonosnak JOGA onnan kitiltani valakit, aki valamiért nem elfogadható számára.


3. SÖT képzeld el, még egy élelmiszerboltból - ami sokkal nyilvánosabb - is ki lehet tiltatni embereket.


4. Az meg, hogy a rendör csak bámult, a rendör hülyeségét bizonyítja, neki KÖTELESSÉGE lett volna az illetöt kivezetni, akár eröszakkal is.

2016. aug. 27. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Molyember ***** válasza:
96%
A kitiltás még a jobbik eset. Képzeld el, ha az ilyen parasztokat jogilag lehetetlen lenne kitiltani, ezért minden alkalommal szájba kéne vernie a tulajnak, amikor megjelenik. Ha így nézed, a kitiltás a kitiltottat védi. Nem mindenki mehet közösségbe, be kell látnod.
2016. aug. 27. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Úgy ki lehet vágni, hogy a lába se érje a földet.
2016. aug. 27. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
32%

Az edzőterem használható része (akár csak egy bolt esetében) nem magánterület, hanem "közönség számára nyilvános magánterület". Tehát nem tehet a tulaj, amit csak akar (de még magánterületes se).

Ha volt valami gond, akkor jogszerűen tagadta meg a szolgáltatás igénybevételét, de az csak arra az esetre vonatkozik. További kitiltást nem alkalmazhat, mivel az érintett nyilván nem akart az üggyel foglalkozni, ezért se tehettek a rendőrök semmit.


(Amúgy az a korábbi szabálysértési törvény, és az esélyegyenlőséghez semmi köze, fogyasztóvédelmi ügy.)

2016. aug. 27. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Még annyit, hogy a szabálysértési törvényben lévő kitiltást nem a szolgáltató hozza meg, hanem a bíróság alkalmazhatja.
2016. aug. 27. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!