Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit gondoltok a homoszexuáliso...

Mit gondoltok a homoszexuálisok gyermekvállalásáról?

Figyelt kérdés
Nagyon sokan írják azt, hogy a homoszexuálisokat is megilletné a gyermekvállalási jog, ahogy megkapták a "bejegyzett élettársi kapcsolatot" is. A gyermekvállaláshoz való jogot azonban én nem adnám meg nekik. Szerintem a pszichológiai tanulmányokból inkább az derül ki, hogy egy gyermeknek inkább csak hátrányt okoz, ha homoszexuálisok nevelik. Szerintem a gyermek egészséges fejlődéséhez egy ANYA és egy APA modell kell, nem apa-apa vagy anya-anya. Ha a természet nem engedi nekik, akkor az ember mért kíván a természet rendjébe beavatkozni? Nektek erről mi a véleményetek?
2010. márc. 31. 18:23
1 2 3 4 5
 21/48 anonim ***** válasza:
79%

"Pszichológusok és szexológusok a hetvenes évek óta írják folyamatosan, hogy _nem_ okoz semmiféle hátrányt _nem_ magasabb a melegek száma az ilyen gyerekek közt, ellenben a társadalom előítéletesebb velük. Én támogatnám, mert az intézményi gyerekekkel is előítéletes a társadalom, és akkor már inkább egy szerető családnál nőjjenek fel."



IGEN DE MAJD A GYEREKET HA AZ ISKOLÁBA HALÁLRA CIKIZIK BÁNTJÁK HOGY MI VAN 2 APÁD VAN?

GONDOLJ MÁR BELE MILYEN LEHET NEKI AZ ÉLETE RÁADÁSUL EZ KIHAT A FELEEKKORÁRA IS

ÚGYHOGY TE NE MOND MEG ANNAK A GYEREKNEK HOGY MI A JÓ MI NEM

2010. márc. 31. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 anonim ***** válasza:
29%

Kérdező:


Azt mondtad, hogy "a természet nem engedi", meg "a természet szerint". Ennyi.

Ezer más dolgot se enged, és ezer más dolog sincs a rendje szerint, amit mi mégis napi rendszerességgel csinálunk és használunk.


A "szerinted" pedig fényévekre van a valós tényektől. :D

És nem, nem a kutyáról van szó. Nézz csak szépen utána.


Ja és ha anya és apa, akkor tiltsd már be a válást is kollektíve, vagy legalábbis kösd azonnali újraházasodáshoz egy másik partnerrel, mert milyen már az, hogy csak egy szülő mellett nőjön fel a gyerek.

2010. márc. 31. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 A kérdező kommentje:
A csonka családokról, én az ideálist mondtam el, hogy az az lenne, hogy ANYA és APA. Az elkapkodott házasságokról, és a nem megfelelő időben történt gyermekvállalásról most nem ejtettem szót, az külön topicot érdemelne. Én igenis szeretném, ha a gyermekemnek lenne édesapja, és igyekszem úgy pártválasztani, hogy együtt maradjak vele életem végéig. Én így gondolom.
2010. márc. 31. 19:03
 24/48 A kérdező kommentje:

"A biológiatanárnőd gondolom az evoluciót is tagadja, elvi alapon."

Nem, sőt.. Én is vallom az evolúciót. Mit mond ki az evolúció? Szaporodással, és az azzal bekövetkező mutációkkal történő fejlődés. Na itt a bibi, szaporodás. És nem tiltanám be a válást, hiába szeretnél ennyire "szűklátókörűnek" titulálni, azt mondom felelősen kéne párt választani. És nem ez volt a kérdés.

2010. márc. 31. 19:07
 25/48 anonim ***** válasza:
47%

Egy nagyon fontos dolgot nem tartotok szem előtt, méghozzá azt, hogy bár a homoszexuális párok nem fogadhatnak örökbe, egyedülálló személyként mindkét homoszexuális félnek megvan az örökbefogadási joga. És bizony nem egy-kettő-öt pár élt is már ezzel a jogával. És nevelt fel gyermeket.


Amit tisztázni kellene, szvsz, az az, hogy nem a homoszexuális szülők tehetnek arról, hogy a gyermeket kicikizik, hanem a társadalmi éretlenség, a "bűnösségnevelés", és a sztereotípiák. Nagyon fontos leszögezni, hogy a homofóbia nem a homoszexuális szülőktől jön, és ezen kívül semmi egyéb értékelhető indok nincs is arra vonatkozóan, hogy MIÉRT NE fogadhasson egy pár, PÁRKÉNT, és nem egyedülállóként örökbe.

Ugyanis itt az egyik kéz ad, a másik elvesz. Hiszen nem vállalhatja fel homoszexualitását a homoszexuális egyén akkor, ha örökbe akar fogadni - illetve nehezebb lesz neki.


Egy gyermek nevelésében a szexuális nevelés kb. a nevelési feladatok porszemnyi része. Ha a viselkedésnormák abszolút követendőek a szülő-gyermek kapcsolatban, akkor nekem most egy alkoholista, dohányzó heteroszexuális férfinek kellene lennem, aki veri a partnerét. Mert ezt a példát láttam gyermekként. Mégsem ezt az életformát választottam.


Apaként nem hiszem, hogy bármelyik homoszexuális egyénnek az a legfőbb dolga, hogy b.zit neveljen a fiából vagy leszbikust a lányából. A gyermeknevelés nem erről szól.

Tény, hogy hátrányosan érheti a gyermeket egy esetleges "teljes coming out" az osztályban, mert biztos, hogy lesznek mindig értetlenek, homofóbok. De biztos, hogy lesznek támogatók is.


Ma a homoszexuális párok szinte kizárólag úgy nevelik gyermekeiket (már akinek van), hogy az egyik szülő az örökbefogadó, az oktatási intézményekben pedig egyedülálló, gyermekét egyedül nevelő személyként van az apuka.


A gyermek érdekét kell szem előtt tartani. Nem az a kérdés, hogy az adott gyermeket egy heteroszexuális pár vagy egy homoszexuális pár nevelje-e fel. Egy meleg pár örökbefogadása SENKITŐL nem vesz el "örökbefogadható" gyermeket. Csupán csökkenti a lelencek számát, csökkenti az árvaházak, az intézetben felnőttek mennyiségét.

Ha innen közelítjük meg a dolgokat, talán kicsit másképp színeződik az a bizonyos kérdéskör. Szerintem mindannyian tisztában vagyunk az intézetekben folyó szexuális kizsákmányolásról, erőszakról (és itt most nem feltétlen a nevelők által elkövetett dolgokra gondoltam, mielőtt valaki ezzel vádolna).


Érdemes azon elgondolkodni, hogy ezzel szemben megfelelő alternatíva tud-e lenne az azonos neműek esetleges örökbefogadása.

2010. márc. 31. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 anonim ***** válasza:
79%

Ez a válasz 0%-ban hasznosnak tűnik.

A válasz írója 75%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 19:03


Neked komoly problémáid van bizonyos dolgok értelmezésével.

Állati homoszexualitás:

Ilyen nincs. Az állatok ösztönlények. Az én kutyám is kefélt már meg macskát. Rájött a kangörcs, nem volt szuka a környéken. Ennyi. Ha szerinted ez is természetes, akkor irány a mező és b@ssz meg egy kecskét.


Hogy a gyógyszerek, kötszerek, és az emberi elme összes többi terméke természetellenes? Nem a természetet felhasználva, alakítva hozzuk létre ezeket? Az emberi agy, amiben megfogantak, talán természetellenesek? Mindannak amit felsoroltál célja és értelme van. Biológiai szempontból a párosodás is ilyen. Célja a fajfenntartás, ami csak ellenkező neműeknél érvényesülhet. Persze most érvelhetsz, hogy a fogamzásgátlás sem természetes, de az ember már nem is ösztönlény, hogy ez legyen élete egyetlen célja.


A homoszexualitás igen is természetellenes. Bizonyítottan genetikai hiba okozza. Ne hasonlíts össze egy genetikai betegséget a természetes ösztönökkel.

2010. márc. 31. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 A kérdező kommentje:
20:12 teljes mértékben egyetértek veled :)
2010. márc. 31. 20:24
 28/48 anonim ***** válasza:
39%

A genetikai hiba és a genetikai betegség között alapvetően nagy eltérés van.

Nem igazán hiszem, hogy az állati homoszexualitást be kell hozni ide, és párhuzamot kell vonni ilyen téren állatok és emberek között. Nem erről van szó.

A homoszexualitás csak nevében szexualitás, mint ahogy a heteroszexualitás is. A testiségen túl érzelmi síkja is van egy-egy kapcsolatnak. Itt leginkább erről feledkeznek meg az emberek, és sztereotípiákat húznak a homoszexualitásra. Valószínű, hogy a melegfelvonuláson a kamionon vonagló női ruhába öltözött egyén - bár a leghangosabban kampányol az örökbefogadásért - nem fog örökbe fogadni.

Az örökbefogadásnak heteroszexuális párok és egyedülálló személyek esetén is nem kevés feltételnek kell megfelelni.


Bár előző hozzászólásomban nem tettem "állásfoglalást", csak burkoltan, most ezt megteszem: véleményem szerint van olyan homoszexuális pár aki PÁRKÉNT alkalmas a gyermeknevelésre.

2010. márc. 31. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 anonim ***** válasza:
69%
A jog természetesen megilleti őket, természetesen csak akkor, ha 'természetesen' nemzenek gyermeket egymásnak....
2010. ápr. 2. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem nem kellene a homoszexszuális pároknak örökbefogadni.

Két férfi egy kislányt fogad örökbe. Ki fogja fevilágosítani? Ki fogja neki elmondani, hogy mi a menstruáció? Esetleg ki fog neki betétet/tampont venni? Kivel beszélget az eső fiújáról? Kivel fogja megbeszélni szüzességének az elvesztését? stb.

Ha két nő egy kisfiút fogad örökbe akkor is hasonló a helyzet. Az első barátnőt nem biztos, hogy egy nővel akarja megbeszélni. Ugyanúgy, mint a lányoknál kivel beszéli meg az első szexet? Kivel beszélget a magömlésről? stb.

Van néhány dolog amit nem egy ellenkező neművel beszél meg az ember. Lehet, hogy amíg a gyerek kicsi kevesebb probléma akad ebből. "Csak" annyi, hogy piszkálják, kiközösítik, kevés barátja lesz stb. De mindig előre kell gondolkodni.

2010. ápr. 2. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!