Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A tanárnak ugye nincs joga...

A tanárnak ugye nincs joga elvenni a telefonomat és kiküldeni a teremből?

Figyelt kérdés

A telefonom a magán tulajdonom, így nem tudom, hogy mit képzel magáról a tanár, amikor megpróbálja elvenni. Ez nem valamiféle eltulajdonítás?

A teremből meg milyen alapon próbál meg kiküldeni, amikor az sem az ő tulajdona?

Plusz, ha már itt tartunk, mi az, hogy nem lehet enni és inni órán? Emberi jogomnak tartom, hogy egyek és igyak amennyiben nem zavarok igazából senkit vele, csak éppen a tanár demonstrálni akarja "hatalmát".


2016. febr. 21. 09:52
1 2 3
 21/30 A kérdező kommentje:

Azt a részt már nem jogász írta, vélhetőleg.

Tényleg nem lopás, de jogtalan elsajátítás vagy eltulajdónítás, nem?

2016. febr. 21. 11:24
 22/30 A kérdező kommentje:
Amennyiben nem egyezel bele, hanem csakúgy elveszi.
2016. febr. 21. 11:25
 23/30 anonim ***** válasza:
100%

Joga van elvenni a tanárnak a telefont ha tanórán használod, az más kérdés, hogy szünetben vissza kéne adni, de megértem hogy nem teszik.

[link]

2016. febr. 21. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tudom megérteni a problémádat pedig csak 21 éves vagyok, ha tervezel egyetemre menni akkor ott lehet, hogy csak rosszabb lesz, melóban pedig pláne. Ha meg nem bírsz újat tanulni akkor ajánlom az etikát és illemtant.
2016. febr. 21. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező! Csak úgy barátilag mondom azt, hogy hülye vagy...A jogaiddal nagyon tisztában vagy, a kötelezettségeiddel meg nem. Képzeld el, hogyha telefonozol óán a tanárnak/iskolának joga van fegyelmi eljáást indítani, ahol szépen kicsapnak. Ilyen egyszerű...Az, hogy a tanár nem él ezzel a jogával csupán annyit jelent, hogy nem akar kib*szni veled, csupán egy kicsit fegyelmezni. Te meg már képes lennél lopással vádolni...Hihetetlen pofátlanság! És megjegyzem, hogy én 18 éves vagyok és nem is a legjobb magviseletű ember, de ez a kérdés eléggé felhúzott!
2016. febr. 21. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
100%

"Emberi jogomnak tartom, hogy egyek és igyak amennyiben nem zavarok igazából senkit vele."


Ezt majd melóba mondd a főnöknek :D Ha erre jársz majd meséld el mit mondott :DDD

2016. febr. 21. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
100%

Az iskola házirendjében igenis benne van, hogy mobiltelefont az iskolában a táskádban kikapcsolt állapotban tarthatsz. És aki az iskolába jár, annak a házirendet el kell fogadni. Amennyiben ezt nem teszed, akkor megvannak a megfelelő szankciók, amelyeknek a vége az iskolából kicsapás. Úgyhogy örülj, ha csak elvette a telefonod, és kiküldött a teremből.

De minek is jársz te oda? Hiszen te magad mondtad, hogy semmi szükséged rá, hiszen neked ott újat nem tudnak tanítani. Ez rendben is lenne, de ma már érettségi nélkül még takarítani sem fognak felvenni. Az érettségi alapfeltétele pedig, hogy végigjárd a 12 osztályt, és a végén tegyél a tananyagból egy záróvizsgát.

A jogaidról meg annyit, hogy a társaid lehet, hogy esetleg szeretnének leérettségizni, és ha a tanár nem tud tőled órát tartani, akkor igenis joga van kiküldeni a rendbontót. A viselkedéseddel a többi 20-30 diák jogait lehetetleníted el. Tehát jogod van befogni a pofá.d, hogy ne zavard az értelmesebb társaid a tanulásban.

2016. febr. 21. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim válasza:
26%

Ha eltekintek attól, hogy egy tipikus nagypofájú, bicskanyitogató kis tini vagy, igazad van 1-2 dologban.

Szerintem sem szabadna elvenni a másiknak a telefonját, és főleg nem ilyenekkel jönni, hogy majd hétvégén adja vissza. A házirend korrekt betartatása az lenne, ha felszólítana arra, hogy kapcsold ki, és tedd el a táskádba, és ha ezt nem teszed meg, akkor megfelelő módon szankcionál (soron következő fegyelmi fokozat).

Az evést megértem, hogy nem engedik órán, mert az azért tényleg illetlenség lenne, na de az ivás miért? Szerintem kifejezetten káros, ha valaki szomjas, de nem engedik inni. Szerintem nem normális az, akit zavar, hogy valaki gyorsan bedob pár korty folyadékot. Amúgy is a legtöbb ember sokkal kevesebbet iszik, mint kellene.

Az meg egyenesen felháborító, ha nem engednek ki a WC-re. Vállalja is a felelősséget a tanár, ha mondjuk valaki rosszul lesz? Hallottam már olyanról, hogy valakit nem engedtek ki, és végére már annyira görcsölt a hasa, hogy sírt, de még olyanról is hallottam, hogy odahányt valaki a terembe, mert hiába volt rosszul, nem engedték ki.


Szánalom, nem tudom miért ilyenek a szabályok a középsuliban, egyetemen már nincsenek ilyenek.

2016. febr. 21. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
92%

"Szánalom, nem tudom miért ilyenek a szabályok a középsuliban, egyetemen már nincsenek ilyenek."


Dehogy nem van olyan tanár akinél se inni se enni nem lehet a másfél órás előadáson vagyis lehet, csak annak lesznek következményei.

2016. febr. 21. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
100%

Az iskola házirendje szabályozza a megfelelő viselkedést. Pl. hogy nem lehet enni órán. Ezzel a házirend nem mond ellen semmilyen törvénynek, ugyanis a törvények megengedik, hogy ha a tanítást az iskolában valami zavarja, akkor azt az illető intézmény házirendje felfüggessze. Tehát lehet, hogy neked jogod van akkor enni, amikor akarsz (mondjuk én külön ilyen emberi jogról még nem hallottam), de ha az iskola házirendjében benne van, hogy nem ehetsz óra alatt, akkor nem ehetsz és kész. És ez semmilyen törvényt nem sért, mert semmilyen törvény nem rendelkezik tudtommal arról, hogy mikor lehet enni és mikor nem.


A magántulajdonhoz való jogodat is korlátozhatja az iskola, amennyiben a tanuláshoz való jogot sérted vele (akár a tiédet, akár másokét). Vagyis óra alatt elveheti a tanár a telefonodat, de óra végén köteles visszaadni. A teremből is kiküldhet a tanár, ha nem bír fegyelmezni, és semmivel nem bír rávenni, hogy ne zavard az oktatást. Viszont ha közben veled valami történik a termen kívül, azért a tanár a felelős (sajnos).


A tanárnak ugyanis ahhoz van joga, hogy megtartsa az óráját, és ami ebben zavarja, azt megtilthatja, megakadályozhatja bizonyos eszközökkel. Ennek semmi köze ahhoz, hogy kié az osztályterem :D Az osztályterem egyébként az iskola fenntartójáé, a tanár pedig a fenntartó alkalmazásában áll, tehát mivel a tanárod, ezért vannak neki is jogai veled szemben. Jobb, ha ezt tudatosítod magadban, mint ahogy azt is, hogy neked kötelezettségeid is vannak, nemcsak jogaid.

2016. febr. 22. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!