Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Elvette a telefonomat a...

Zsolty26 kérdése:

Elvette a telefonomat a barátnőm osztályfőnöke, tehetek valamit ez ügyben? 17/F

Figyelt kérdés

Pár hónapja táv kapcsolatban vagyok és a barátnőmnek vettem egy telefont, hogy tudjuk tartani napi szinten a kapcsolatot. A napokban történt, hogy megszólalt neki órán és elvette az osztályfőnöke. Egyébként suli előtt le kellett volna adnia. Azt mondta az offő nem hajlandó csak az édes anyjának vissza adni vagy majd csak év végén. Anyukája dolgozik és nem tud érte bemenni, ezért bement az apukája és nem adta oda neki, azt mondta, majd akkor kapja vissza ha javít a tanulmányi átlagán. Barátnőm az igazgatóhoz is ment, aki azt mondta, hogy az lesz amit az osztályfőnök akar.

Én tudok tenni valamit az ügy érdekében? -elvégre én spóroltam össze a rá valót. Nállam a számla, megérné feljelenteni?


2015. nov. 18. 23:34
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
58%
Menjen be az apja, fenyegesse meg feljelentéssel a tanárt és az igazgatót, ha nem szolgáltatja vissza. Szerintem elég az is, ha kicsapja a balhét, és nem tágít, amíg vissza nem adják - a suli sem akarja, hogy bajba kerüljön, és rontsák a hírét. Jogilag nem hiszem, hogy a tanár ezt megteheti, gyakorlatilag úgyis az ők kezében van a hatalom, te meg a szemükben egy senki vagy - de ha a szülők bemennek balhézni, előbb-utóbb vissza fogják adni azt a telefont, csak hagyják már őket békén.
2015. nov. 18. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
65%
Pedig jogilag vissza kell adnia óra után. Persze dilemma,mert a tanár adja a jegyet és ha összeúgjátok az igazgatóval meg a tanári karral a port jegyekben rossz vége lesz.
2015. nov. 18. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
39%
Megmondjátok az igazságot, hogy nem a lányé.
2015. nov. 18. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
33%
Ja, és ajánlom azt, hogy legyen rejtett hangrögzítő eszköz nálatok, az mindig jól jöhet, ha tényleg feljelentésig menne a dolog, vagy akkor, ha az idegbeteg tanár összetöri a telefont (tele van a Youtube ilyen videókkal, és sajnos csak a fele kamu).
2015. nov. 18. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
59%

Mindenképpen beszéljetek az igazgatóval, mivel a mobil az magántulajdon és azonnal óra után vissza kell adnia, mihelyt megszűnt a telefon tíltása helyzet. Ez elbírtoklás


Amúgy egy másik 66%-os voltam.

2015. nov. 19. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
60%
Basszus, mennyi 66%-os...
2015. nov. 19. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
62%
Én is belengetném a feljelentést, ilyet nem tehet a tanár.
2015. nov. 19. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
76%
Ilyent nem tehet. Ez sima lopás.
2015. nov. 19. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
12%
Mindig is csodálkoztam a tanároknak ezen a szűklátókörűségén. Mobilt elvenni a gyerektől... hol élnek ezek, az őskorban? Jobb helyeken már az okostelefonok az oktatási rendszer részeivé váltak. Milyen jogon veszi el egyébként?
2015. nov. 19. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
30%

Lehet hőzöngni, de a tanár ezt megteheti!!! A feljelentést meg kiröhögik a rendőrségen!!!

Elég hozzá ha a házirendben benne van hogy tanórán tilos a mobiltelefon használata! Nincs egységes meghatározás ez ügyben, de iskolánként a házirend rendelkezik erről!


Tudom hogy lesznek lepontozók, így hozok ide pár írást ez ügyben ami alátámasztja amit írok:


"A szabály megszegése a telefon elvételével járhat, és csak a szülőnek adják vissza. A tanulónál lévő tárgy saját tulajdona, vagyis tulajdonjogát gyakorolja, amely alapjog. Ám az iskolai házirendben előírhatják azt, hogy a nagy értékű készülékeket az intézmény megőrzőjében kell elhelyezni. Azonban arra is van mód, hogy az iskolai házirendben szabályozzák, hogy mit lehet bevinni az iskolába és mit nem."

[link]


Egy iskola házirendjéből:

"Tilos a bekapcsolt mobiltelefonnal az iskola területére lépni és a tanítás teljes ideje alatt ( beleértve a szüneteket is) azt bekapcsolni. Ennek megszegése fegyelmi intézkedést von maga után. Első esetben a telefon elvétele, amit a szülő kaphat vissza személyesen. További esetekben ezen kívül azonnali fegyelmi fokozat az ellenőrzőben. ( figyelmeztető, intő, rovó … stb…)"

[link]

2015. nov. 19. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!