Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Igaz, ha közalkalmazott...

Igaz, ha közalkalmazott vagyok, akkor bármikor belenézhetnek a levelezésembe és lehallgathatják a telefonomat?

Figyelt kérdés
Telefonon ritkán beszélek, és aki meg feltöri a 20 karekteres gmail jelszómat, annak megemelem a kalapom. A google meg tuti nem ad ki adatot ilyen piszlicsáré ügyben. De amúgy elgondolkodtató a dolog. Igaz ez?

2015. máj. 11. 19:01
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem, nem igaz. Miért nézhetne bele bárki a levelezésedbe?


A munkahelyeden ugyanakkor valóban vannak bizonyos "megfigyelési" jogai a munkaadódnak - pl. figyelheti az interneten megnyitott oldalaidat, és akár meg is tilthatja munkaidőben a személyes levelezésre való (gmail, facebook) oldalak használatát. Sok helyen ezt meg is teszik. De bele semmiképp nem olvashat.

2015. máj. 11. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hm én épp rendszergazda vagyok egy ilyen helyen, szóval én mondom meg mit lehet, mit nem (A vezetőség totálisan hülye ehhezl...)
2015. máj. 11. 19:14
 3/6 anonim ***** válasza:
Ahogy #1 írja, a munkaadódnak joga van beleszólni abba, hogy a munkahelyi kommunikációdba mennyire fér bele a magán jellegű, azonban belehallgatni, beleolvasni nincs joga, az bűncselekmény. (Kivéve, ha olyan helyen dolgozol, pl. börtön, vagy "nemzetbiztonsági" átvilágítás alá eső munkahely, de ott előre figyelmeztetnek, hogy megtehetik.)
2015. máj. 11. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Sajnos ki kell ábrándítsalak, ezt nem a rendszergazda mondja meg, hanem a főnök. A rendszergazda csak végrehajtó. Ha kiderül, hogy úgy figyelsz meg valakit, vagy tiltasz le oldalakat, hogy arra nem kaptál utasítást, páros lábbal leszel kirúgva (enyhe esetben).
2015. máj. 11. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
A főnök kérdezte, hogy szerintem mit kéne letiltani...
2015. máj. 11. 20:54
 6/6 anonim ***** válasza:
Nos, ha a munkaadó kifejezetten felhívja a figyelmed arra, hogy csak a munkafeladat ellátásával kapcsolatosan használhatod a számítógépet és a telefont, akkor igen, belenézhet, belehallgathat. Ha nem teszi, illetve ha látja és nem ellenkezik ellene, akkor nem nézhet bele/hallgathat bele.
2015. máj. 12. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!