Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért tartunk 500 ezer helyett...

Miért tartunk 500 ezer helyett 850 ezer közalkalmazottat?

Figyelt kérdés
Az ország lakosságához képest 500 ezer lenne indokolt. Ha elbocsátanák a felesleges 350 ezer közalkalmazottat megoldódna az ország anyagi helyzete...

2012. júl. 4. 15:47
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Mert így minden sógornak van munkája.
2012. júl. 4. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
64%

meg 350 ezer csalad megelhetese is...

keressunk nekik masik orszagot?

2012. júl. 4. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
1%

"keressunk nekik masik orszagot?"


Nem, csak növeljük a jelenlegit!

2012. júl. 4. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
88%

Ezt a 850 ezres számot honnan vetted? Kb. 650-700 ezer közalkalmazott van, erre jött rá a nem rég kitalált közmunkások száma, de azt nem kéne velük eggyütt kezelni szerintem.

Különben nem a közalkalmazottak számát kéne csökkenteni, hanem továbbképezni őket. Néhol olyan buta embereket dolgoztatnak, hogy kb. 10 ember kell olyan munkára amit egy jól képzett dolgozó is el tudna végezni. Máshol meg 1 ember van 10 másik munkájára - ezeket az aránytalanságokat kéne megszüntetni és nem lenne gond. Mert akárhogy is nézzük, a közszférában hiába van több alkalmazott mint amennyi indokolt lenne, így is híresen ők nyújtják a leggyengébb szolgáltatást mindenben.

2012. júl. 4. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
86%
Első blikkre én is tiltakoztam volna, de jól átgondolva igazad van. Hány embernek volt már olyan tapasztalata, hogy egy ilyen munkahely tele van nagyon ráérős emberekkel, akiknek nincsen semmi dolguk? Vagy csak én látom így bennfentesként? Tizenöten vagyunk a melóhelyen, amiből hatan dolgoznak igazán, a többiek inkább csak váltótársak, akiknek több az üres ideje, mint a munkája. Mind előtt ott a számítógép, de nem a munkahelyi program a leggyakrabban használt alkalmazás, hanem a Firefox és a Messenger. Ha utasítást kapnak, megcsinálják, minden más csak híroldalak olvasásával telik. Egyszerűen nincs annyi munka, ami ennyi embert indokolna.
2012. júl. 4. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 Andizsuzsi ***** válasza:
72%

"Tizenöten vagyunk a melóhelyen, amiből hatan dolgoznak igazán, a többiek inkább csak váltótársak"


És te? A megfigyelő vagy?:)

2012. júl. 4. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
59%
Pontosan ahogy mondod, rálátásom van. ;)
2012. júl. 4. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 Andizsuzsi ***** válasza:
83%

:)

Egyébként azért nehéz ezt a dolgot megítélni, mert vannak olyan munkahelyek,ahol ciklikusan van sok munka, aztán kevesebb. Vagy ahol az a munka, hogy ott van az ember. Tudom, hogy ez hülyén hangzik, de pl. olyan intézményekben, ahol ügyfélfogadás van, akkor is ott kell ülnie az alkalmazottnak, ha nincs ügyfél. Én pl. iskolatitkár vagyok, van óvodánk és bölcsődénk is. Mivel gazdasági feladatokat is ellátok, van, hogy ki sem látok a papírhalom mögül, és "túlórázok", hogy határidőre mindennel elkészüljek, de van, hogy a napi rutinfeladatokon kívül nincs más dolgom, ilyenkor én is ráérek ránézni a netre.

2012. júl. 4. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Nekem az első válasz nagyon tetszik! Így duzzad a létszámuk, szólnak erős-nagyember-jánosnak hogy nincs állása xy puncsosnak, és kreálnak neki státust...
2012. júl. 4. 16:45
 10/21 anonim ***** válasza:
72%

Közalkalmazott vagyok. 6-an vagyunk a csoportban. Egy embert tudunk nélkülözni egyszerre, azaz össze kell dolgoznunk a szabadságok miatt, ha egy ember beteg, nincs szabi. Ha van olyan munka, ami kiküldetéssel jár, se szabi se beteg, nem lehetsz. A törvényeknek megfelelően nem tudják kiadni a szabikat, könyvelést hamisítanak. Na ennyire vagyunk kihegyezve.

Múltkor meg akartam kérdezni mennyi az aktuális munkahelyi telefonszámlám (3000es keret van), kiderült már nincs olyan aki ezt meg tudja mondani, onnan mindenkit kirúgtak.

Más munkáját is én végzem a sajátom mellett, mindent én "könyvelek" magam után, majd szaladgálok a papírokkal, az aktuális helyre, ahol ha van még egy ember, szerencse.


Van ez a berögződés, de már rég idejétmúlt.

Ja igen, és két-három évente folyamatos csoportos leépítés, csak hogy jól érezzük magunkat.

2012. júl. 4. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!