Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha otthon vagyok, és betörnek...

Ha otthon vagyok, és betörnek hozzám, a támadónál pisztoly van, nekem sikerül elvenni tőle és lelövöm, azért én kaphatok valami büntetést?

Figyelt kérdés
A KÉRDÉS ELMÉLETI!!
2015. jan. 31. 17:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
28%
A magyar jog alapján téged fognak lecsukni, mert lelőttél 1 fegyvertelen embert.
2015. jan. 31. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
75%
Azé kaphatsz. Mivel azzal hogy elvetted tőle kimerítetted az önvédelem fogalmát, a többi már önbíráskodás.
2015. jan. 31. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
72%
Igen, ha elveszed tőle akkor sikerült lefegyverezni, tehát már nem indokolt a lelövése védekezés szempontjából.
2015. jan. 31. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
44%
Téged fognak lecsukni. Magyarországon a jogos védelem főbenjáró bűn, jogai itt csak a bűnözőnek vannak.
2015. jan. 31. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
42%
Mostmár nem. :)
2015. jan. 31. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
47%

Mo.-on az önvédelem hivatalból üldözendő.

Ha lány vagy megúszhatod,de ha lány vagy nem igen bírsz el vele.

Nyírd ki,aztán egész éjjel darálj.

Ha télen történik,és van vegyes kazán az előny.

2015. jan. 31. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
67%

#3


"Igen, ha elveszed tőle akkor sikerült lefegyverezni,"


Ez eddig oké csak ettől függetlenül a betörő megint rátámadhat az illetőre,ilyenkor mégis mit kéne tenni?Adjuk vissza neki a fegyvert hogy fejbe lőjön minket?Még szép hogy lelövöm,legalább hasznot is csinálnék vele,a bíróságon úgyis csak egy ejnye-bejnyét kapna és ott folytatná a tevékenységét ahol abbahagyta.A törvény a bűnözőket támogatja,én nem

2015. jan. 31. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
86%

Épp erről volt szó legutóbb, számtalan online fórumon. Ahhoz hogy (jog)következmény nélkül megölhesd a támadót, ahhoz a következő feltételeknek kell teljesülnie:

- éjszaka

- csoportosan elkövetve

- felfegyverkezve


Ez az egyetlen eset, amikor a jog nem mérlegeli az önvédelem jogosságát. Egyéb esetekben hosszas bizonyítási procedúra szükséges, hála a törvényhozásnak.


Az egyik leghíresebb hasonló önvédelmi szituációban, többen megtámadtak egy férfit, aki haza tudott menekülni és fegyvert szerezni, miközben megérkeztek a fogvatartói, védelmi pénz miatt gyötörték többedszer. A fegyver láttán az egyik elmenekült, a másikat hátbalőtte. A jogrendnek hála, jó pár évet kellett ülnie az emberkének, mire megszületett a felmentő ítélet, jogos önvédelem miatt. Ő az aki 100 milliót kapott kártérítés gyanánt. A vizeletmintára adott üvegcséből itatták a börtönőrök, ráadásul azok mellé zárták, akik gyötörték. Ezért sem érdemes egyelőre lövöldözni, mert odabenn folytatódik a dolog.. Említhetnénk tomcat akcióját is, ami ha jól tudom folyamatban lévő ügy. A valódi tulajdonost elüldözték a lakásfoglalók, de a jog szerint nem kilakoltathatóak, mert életvitelszerűen élnek a házban. A valódi tulajdonos tomcattel bérleti szerződést kötött, aki többedmagával és egy gáz-riasztó fegyverrel látogatóba ment. Tomcat és a "team" megkérte őket, hogy hagyják el a jogtalanul használt területet, majd az önvédelmi fegyver segítségét vette igénybe. A jogtalanul ott tartózkodó "úr" a fegyver után nyúlt, tomcat pedig elsütötte. A rendőrök közben megérkeztek és a jogrendnek megfelelően, hivatalosan kiállított bérleti szerződéssel rendelkező tomcatet elvitték, míg a házat jogtalanul benépesítő embereket ott hagyták. Tipikus eset arra, hogy hiába a jogos önvédelem, mert az elkövetőket ugyanúgy, ha nem jobban védi a törvény. Az önvédelemnek egyéb esetekben mértéke van, minden esetben a támadással közel azonos, megfelelő mértékű kell hogy legyen. Tehát ha fegyvernek látszó tárgy van nála és te lelövöd (aki meg is hal), de a társa elmenekül a fegyvernek látszó tárggyal, avagy kiderül, hogy az csak egy csavarhúzó volt pl, akkor halált okozó testi sértés lesz a vád ellened és nagy eséllyel ülni is fogsz. Mikor katona voltam és őrségbe vittek, a parancsnokok sem véletlenül mondták, ha használnod kell a fegyvert, lehetőleg fejre célozz. Bár ott más volt a szituáció, hiszen kiemelt helyszínről volt szó. Szóval ne lövöldözz, vagy ha igen tarts egy ásót is a kertben..

2015. jan. 31. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
69%

Kérdés, mi a fontosabb? Az életed, vagy valami ostoba idióta működésképtelen törvény?

Ezzel a kérdést nagyjából meg is válaszoltam.

2015. jan. 31. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
90%

az eset után vársz 1 órát,hogy a lövés,dulakodás hangjára jön e valaki,értesítették e rendőrséget.

ha csönd van,akkor feldarabolod a francba aztán megeteted a disznókkal.

egyébként volt az a fickó aki nem hagyta beterrorizálni a szállodáját,nem fizetett védelmi pénz.

kimentek hozzá lakásra,szétverték a feleségét a gyerekét,a fickó meg pisztoly elő és lelőtte az egyiket.

valami 12 évet kapott és abba a börtönbe rakták,ahol az őt betámadó bűnszervezet fele ült.

mo-n nem szeretik ha vagy annyira önálló,hogy megvéded magad,mert aki erre képes,az önálló gondolkodású,cselekvőképes ember,nem birka.

ezért van többek közt az,hogy míg európa minden országában vehetsz golyóálló késálló mellényt,itthon fegyvernek van minősítve,engedélyköteles,az engedély nélküli birtoklása is büntetendő,hogy tüntetésen ne tudja megvédeni az embert az őt ütő rendőrtől.

még a gyúrcsányék léptették életbe a tüntetéses,gumilövedékes időszakban.

2015. jan. 31. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!