Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha otthon vagyok, és betörnek...

Ha otthon vagyok, és betörnek hozzám, a támadónál pisztoly van, nekem sikerül elvenni tőle és lelövöm, azért én kaphatok valami büntetést?

Figyelt kérdés
A KÉRDÉS ELMÉLETI!!
2015. jan. 31. 17:00
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Na látom, egyeseknek fáj itt az igazság, le lettem pontozva :D kár hogy ettől az igazság még igazság marad, de mi mást várok érvképtelen hülyegyerekektől...
2015. jan. 31. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Nem igazán kapnál érte, mivel az elkövető célja továbbra is - feltéve ha bizonyítható - akár a te életed kioltása, azaz a fegyver elvétele, hogy azzal téged megöljön.


Ilyenkor "elméletileg" lelőheted, hiába nincs nála fegyver. De csak akkor, ha más lehetőség nem adódna.

2016. febr. 21. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Őszintén? Ha valaki pisztollyal hadonászna, és megszerezném tőle, telibe szarnám hogy a jogalkotók a kényelmes irodájukból a gorilláik háta mögül milyen agyatlan baromságot eszeltek ki...
2016. aug. 16. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

A magyar jogrendszer a bűnözőt védi, tehát téged vágnak sittre. Kishazánkban a bűnözőnek csak jogai vannak, az átlagpolgár meg örülhet ha nem őt rabolják ki, nem hozzá törnek be.

Orbánisztán jobban teljesít, bűnözés tekintetében az első három közt vagyunk...

2018. aug. 27. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Manapság te lennél kihozva bűnösnek, le is sittelnének 10 évre minimum

A rabló meg ha túléli röhög a markába

Idehaza ez a bevett gyakorlat: jogos önvédelemért börtön, rablógyilkosságért ejnyebejnye-ilyentöbbetnelegyen buksisimi...

Ja és 2 hét alatt rend lesz!

2019. aug. 19. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!