Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A tanárnak ugye nincs joga...

A tanárnak ugye nincs joga elvenni a telefonomat és kiküldeni a teremből?

Figyelt kérdés

A telefonom a magán tulajdonom, így nem tudom, hogy mit képzel magáról a tanár, amikor megpróbálja elvenni. Ez nem valamiféle eltulajdonítás?

A teremből meg milyen alapon próbál meg kiküldeni, amikor az sem az ő tulajdona?

Plusz, ha már itt tartunk, mi az, hogy nem lehet enni és inni órán? Emberi jogomnak tartom, hogy egyek és igyak amennyiben nem zavarok igazából senkit vele, csak éppen a tanár demonstrálni akarja "hatalmát".


2016. febr. 21. 09:52
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
87%
A kommunizmusban még meg is verhették a tanárok az ilyen mihaszna idióta hülyegyerekeket. Senkit nem zavart, ha kéken zölden ment haza a kölyök. :D Jobb világ volt az, a gyerekeket emberré nevelték. Tudták, hogy hol a helyük.
2016. febr. 21. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
100%
De joga van, ez beletartozik a fegyelmezési jogkörbe. Az iskola házirendje is rendelkezik erről.
2016. febr. 21. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
100%
A kötelezettségeidnek is ilyen alaposan utána jársz, vagy a jogaidért pampogsz?
2016. febr. 21. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
100%

De van joga hozzá.


Házirend elővesz, elolvas - szinte biztos, hogy bele van irva, hogy a tanulást zavaró eszközt nem viheted be a terembe, nem zavarhatod az órát, és társai.


Tehát ott kezdődik a dolog, hogy TE SZEGED MEG a kötelezettségeidet.


Eltujdonítás akkor lenne, ha nem kapnád vissza, vagy használná, és társai. Erre nincs joga - elvenni, és visszatartani van joga, sőt, arra is van, hogy csak a szüleidnek adja vissza.

2016. febr. 21. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:

De hogy van ez? A házi rend felülírja a törvényeket? Én ezt nem hinném...


Különben meg jöttök itt a kötelességeimről... nem tehetek arról, hogy én már nem igazán tudok újat és hasznosat tanulni az iskolában.

Valószínű, hogy majd , ha elvégzem a gimnáziumot, bemegyek a boltba és adnak nekem ételt, amennyiben fel tudom mondani az első világháború evszámait...

Angolból felsőfokú tudásom van, a többi pedig egyáltalán nem izgat! Foglalkozzon az irodalommal és a történelemmel, aki szeretne, de ne erőszakolják már rám!

Minek? Azért, hogy bemagoljam a történelemkönyvet és emlékezzek rá kb. 3 egész hétig?

És abban is biztos vagyok, hogy matekból se fogok az alapműveleteken kívül mást hasznosítani. A kémia, biológia, fizika tudásom pedig már teljesen eltűnt, hiába tanultam meg 2 éve és voltam mindből 5-ös.

2016. febr. 21. 10:26
 6/30 A kérdező kommentje:
Hiába írtam ezt is le igazából, úgyis, maximum 10-ből 1 ember fogja felfogni , hogy mire gondolok.
2016. febr. 21. 10:28
 7/30 anonim ***** válasza:
100%

"Hiába írtam ezt is le igazából, úgyis, maximum 10-ből 1 ember fogja felfogni , hogy mire gondolok."

Ebben az esetben fogalmazd át, hogy mi idióták is megértsük-felfogjuk, hogy mit is regélsz!

2016. febr. 21. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 Koplárovics Béci ***** válasza:
91%

Ennyire okos vagy, és nem tudsz utánajárni? Ez minimum furcsa.


"Emberi jogomnak tartom, hogy egyek és igyak amennyiben nem zavarok igazából senkit vele"


Ó, nyugi, a munkahelyeden esetenként 4, azaz négy órát is ki kell majd bírnod étlen-szomjan. Suliban meg 45 percről van szó. Vagy neked ne mondják meg azt sem, hogy mit csinálj a szünetben? :) Bár... a mekiben csak bekapsz majd 1-2 sültkrumplit.

2016. febr. 21. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:

Különben meg nem írtam alá soha a házi rendet, hogy betartom azt.

Bár mintha egyszer felolvasták volna, nem említették, hogy azzal, hogy az iskolába járunk, ezt kötelesek vagyunk betartani.

2016. febr. 21. 10:35
 10/30 anonim válasza:
100%

Úgy gondolom, hogy joga van elvenni, ha azzal zavarod az órát. Szerintem kibírsz 45 percet, anélkül, hogy felnézz a Facebookra :)

Az ivással valamennyire egyet értek veled, szerintem se árt az senkinek, ha valaki iszik órán, az evés az más, nyílván nem engedik, hogy óra közben ott edd kiskotlában a pacalpörköltet....

2016. febr. 21. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!