Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A tanárnak ugye nincs joga...

A tanárnak ugye nincs joga elvenni a telefonomat és kiküldeni a teremből?

Figyelt kérdés

A telefonom a magán tulajdonom, így nem tudom, hogy mit képzel magáról a tanár, amikor megpróbálja elvenni. Ez nem valamiféle eltulajdonítás?

A teremből meg milyen alapon próbál meg kiküldeni, amikor az sem az ő tulajdona?

Plusz, ha már itt tartunk, mi az, hogy nem lehet enni és inni órán? Emberi jogomnak tartom, hogy egyek és igyak amennyiben nem zavarok igazából senkit vele, csak éppen a tanár demonstrálni akarja "hatalmát".


2016. febr. 21. 09:52
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
100%
A természettudományok oktatása nem arról szól, hogy bemagoltad a körmozgást leíró egyenleteket, hanem hogy alapvető logikádat fejlesszék és értelmezni tudj dolgokat. Pl nem veszel mágneses karkötőt, mert erősíti az egyensúlyod, vagy nem hordasz gyógyító kavicsokat nyakláncnak, mert megvéd a betegségektől. A történelmet meg illik ismerni nagyvonalakban. És a közoktatás arra való, hogy általános műveltséget adjon a diákoknak és megadja nekik a lehetőséget, hogy továbbtanuljanak akár felsőoktatásban, akár szakképzésekben. Nem fognak tesztet kitöltetni veled, hogy akarsz-e valamit kezdeni az életeddel és ha nem a válasz nem tanítják meg az alapvető dolgokat, hanem olyan szemetek, hogy feltételezik akarsz valamit kezdeni az életeddel.
2016. febr. 21. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 sörpocak ***** válasza:
37%

"Hiába írtam ezt is le igazából, úgyis, maximum 10-ből 1 ember fogja felfogni , hogy mire gondolok."


Szerintem mindenki felfogta amit írtál, csak neked is el kell fogadnod, hogy a szabályok nem tesznek különbséget közted és bárki más között.


+ igen elveheti a telefonodat, de csak az óra végéig, mert azontúl az már eltulajdonításnak számít, és ekkor ellenkezik a törvénnyel!

pl.: ahogy egy pápa misére sem mehetsz be a legkisebb bicskával sem. Azt ideiglenesen le kell adnod, különben nem mehetsz be, de ez sem számít lopásnak, teljesen hétköznapi.


A teremből viszont nem küldhet ki, mert jogod van a tudáshoz, amit az óráján ad át. Nincs felhatalmazva arra, hogy ezt a jogodat visszautasítsa.

2016. febr. 21. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 A kérdező kommentje:

Nem facebookozni szoktam, hanem, ha már az iskolában nem tanítanak értelmes dolgokat, akkor tanulok magamtól. :D

Azoknak pedig, akik ennyire védik a házi rendet meg a tanárokat, ahhoz hogy jön akárki is, hogy nem enged ki a wc-re?

2016. febr. 21. 10:40
 14/30 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy ha belépsz egy épületbe, közszolgálati intézménybe, azzal elfogadod annak házirendjét. Ha egy szórakozóhelyre mész vagy koncertre ott se olvassák fel neked és íratják alá a hely házirendjét, ettől még van olyan és ha megszeged kidobnak, mint macskát sz..ni. Ez ennyire egyszerű a törvényeket se olvassák fel születésedkor és nem írod alá a btk-t, ptk-t ettől még letartóztatnak gyilkosságért.
2016. febr. 21. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 A kérdező kommentje:
"A történelmet illik ismerni." Szerintem ez nem, szerintem az nem juttat téged előrébb semmilyen helyzetben. Plusz tankönyvenként változtatják a történelmet, illetve a tanárok sem ugyanazt tanítják. Ezen felül pedig az általunk ismert történelem nagy része feltételezés, nem pedig tény és azt minek tanuljam meg? Pont a múltkor olvastam olyasmiről, hogy megállapították, hogy a magyar történelemben valami jelentős esemény 200 évvel korábban (ha jól emlékszem) történt, mint azt eddig hitték.
2016. febr. 21. 10:57
 16/30 A kérdező kommentje:
Szerintem ez nem igaz*
2016. febr. 21. 10:57
 17/30 anonim ***** válasza:
100%

Csak azt tudnám mit keresel gimnáziumban. És akkor most eltekintek a bicskanyitogató stílusodtól, és csak azt veszem alapul, hogy se törit, se irodalmat, se a természettudományos tárgyakat, se a matematikát nem veszed hasznosnak.


Egyébként pedig - mint azt már leírták - joga van hozzá. És ha már az evést emberi jognak tartod, akkor az illemet is tartsd annak, mert szimplán bunkóság.

2016. febr. 21. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező!


16 év a tankötelezettségi korhatár. ha nem tetszik, nem kell bejárni. Húzzál el dolgozni a csirkegyárba, vagy fejezd be a nyavalygást!

2016. febr. 21. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 A kérdező kommentje:

Aki azért van itt, mert valóban kíváncsi a válaszra:

"Az iskoláknak van egy házirendjük, de annak az alkalmazása nem ütközhet törvényi keretekbe. A tanárt az iskola házirendje fölhatalmazza, hogy "ELKÉRJE" a telefont az óra végéig megőrzésre! Ellenben ehhez a diáknak a beleegyezése is kell! Mint ami velem történt, hogy a beleegyezésem nélkül fölkapta a telefont és majd a hét végén visszaadja, az lopásnak számít."


Ezt elvileg egy jogász írta, legalábbis az első felét:D

2016. febr. 21. 11:14
 20/30 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem minősül lopásnak. Olvasd el a Btk-t.
2016. febr. 21. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!