Miért tilos rabszolgát tartani?
Nem értem, hogy miért nem tarthat az ember rabszolgát. Nem arra gondolok, hogy éheztetve és verve valakit munkára kényszerítsek. Erről szó sincs. Hanem mondjuk adok neki egy szobát/házrészt, ahol fűtök, van meleg víz és biztosítok neki élelmet és egészségügyi ellátást, ruhát. Cserébe pedig ő főz, mos takarít, elvégez mindent a ház körül, amit kérek tőle. Természetesen szerződéssel gondolom, letisztázva, hogy mit kérek tőle és mit biztosítok neki. Esetleg családostul is lehetne, szóval iskoláztatnám a gyerekét is. Fizetést nem kapna.
Önként ezt nyilván senki nem vállalná el. Mert sokkal kényelmesebb közmunkára menni, ahol hárman támasztanak egy lapátot és az államnak meg a dolgozó polgároknak sincs haszna belőlük. Sőt csak ráfizetés van. Van aki még ezt sem akarja csinálni.
Miért nem lehet olyan törvényt hozni, hogy aki egy bizonyos ideig nem képes munkát találni (mondjuk 1 év) vagy egyáltalán nem áll szándékában dolgozni annak el kelljen mennie rabszolgának egy családhoz? De például egy idős mellé is jól jönne.
Úgy képzelem el ezt az egészet, hogy aki elmúlt 18 és elvégezett egy szakmát/egyetemet vagy mindkettőt vagy egyiket sem, akkor kötelező legyen munkába állnia. Ha ez nem sikerül neki egy éven belül, akkor kerüljön fel egy listára és majd valaki igényt tart rá rabszolgának. Legalább onnantól kezdve nem az állam terhe lesz. Ugyanezt alkalmaznám a hajléktalanokra is. Legalább hajléktalanszállóra se kéne költeni és szemmel lennének tartva, nem csúsznának le. Bűnözés, rablás, lopás, stb. Miért nem működhet ez?
Először azt hittem, hogy bolond a kérdező, vagy csak trollkodik :D De jobban belegondolva, az ötlet pld büntetés letöltése esetén nem elveszett.
Azt persze érteni kell, hogy a bűnözők nem véletlenül vannak elzárva a társadalomtól, ugyanis veszélyesek rá. Nem tudom, hogy vagy vele, kérdező, de én biztos nem akarnék egy baltás gyilkost a házamban mosogatni, vagy kertészkedni. :)
Szóval az alapötlet megvan, de intézményesen, a társadalomtól elzárva valósították már meg:
Kényszermunka-táboroknak hívták őket.
Jellemzően diktatórikus államokban alkalmazzák (pld Észak Korea), alkalmazták.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!