Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egy civilt (teszem azt orvost)...

Egy civilt (teszem azt orvost) mennyire büntetik, ha szemtanú egy balesetnél, és nem segít a sérültnek?

Figyelt kérdés
Mondjuk, hogy leblokkol vagy megijed. Elméletileg minden embernek állampolgári kötelessége tőle telhetően segíteni. Nyilván egy orvos nem fog félni a vértől de ez most elmélet :D:D
2010. márc. 26. 20:40
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

A "szerintem"-válaszok tényleg nem sok segítséget nyújtanak :>

Tessék Btk-t olvasgatni, minden ott van:


172. § (1) Aki nem nyújt tőle elvárható segítséget sérült vagy olyan személynek, akinek az élete vagy testi épsége közvetlen veszélyben van, vétséget követ el, és két évig terjedő szabadságvesztéssel, közérdekű munkával vagy pénzbüntetéssel büntetendő.


(2) A büntetés bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztés, ha a sértett meghal, és életét a segítségnyújtás megmenthette volna.


(3) A büntetés bűntett miatt három évig, a (2) bekezdés esetén öt évig terjedő szabadságvesztés, ha a veszélyhelyzetet az elkövető idézi elő, vagy ha a segítségnyújtásra egyébként is köteles.


(4) A (3) bekezdés utolsó fordulata nem alkalmazható azzal szemben, aki a közlekedési szabályok alapján köteles a segítségnyújtásra.

2010. márc. 26. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

21:27 "A törvény nem kötelez segítség nyújtásra."


Ugye ezt nem gondoltad komolyan? Viccnek jó volt, kacagtam ám!

2010. márc. 26. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
22.01 köszönöm :)
2010. márc. 27. 18:54
 14/15 anonim ***** válasza:
Ha kiderül, hogy ott volt, és az is, hogy mi a foglalkozása, megbüntetik. Én tuti életfogytra tenném. Egy orvos nem blokkolhat le, ha beteget lát! Akkor majd a műtőben, vagy a rendelőben is megijed, és leblokkol?
2010. márc. 28. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Érheti sokk. Például ezt gondolja: Basszus, ha nem felejtem otthon a kulcsomat, engem csapott volna el.
2010. márc. 28. 11:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!