Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egy civilt (teszem azt orvost)...

Egy civilt (teszem azt orvost) mennyire büntetik, ha szemtanú egy balesetnél, és nem segít a sérültnek?

Figyelt kérdés
Mondjuk, hogy leblokkol vagy megijed. Elméletileg minden embernek állampolgári kötelessége tőle telhetően segíteni. Nyilván egy orvos nem fog félni a vértől de ez most elmélet :D:D
2010. márc. 26. 20:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
ha hívod a mentőket és szépen megvárod őket már megtetted amit kell, ha nem értesz hozzá és segíteni próbálsz többet árthatsz azt mondják a mentősök is
2010. márc. 26. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
az orvosnak viszont orvosi esküje miatt a tőle telhető segítség elég sokminden ugyhogy őt szerintem megbüntetnék azért szakmán belül legalábbis ha ügy lenne belőle
2010. márc. 26. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Mondjuk tehát egy biciklistát elcsap egy autó. Én orvos vagyok, leblokkolok, nem csinálok semmit. A biciklistának eltört két felső bordája, azonnal kórházba kell szállítani, ha laikus segít akár még ronthat is a helyzeten. 2 másik ember már ott van, hívja a mentőket, később elviszik a csávót.

Tehát ebben az esetben büntethető vagyok?

Félre ne értsétek ez nem történt meg :D:D

2010. márc. 26. 20:54
 4/15 anonim ***** válasza:
hát most az orvosokra kifejezetten nem tudom mi vonatkozik lehet hogy semmi, végülis érthető ha őis sokkot kapna, de ha nem hajt el tehát nem cserbenhagyás felveszik az adatait a helyszínelők akkor azért már nem bűntetik szerintem hogy nem csinált semit csak azért ha ő volt a hibás a balesetben
2010. márc. 26. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Szerintem adócsalásért sem jár nagyobb bűntetés valakinek csak azért, mert könyvelő.
2010. márc. 26. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Férfi létemre, ha vért látok meg vagyok makkanva pl. vérvétel, vagy ha megvágom magam, de két ízben már, segítenem kellet, két életveszélyes helyzetben, közúti balesetnél.

Egyszer pedig karambolnál a helyszínt biztosítottam, mert leállt a forgalom a 4.-es főúton.

Valahogy akkor elszáll az az érzés, hogy félek.


Egyébként kötelesség, a segítségnyújtás, és ha jól tudom akkor büntetik (persze egyáltalán megkeresnek e)

Az említett két életveszélyes balesetnél mivel a kisasszony épen a BMW-jét nézegette, hogy mennyire lett horpadt, addig a biciklist csak úgy tudtam másodmagammal ellátni, hogy egy autót leállítottam, és felszólítottam az egészségügyi doboz átadására.

Azonnal ide adta.


29/F

2010. márc. 26. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Az orvos, az nem laikus. Az orvos az olyan személy, aki segítségnyújtásra egyébként is köteles, ezért súlyosabban büntethető, ha elmulasztja a TŐLE ELVÁRHATÓ segítségnyújtást.

Az, hogy mi a tőle elvárható, az mindig relatív. Aki nem tud úszni, attól nem várható el, hogy beugorjon kimenteni egy fuldoklót, az viszont elvárható, hogy amilyen gyorsan teheti, hívjon segítséget.

2010. márc. 26. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

A törvény nem kötelez segítsség nyújtásra.

Ha egy 70 éves lát egy égő házat és nem megy be embereket mennteni ezért nem bünteti a törvény, ha az orvos lát egy balesetett vásárlás közben és nem csinál semmit nem büntetik meg.

2010. márc. 26. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
21:27: a törvény nem kötelez arra, hogy veszélyeztesd amgad másért, de az utóbbi példádnál ez nem áll fent.
2010. márc. 26. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Szerintem se kötelező neki segíteni mert ha pl civil ruhában van akkor ki a f@sz fogja tudni hogy ő egy orvos.

Persze ha olyan akkor biztos fog segíteni és biztos nem fog megijedni leblokkolni vagy rosszul lenni ha mondjuk vért lát.Nekik ez a dolguk és ha tisztességes ember akkor biztos hogy fog segíteni.

2010. márc. 26. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!