Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kiskorútól elvhetik az örökség...

Kiskorútól elvhetik az örökséget? Létezik ilyen?

Figyelt kérdés

Van egy 1 éves kisgyerekem, az ingatlanban ahol lakunk van két lakás. Az egyikben a párom anyja lakik. A helyzet az , hogy sajnálatos módon a kisgyerekem apja elhunyt. Ennek következtében a gyerekem örökölt meg mindent.

Viszont régen a párom hogy megtudja venni ezt az ingatlant a lakásokkal, megállapodott az anyósommal , hogy adja el a saját otthonát És fektessen bele a jelenlegi ingatlanba hogy ezt megtudja venni.

A páromnak van két testvére. egyikük az apai örökséget követeli a gyerekemtől. Viszont mind a két lakás a párom nevén fut. Ezáltal az anyósomnak nincs tulajdoni része. És ez miatt akar most beperelni engem a párom testvére. Néven hogy tulajdon jogot követel. Mennyi esélye van egy ilyen pert megnyernie ? Ezek szerint van rá kiskapu , hogy egy 1 éves picitől a bíróság elvegye az örökséget. ( egy olyan gyerektől aki még csak most ismerkedik az élettel?)


Régen amikor még élt a párom úgy egyezett meg a testvéreivel , hogy ha az anyós meghal akkor ki lesznek fizetve, az apai és anyai örökséget megkapják pénz formájában, hogy az ingatlan a párom nevén maradjon változatlanul.


2015. okt. 15. 12:57
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Most akkor meghalt az anyós is, csak eddig türelmes volt az egyik sógor? Ha korábban lemondott az adósságról az anyós, ill. négy éven belül nem igényelte, akkor elévül az adósság ha jól tudom. Nem csak a hagyatéki eljárás során derülhet ki adósság, van rá bizonyíték, hogy az anyós lemondott az adósságról? Ha egyszer már lemondott róla akkor szerintem nem lehet "visszaszívni". De mi van az apósi résszel? nem egészen világos ez nekem.
2015. okt. 18. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
az anyós él
2015. okt. 18. 14:28
 13/15 A kérdező kommentje:
és írásos kijelentése van arról , hogy nem igényli vissza a kölcsönt amit a fiának adott anno.
2015. okt. 18. 14:29
 14/15 A kérdező kommentje:
de most csak meggondolta magát... egyik héten ezt agyalja ki a következőn meg már megint másért hőbörög
2015. okt. 18. 14:35
 15/15 anonim ***** válasza:

A te kezedben van, ez az írás? Mutasd meg egy ügyvédnek.

Szedd össze alaposan a gondolataidat és a kérdéseidet és a tényeket, no meg minden iratot, ne úgy mind itt. Az ügyvéd nem pszichológus, hogy lelket ápoljon, és drága az ideje.


És nem árt jóban lenni az anyóssal. Ha nem felesleges, ne hánytorgasd a szemére ezt a dolgot még akkor sem, ha kiderül, hogy nincs joga visszaigényelni a pénzt.


Itt megbízhatatlan válaszokat kaphatsz tőlünk, szakemberhez kell fordulni, ha valóban tisztán akarod látni a helyzetet.

Még egy dolog az eszembe jutott: ki lehet egyezni úgy is, a sógorékkal, hogy az anyós rátok eső többi örökségéről lemondtok, ha ők lemondanak a házzal kapcsolatos követelésről, de mondom, hogy kisebb ház is ház.


Az anyós most hol él a ti házatokban, vagy hol él? És ha nálatok, milyen jogcímen? Ez is sokat számíthat, de nem utólag, a halála után az örökösödési eljárásnál, persorozatnál, hanem most, hogy tisztázzátok a helyzetet.

Ha nálatok él, be van jelentve, haszonélvező, vagy "csak úgy", mert ilyen jogviszony nincs, és ezzel nem tud mit kezdeni majd a bíróság.


Igaz, nem tudom, hogy mekkora, és mekkora egyéb vagyona lehet az anyósnak, lényeg, hogy a békesség hosszútávon hasznos lehet.

2015. okt. 18. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!