Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Édesanyám örökségét ha visszau...

Savan Janos kérdése:

Édesanyám örökségét ha visszautasítom, a testvéremre száll-e az, vagy az államra?

Figyelt kérdés

2015. febr. 11. 20:11
 1/5 anonim ***** válasza:
8%
Ha visszautasítod, akkor az államra. Ha azt szeretnéd, hogy átszálljon rá, azért örökösödési adót kell fizetni.
2015. febr. 11. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem a tesódra száll, mint törvényes örökösre. Adót nem kell fizetni egy összeghatárig (ha jól emlékszem, 18 millió), mert egyenesági rokontól örökölsz.
2015. febr. 11. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem csak akkor száll át a tulajdonjog az államra, hogyha a tulajdonnak nincs élő örököse. Tehát te lemondasz róla, de ezen felül nincs olyan rokon akire átszállhatna, ekkor lesz az államé. Szerintem.


Mert például, ha én lemondok egy ingatlanról, de van egy testvérem, akinek szüksége lenne rá, de az én lemondásom miatt az államra száll, akkor az én testvérem mehetne pereskedni meg adminisztrálni évekig az állammal. Ez pedig kicsit logikátlanul hangzik.


De ez csak szerintem, nem vagyok jogász :)

2015. febr. 11. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Az államra csak a legvégső esetben száll, amikor nincs magánszemély, aki örökölhetné.


Ha édesanyádnak két gyereke volt, s te, mint az egyik, visszautasítod, akkor a többi örökösre, vagyis a testvéredre száll. Az új törvények alapján, élő házastárs is örököl, egy gyereknyi részt.

2015. febr. 11. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

1. Ha lemondasz az örökségedről, akkor a te részed arra száll, aki utánad van az öröklési sorban, illetve akik veled együtt azonos szinten vannak. A te esetedben tehát a testvéredre, ha nincs gyereked.


2. Egyenesági öröklés esetén (pl. szülő -> gyerek) nem kell semmilyen illetéket fizetni. A közjegyzőnek van díja, ami a hagyaték értékétől függ, de az nem vészes összeg.

2015. febr. 11. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!