Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi lessz a haszonélvezővel ha...

Mi lessz a haszonélvezővel ha a tulajdonos elutasitja az örökséget?

Figyelt kérdés
Most lessz a hagyatéki apám halála miatt. Az özvegye megmondta nekem h ne is álmodjak arrol h a küszöböt átlépem a háznak,mivel neki holtig tartó haszonélvezete lesz a házon.le fogok mondani az örökségről,amugy is még 10 év hitel van rajta,ha jol tudom ezt nekem kell fizetnem ha igényt tartok az örökségre. Ilyenkor a haszonélcezőugye nem maradhat a házba? Nem akarom h ott legyen az ingyenélő fiával,ha nekem szivás szivjanak ők is. Az h lemondok az örökségről abba a házban levő butorok és egyéb használati cikkek is beletartoznak? A nő oda semmit nem vitt,a készbe ült be 5 éve.
2014. aug. 12. 22:24
 1/9 anonim ***** válasza:
MOst változott az öröklés, a túlélő házastárs is gyermekrészt örököl a házból. Tehát ha van édesapádnak egy új felesége, és vagy Te, akkor háromfelé oszlik az örökség, és egy harmad az özvegyé.. tehát ő nem(csak) hogy haszonélvező, de tulajdonostárs is marad, tehát ha te lemondasz az örökségedről, akkor ő biztosan maradhat a házban, mint egyharmad-résznyi tulajdonos.
2014. aug. 12. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Bocsánat, csak kétfelé oszlik, mert ha jól értem, az özvegy fia nem édesapád vér szerinti fia..


Szóval fele az özvegyé, fele a tiéd.

2014. aug. 12. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Mikor hunyt el az örökhagyó?
2014. aug. 12. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Fontos hangsúlyozni, hogy az özvegy haszonélvezeti joga "holtig tartó", tehát egy későbbi házasságkötés esetén sem szűnik meg.

Az özvegy a közös lakás és az ahhoz tartozó berendezési, felszerelési tárgyak haszonélvezeti jogán kívül mindabból a vagyonból, amelynek a haszonélvezeti jogát nem örökli, egy gyermekrészt, azaz annyit örököl, amennyit egy gyermek örökölne (egy leszármazó esetén a felét, két leszármazó esetén a harmadát, stb.).

2014. aug. 12. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Igaza van az előzőnek, 1/2-et örököl a túlélő házastárs, plusz a haszonélvezetet.


Ha lemondasz róla, akkor pedig ő az egészet. Az ingóságokat nem tudod megszerezni ebben az esetben, mert a hagyatékról, csak mint egészről lehet lemondani.

2014. aug. 12. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Hát ha ő is örököl rendesen,nem csak haszonélvezet,akkor majd az ő javára mondok le. Fizesse csak a hitelt ahogy tudja,bár egyiküknek sincs munkája,se neki se a fiának,apám pénzét meg már mind felélték az 5 év alatt ami volt neki megtakaritása. Nekem igy is jó.
2014. aug. 12. 23:29
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha lemondasz az örökségről, akkor az özvegy teljes egészében tulajdonossá válik haszonélvezet nélkül (ugyan arra a részre nem lehet haszonélvezetet és tulajdonjogot is bejegyeztetni). Ha nem fizeti a hitelt így, akkor elárvereztethetik az ingatlant és kitehetik...

Ha elfogadod az örökséget, akkor fél részre haszonélvezetet kap, árverezés után is tovább használhatja az ingatlant.

2014. aug. 12. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

én mindenképp lemondok,nincs nekem pénzem h fizessem a hitel felét a semmire,mert jó 20-30 év mire a házba mehetek.


Ő meg nem fogja tudni fizetni. ha árverezik az ingatlant akkor a butorok,meg a többi ingóség se lehet az övé?

2014. aug. 12. 23:45
 9/9 anonim ***** válasza:
Az ingóságokat is el tudják árverezni, ha még meglesznek addigra. ;) De a végrehajtásnál van sorrend.
2014. aug. 12. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!