Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Albérletbe bejelentkezés...

Albérletbe bejelentkezés mégsem lehetséges a tulajdonos nélkül, hiába van új jogszabály?

Figyelt kérdés

[link]

Itt írják, hogy elég az aláírt bérleti szerződés ahhoz, hogy lakcímként bejelentsem az albérleti címem.

Erre most küldtek el a miskolci okmányirodából, hogy őket ez nem érdekli, csak akkor jelentkezhetek be, ha a tulajdonos aláírja a lakcímbejelentő lapot és beviszem a lakás eredeti papírját az adásvételi szerződésről.

Engem átvertek, vagy tényleg létezik, hogy egy önkormányzat felülbírálja a jogszabályokat??


2014. jún. 24. 11:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Tudod a fejekben kicsit nehezebb rendet tenni, mint papiron. Elvileg lehetséges, a gyakorlatban nem tudod megcsinálni, mert aki évek óta így csinálja, az nem túl innovatív, nehezen áll át.
2014. jún. 24. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

De ezt még mindig nem értem.

Létezik az új jogszabály, az ott dolgozók mégsem eszerint dolgoznak??

Akkor jogszabálysértést követnek el nem?

Vigyem magammal a jogszabályt kinyomtatva?

Vagy mit tegyek?

A tulaj megengedi persze, hogy bejelentkezzek, de nem tud velem jönni, nem itt él.

2014. jún. 24. 11:44
 3/11 anonim ***** válasza:
6%

igen ez megint 1 baroni jo 5let, nem eleg h a kesobb vasarolt lakasunkat bombazzak szett, minden szarral, vmi csajnak a folyoszamlahitele, 1 embernek a birosagon v hol kellene megjelennie.

mar 1x leba a postast, de semmi...

azota ami nem nevemre jon kuka...

a vicc h sajat telek 70! eve es oda is jott h itt lakik olyan akirol sosem halotam, es h ide akarja adni a tartozasos papirjat :@ az hogy, mikor sose volt senki ide jelentve 100%.

meg konjitsuk meg ezt, h minden csoves bejelentse magat!?

2014. jún. 24. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Múltkor a több mint 10 éve 100%-os tulajdonoban lévő lakásba is alig tudtam bejelentkezni.

Adásvételit kértek. Az nem volt jó, mert régi utca név volt rajta. Mikor vettem még komcsi neve volt az utcának, 1-2 éve új nevet kapott.

Aztán elküldtek a földhivatlaba hiteles tulajdonilapért. (Persze fizethettem.)

És csak ezután volt hajlandó embergyülölőmarika bejelenteni a saját lakásomba.

2014. jún. 24. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Tulaj beleegyezése nélkül nem megy. Sajnos vagy nem sajnos de így van.
2014. jún. 24. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

A jogszabály egyértelműen fogalmaz, érvényes bérleti szerződés esetén, amely köz vagy magánokiratba van foglalva, nem kell a tulajdonos aláírása. Nem is akadályozhat meg abban, hogy lakóhelyet létesíts, ezzel törvényt szeg. Önkormányzat nem bírálhat felül magasabb szintű jogszabályt. Attól, hogy nem értenek hozzá, még így van. Nyugodtan vidd be a kinyomtatott jogszabályt, és dugd az orruk alá. Én hivatalvezetővel beszélnék.


Nekem is vannak albérlőim, bár ők csak tartózkodási helynek jelentkeztek be. Nem kellettem hozzá, volt lakáshasználatra feljogosító bérleti szerződésük.


26. § (4) A lakcímbejelentés ténye önmagában a lakás használatához fűződő, valamint egyéb vagyoni jogot nem keletkeztet, és nem szüntet meg. "

2014. jún. 24. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó, ez mit jelent "emberi nyelven" :

"... bérleti szerződés esetén, amely köz vagy magánokiratba van foglalva..." ?


Laikus vagyok a hivatalos ügyekhez :))

Sima bérleti szerződésünk van 2 tanúval aláírva, szerepel rajta a helyrajzi szám is, a tulaj adózik is utánunk.

2014. jún. 24. 17:05
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha van rajta két tanú, akkor az (teljes bizonyító erejű) magánokirat.
2014. jún. 25. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Sajnos mégsem elég itt Miskolcon. Ma is utánaérdeklődtünk, ragaszkodnak a tulajdoni laphoz és a tulajdonos aláírásához :((

Most akkor ügyvéddel menjek, vagy mi a fenét csináljak??

2014. jún. 25. 19:42
 10/11 anonim ***** válasza:

Hivatkozz pontosan az irányadó jogszabályra! Mondd meg, hogy melyik törvény melyik szakaszának melyik bekezdése alapján akarsz bejelentkezni. Szerintem a törvény elég egyértelmű, csak meg kell mutatni nekik:D


1992. évi LXVI. törvény

27/A. § (3) Az (1) és (2) bekezdéstől eltérően a szállásadó általi hozzájárulásra nincs szükség, ha a bejelentkező olyan érvényes teljes bizonyító erejű magánokirattal vagy közokirattal rendelkezik, amely a lakás használatára feljogosítja. Ebben az esetben az okiratot a lakcímbejelentő lappal együtt kell a járási hivatalnak benyújtani.


Teljes bizonyító erejű a magánokirat például, ha két tanú aláírása szerepel rajta. A bérleti szerződés pedig a lakás használatára jogosít.

2014. jún. 25. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!