Budapesten az albérletekbe szokták engedni bejelenteni az embert ideiglenes lakcímre?
Az ideiglenes bejelentkezést nem értem, miért nem engedi a tulaj? Az állandó más tészta, mert azt nem lehet gyakorlatilag kitenni, ha ő nem akarja.
Egy indoka lehet, hogy nem adózik a bérbeadás után és nem szeretné semmilyen formában, hogy nyoma legyen.
Egy másik kérdésnél találtam ezt a választ:
"2013. március 1-jétől a lakcímbejelentő lapon szereplő szállásadói aláírásra nem lesz szükséges abban az esetben, ha a lakcímbejelentésre kötelezett olyan érvényes magánokirattal vagy közokirattal rendelkezik, amely a lakás használatára feljogosítja."
Tehát, ha a tulajdonos és a hivatal jelenleg ellehetetlenítik a lakcímbejelentésedet, ezt még két hónapig tehetik meg. Március elsején besétálsz a hivatalba, bemutatod a bérleti szerződésedet, és bejelented a lakcímedet (választásod szerint akár "állandó lakcímednek" (valójában: lakóhely) is megadhatod a bérelt lakást!)
Adózásnak ehhez semmi köze."
Mivel én is kiadom a lakásomat, utána néztem, és tényleg így van. Én be szoktam jelenteni az albérlőimet ideiglenesre, ha kérik, mert az semmiféle plusz jogot nem létesít a bérlőnek, de tisztában vagyok vele, hogy ügyintézéshez kell. Egyébként is azt hiszem, 5 évig érvényes csak. Az adózás miatt meg nem lényeges, nem e szerint vizsgál a NAV senkit, nem csak albérletben élőknem van ideiglenes lakcíme.
Próbáld meg neki ezeket elmagyarázni.
Ha van bérleti szerződésed két tanúval aláírva, akkor nem kell a tulajdonosod aláírása, sem hozzájárulása!
NAV-gyanús, nem adózik.
Valóban, két tanús bérleti szerződés és a lakcímbejelentő elég...
De van egy másik gond is. Ha nem engedi a tulaj bejelentkezni, akkor a nevét sem írhatja ki a postaládára/ajtóra. Nem mondom, hogy nincs kivétel, de legtöbb helyen nem dobja be a levelet a postás, ha nincs kint a név. Sok rászorulóról tudok, aki azért nem kap segélyt, mert nem írhatja ki a nevét!
Alanyi jogon jelentkezel be. Egy ügyintéző szem szórakozhat veled, ha van írásos bérleti szerződésed.
Van rá törvényi passzus, bocs hogy most nem mellékelem, csak gyors választ írok.
"de akkor mi az oka, hogy képtelenek kirakni őket?"
Ezt nagyon sokan nem tudják.
Magánokiratban szerződnek és így csak lakáskiürítési perrel jutnak vissza az ingatlanjukba, egész addig a bérlő élvezi a "birtokvédelmi jogát" a tulajdonos meg őszül.
Megoldás: közokirat. A felmondás jogerős. Nagy különbség.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!