Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A közmunkát végzőknek milyen...

A közmunkát végzőknek milyen jogaik vannak? Vonatkozó jogszabályt tudtok megadni?

Figyelt kérdés

A munkáltatónak például kellene biztosítania ivóvizet esetleg munkaruhát?

Köszönöm előre is a segítségeteket!



2014. jún. 20. 14:08
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
33%
A közmunkásokra is ugyanúgy vonatkozik a munka törvénykönyve. Vagy szerinted ők külön állatfaj?
2014. jún. 20. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
52%
kell biztosítania (ugyanolyan munkavállaló vagy az ő szempontjából mint a többi dolgozója)
2014. jún. 20. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

Azt olvastam, hogy a közmunkásoknak kevesebb joga van. Ezt a kérdésemet nem olvastad?

"A munkáltatónak például kellene biztosítania ivóvizet esetleg munkaruhát?"

Erre tudsz válaszolni?

2014. jún. 20. 14:24
 4/24 A kérdező kommentje:
2. hozzászólónak: köszi! Éppen írtam, amikor jött a válaszod. :-)
2014. jún. 20. 14:25
 5/24 anonim ***** válasza:
95%

T. kérdező, tisztelt tudatlan válaszadók.


A közmunkásokra NEM VONATKOZIK a munka törvénykönyve.

A közmunkásnak kutya kötelessége elfogadnia a felajánlott munkát bármi legyen is az, ellenkező esetben megvonnak tőle minden segélyt 12 hónapra. Igen, még a tébét is.

A munkáltatónak nem kötelessége védőitalt vagy munkaruhát adni. Ez így lett kitalálva.

Mielőtt kérditek, igen, törvénytelenül.

A közmunkásoknak nem kell vécézési és egyéb lehetőséget biztosítani. Ott végzik a dolgukat, ahol találnak helyet.

Mielőtt komolytalanul elviccelitek a dolgot, dolgoztam így. Egyszer blogot fogok írni az aljasságokról, amik megtörténtek. A törvénytelenségekről, amik napi szintűek voltak.

Ja, hogy a munkabér nem éri el a minimálbért?

Hogy emberek festéket kaptak a kezükbe, és összepingálhatták a saját cipőjüket, nadrágjukat?

Hogy a fizetést nem adták ki az utolsó munkában töltött napon, sőt konkrét példát tudok arra, hogy 50 napra rá fizették ki?


Nem vonatkozik a közmunkásra semmi törvény testvérem, csak kötelességeid lesznek.

Ilyen országot írunk szép csendben.


Azért azt a blogot meg fogom egyszer írni...

2014. jún. 20. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
5! Kihagytad a közmunkásnak JOGA van örvendezni, hogy egész napját lekötik a semmi pénzért! Azért ez nem lényegtelen. Éljen! ! ! - a közmunkát kitaláló ennyiből.
2014. jún. 20. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
92%
Közmunkás vagyok. Semminemű jogok nem illetnek meg.
2014. jún. 20. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
52%

#2 vagyok


kedves lepontozó közmunkások ... ti közmunkások vagytok rossz helyen, én pedig közmunkás-foglalkoztató vagyok - számukra - jó helyen


tehát igenis kell biztosítani számukra, sőt tovább megyek: az elmúlt téli projektekben (tudjátok, az az iskolapados) a támogatásban megigényeltem és ki is fizették a munkaruhát ... ha nem tették volna meg, akkor is adok, mert JÁR ... és ezt már nem a munkaügyi kp ellenőrzi, hanem a munkavédelmisek


szóval lehet lepontozni okoskák, csak mert hagytátok, hogy a jogaitokat tiporják a munkáltatóitok

2014. jún. 20. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

Igazán köszönöm a válaszokat.

Elég súlyos a helyzet, úgy látom.

Az a minimális lenne, hogy legalább ivóvizet kapjanak az emberek.

A wc kérdése pedig szintén alapvető.

Beleolvastam a munka törvénykönyvébe és ott is azt láttam, hogy bizony nem ugyanazok a szabályok vonatkoznak a közmunkásra.

Azt hiszem, ugyanolyan szövetből vagyunk összerakva, mi emberek, tehát ugyanúgy vannak fizikai szükségleteink (ivás, ürítés) - az nagyon durva, hogy ennyit sem kap meg egy közmunkás.

2014. jún. 20. 14:44
 10/24 A kérdező kommentje:

Kedves 8. hozzászóló!

Akkor mégis kellene ivóvizet és munkaruhát biztosítania a foglalkoztatónak?

2014. jún. 20. 14:46
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!