Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A közmunkát végzőknek milyen...

A közmunkát végzőknek milyen jogaik vannak? Vonatkozó jogszabályt tudtok megadni?

Figyelt kérdés

A munkáltatónak például kellene biztosítania ivóvizet esetleg munkaruhát?

Köszönöm előre is a segítségeteket!



2014. jún. 20. 14:08
1 2 3
 21/24 Sándor G ***** válasza:

kedves kérdező!

Igen elméletileg biztosítania kellene a közfoglalkoztatottak részére az ívóvizet, a munkáltatónak, amennyiben a napi középhőmérséklet eléri a 27C fokot, úgy kb.2liter ivóvízet, vagy ásványvízet, a dolgozók részére.

A munkaruhát, védőbakancsot ugyancsak kötelező volna biztosítania, ennek ellenére én sem kaptam, a vízgazdálkodási társulatnál, hiába dolgozok ott, 3hónapja.

Mikor rákérdeztem, miért nem adnak, válasz az volt nincs a raktárban 43méretű bakkancs.

A szabadságot nem adja ki a brigádvezető, ami havonta 1,5nap, a közfogl.i törvény szerint, 2012 óta, évente 20nap jár, részünkre, azt mondja nem mehet senki szabira, mert ellogtatok többször is.

Persze a nagycsaládosokat, nőket elengedi, 2-3napra is, mert kitalálnak valamit, menni kell az orvoshoz, vagy beteg a gyerek, fáj a fejem stb. és kész, ki sem jönnek a munkaterületre.

Hihetetlen de igaz, én még ilyent azelőtt nem láttam.

A munkaügyi felügyelőség tudna ellenörizni minket, de annak meg nem érdeke, hogy egy szintén állami pénzből érdekekből működő céget, megbüntessenek.

Jó lehet ellenörzés 1xr volt, Szombati napon kijöttek szondáztatni, amikor egy csatornát takaritottunk ki.

Szép új világ, másodrendű állampolgárok lettünk, dolgozhatunk életünk végéig, havi 50700ft,ért, és még jogaink sincsenek, csak kötelességeink, pl. Ha árvíz vagy belvíz van valahol az országban bárhová, bármikor elvihetnek minket, hétvégén is.

Erre úgyanúgy törvényt írtak módosítottak, a fideSS-es gombnyomogató, senkiházi képviselők.

A pénz meg ugyanannyi, nem lehet megélni belőle.

Ez persze, szintén nem érdekel senkit.

2014. jún. 21. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 A kérdező kommentje:

Kedves Sándor G!

Igazán köszönöm a részletes hozzászólásodat.

Nem is tudom, hogy mit mondhatnék a jelenlegi állapotokra...

Reméljük, hogy lesz pozitív irányú változás.

2014. jún. 22. 11:25
 23/24 Sándor G ***** válasza:

Nos, az elkövetkezendő 4-5évben nem sok jóra számíthatunk, mi közmunkások, a bérek nem fognak emelkedni, csak max. az infláció mértékével.

Mivel pártunk és kormányunk valamint a ksh. Adatok szerint ez 1-2%, így a fizetés is csupán, évente kb.1000ft.ot fog emelkedni.

Jogaink tehát nincsenek, másodrendű állampolgárok lettünk, saját hazánkban, ez nem hír , de igaz.

Azért valami jót is mondjak, minket hazaengednek, illetve a brigádvezető, és a cég fönöke is elnézi, ha a munka elvégzése után, a melegre hívatkozva, hazamegyünk, délben.

Emberség is van a világon, nemcsak embertelen/ olykor,értelmetlen/ törvények, kötelességek.

2014. jún. 23. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 A kérdező kommentje:
Az nagy könnyebbség, de biztos, hogy nincs mindenhol így.
2014. jún. 28. 09:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!