Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A közmunkát végzőknek milyen...

A közmunkát végzőknek milyen jogaik vannak? Vonatkozó jogszabályt tudtok megadni?

Figyelt kérdés

A munkáltatónak például kellene biztosítania ivóvizet esetleg munkaruhát?

Köszönöm előre is a segítségeteket!



2014. jún. 20. 14:08
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
53%

#10 nem csak kellene, hanem kell is ... és ez a foglalkoztató felelőssége

(mivel többnyire fűnyírás a feladat, a fűnyírós pl nem kezdheti a munkát, ha nem kapott acélbetétes bakancsot)


a foglalkoztató visszaél a jogaival, nektek pedig élni kellene vele

2014. jún. 20. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
91%
Nem nem kell. Nekünk közmunkásoknak otthonról kell magunkkal vinnünk elegendő ivóvizet.
2014. jún. 20. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
45%
mondjuk elég érdekes volt a téli projekt, hogy téli munkaruhát kaptak (mint mondtam a támogatás is meg volt rá), de mivel télen az iskolapadban ültek, áprilisban kapták meg arra az egy hónapra ... ami nekem a problémám, hogy az ilyen védő és munkaruhák hamar a bolhapiacon végzik
2014. jún. 20. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
Miért végeznék?
2014. jún. 20. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
48%
#14 mert eladják ... tapasztalom ... az állomány évek óta közel ugyanaz ... a múltból elő tud venni egy használt cuccot, az újat pedig eladja ... annyira nem érdekel ez, csak a védőeszköznél, mert ha ráhúzza a lábára a fűnyírót és baleset van, akkor csak egy dolog derül ki: szar volt az acélbetétes bakancs amit tőlem kapott ... ki a hunyó? én
2014. jún. 20. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Igazából azért jogszabályokról érdeklődtem, mert az egyértelmű.

Azt értem, hogy vannak emberek, akik nem tudják, hogy melyek a jogaik, de én szeretném ismerni a vonatkozó jogszabályokat.

Azt is értem, hogy a munkáltatók nem feltétlenül tartják be a kötelességeiket, a munkavállalók pedig jogaik NEM ismeretében elfogadják a helyzetet.

Amennyiben valaki tudja a vonatkozó jogszabályokat, nagyon kérem, hogy ossza meg velem, velünk!

2014. jún. 20. 14:55
 17/24 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk közmunkásoknak nincsenek jogaink.
2014. jún. 20. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%

#8 HA gondolod, beküldhetek pár fényképet arról, ahogyan dolgoztunk.


Jár jár, mondod, de nem kapsz ruhát, mert csak két hónapra jár. Egy hónapra nem. Ami ellentétes a munka törvénykönyvével. Ilyet a világon nem ismernek, hogy valaki azért ne adjon védőfelszerelést a dolgozójának, mert csak egy hónapra foglalkoztatja.

Olyat még a világon nem láttam, hogy valaki ne fizesse ki a dolgozót az adott hónap lezártával. A köözmunkában ez teljesen természetes volt.

Sőt, az 50 napra kifizetett munkabérre bármikor mellékelem a bizonylatot.

A magyar állam egy alja szemét rendszert tart fenn, és a közmunka minden létező törvényt áthág!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

2014. jún. 20. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:

#18-nak: elhiszem, amit írtál. Együttérzésemről biztosítalak.

Olvastam olyan cikket a mai napon, hogy valaki sérelmezte azt, hogy még ivóvizet sem kapott olyankor sem, amikor hőségriadó volt. Ő azt hiszem, hogy alkotmányjogi panaszt nyújtott be. Sokan persze nem szívesen bonyolódnak bele ilyesmibe és emiatt ki is használják őket.

2014. jún. 20. 15:11
 20/24 A kérdező kommentje:
#15-nek! Hahó, zöld kezet adtam minden válaszodra, számomra hasznos volt, amit írtál! Ha tudsz még írni, például jogszabályt, akár privát üzenetben is megírhatnád (ha nem akarod, hogy esetleg mások lepontozzanak...)
2014. jún. 20. 15:16
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!