Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Megvádolt a BKK, hogy hamis...

Megvádolt a BKK, hogy hamis bérlettel közlekedtem. Tehetek feljelentést rágalmazás miatt? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Szóval a minap a Délinél metróba lemenet megállított az ellenőr, hogy meg szeretné nézni jobban a bérletem. Mondom nem adom, itt az eleje meg a hátulja. Ekkor odajött két közterületes, és kitépték a kezemből.


Az ellenőr ekkor közölte, hogy ez hamis, és bevonja. Hogy lenne hamis? A Határ úti pénztárba vettem! 10 perc szájkarate után megelégeltem, kifizettem a 8000 helyszíni bírságot vettem vonaljegyet azt azzal mentem. Hazaértem, telefon a központba. Kiderült, hogy szerintük tényleg hamis, mert át van javítva a dátum.


Mondom igen? Én nem tehetek arról, hogy a határ úti pénztárnál szerencsétlenkedtek. Órára pontosan tudom mikor vettem, ezt mondtam az ellenőrnek is meg a központnak is. Ja hogy nem kértem áfász számlát? Hülyének néznek ezek?


Az eredmény:

-Elkéstem a munkahelyről

-Kell mutertól kölcsön kérnem pénzt

-Az ellenőr megalázott jó pár ember előtt.


Szóval ezek után feljelenthetem/perelhetem őket? És akkor már a határ úti pénztárt is felnyomom. Mit képzelnek ezek?



2015. jún. 12. 22:29
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
25%
Figy én se adom oda senkinek. És az ok, hogy kis városkámban is szeretnek szivatni az ellenőrök.
2015. jún. 12. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
76%

Akkor kellett volna rendőrt hívnod. Egyrészt a biztonságis nem veheti el, másrészt mivel lefelé mentél volna a metróba, nem látta, hogy bérlet nélkül utaztál volna, tehát a helyszíni bírság sem jogos (ha tényleg hamisnak vélte volna, azért nem helyszíni bírság jár, hanem indul az eljárás okirathamisításért). Így viszont mivel elvette tőled, már azt sem tudod bizonyítani, hogy nem volt hamis, mivel náluk van.

Egyébként a központ honnan tudja, hogy pont az volt a tiéd, amit ők néztek?

2015. jún. 12. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

ma 22:55

Rajta kell lennie a bérletigazolvány számának.

2015. jún. 12. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
80%
KAMU. Nagyon sok ellentmondás van a történetben, teljesen hiteltelen és életszerűtlen.
2015. jún. 13. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem muszáj feljelentened őket.

Ha a bérlet hamis volt, úgyis feljelentést fognak tenni ismeretlen tettes ellen, a rendőrség meg majd magánokirat hamisítás, esetleg még csalás bűntettében nyomoz majd.

Megvizsgáljak a pénztárat és természetesen téged is.


Hiba volt kifizetni a pótdíjat, mert szinte felér egy beismerő vallomással.


Mondjuk ezt a részét nem is értem, mert ha valóban hamis egy bérlet, azt nem lehet egy egyszerű helyszíni pótdíjjal lerendezni, ott rendőrt kellene hívjanak.

Másfelől, ha nekem van igazam (nem én hamisítottam), nincs az az isten, hogy fizessek, akár 10 Forintot is, nemhogy 8000-et.

2015. jún. 13. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Az ne számítson már beismerő vallomásnak, hogy nem akart még többet késni a munkahelyéről, ezért inkább odaadta a pénzt, hogy lenyugodjanak a p**ba és elengedjék...
2015. jún. 14. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
39%

"SZINTE felér egy beismerő vallomással"

Gy.K. - nem ér fel vele, de a gyanú árnyékát veti rá.


Még egyszer elmondom: KIZÁRT, HOGY BÁRMENNYIT FIZESSEK, HA NEKEM VAN IGAZAM! (bocs a caps lockért)

Aki szerint az a megoldás, fizessen! Tőlem...

2015. jún. 14. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!