Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Megvádolt a BKK, hogy hamis...

Megvádolt a BKK, hogy hamis bérlettel közlekedtem. Tehetek feljelentést rágalmazás miatt? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Szóval a minap a Délinél metróba lemenet megállított az ellenőr, hogy meg szeretné nézni jobban a bérletem. Mondom nem adom, itt az eleje meg a hátulja. Ekkor odajött két közterületes, és kitépték a kezemből.


Az ellenőr ekkor közölte, hogy ez hamis, és bevonja. Hogy lenne hamis? A Határ úti pénztárba vettem! 10 perc szájkarate után megelégeltem, kifizettem a 8000 helyszíni bírságot vettem vonaljegyet azt azzal mentem. Hazaértem, telefon a központba. Kiderült, hogy szerintük tényleg hamis, mert át van javítva a dátum.


Mondom igen? Én nem tehetek arról, hogy a határ úti pénztárnál szerencsétlenkedtek. Órára pontosan tudom mikor vettem, ezt mondtam az ellenőrnek is meg a központnak is. Ja hogy nem kértem áfász számlát? Hülyének néznek ezek?


Az eredmény:

-Elkéstem a munkahelyről

-Kell mutertól kölcsön kérnem pénzt

-Az ellenőr megalázott jó pár ember előtt.


Szóval ezek után feljelenthetem/perelhetem őket? És akkor már a határ úti pénztárt is felnyomom. Mit képzelnek ezek?



2015. jún. 12. 22:29
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
+befenyítettem őket, ha nem tisztázzák a történetem, megy egy szép levél az index.hu/444/hvg részére. Komolyan már jobban megéri bliccelni lassan.
2015. jún. 12. 22:32
 2/17 anonim ***** válasza:
47%
Valami nem stimmel a sztoriddal, mert bár áfás számlát kértél, de ha igazat mondasz, akkor kaptál blokkot. Még egy szimpla vonaljegyről is adnak blokkot. Ez valahogy kimaradt a sztoridból. Pedig ez bizonyító erejű lehetne. De te nem számoltál ezzel, hmmm
2015. jún. 12. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Nem kértem áfás számlát. A központban mondták, hogy kellett volna.
2015. jún. 12. 22:39
 4/17 anonim ***** válasza:
95%
Ki javított a dátumon? Hiszen minden gépről megy.
2015. jún. 12. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
95%

Sántít valami.

Milyen dátum volt átjavítva és hogy? Már géppel írják rá a dátumot jóóóó nagy vastag betűkkel.

2015. jún. 12. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Blokk az meg fogalmam sincs hol van... szerintem első mozdulattal dobtam ki. Newbie pesti vagyok, szerinted gondoltam én erre, hogy a hivatalos pénztárnál lehet baj?
2015. jún. 12. 22:40
 7/17 anonim ***** válasza:
53%

Mellébeszélsz...

A blokkot kérés nélkül is megkaptad volna.

Magánvéleményem szerint nem mondasz igazat.

2015. jún. 12. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
5: nekem is sántít ez, nagyon olyan érzésem van, hogy szivatnak. Mondjuk még olyat is mondott az úriember, hogy gyanús, hogy nem-e után nyomott. Mondom én erről nem tehetek.
2015. jún. 12. 22:42
 9/17 anonim ***** válasza:
22%

Öhm ilyenkor nem maga a jegy a blokk?


3-4 éve volt hír (ha jól emlékszem) hogy pár pénztárnál ipari mértékben ment a bérlethamisítás, és páran meg is szopták emiatt. Szerintem menj el a rendőrségre és tegyél feljelentést. És kérj hazugságvizsgálatot is! Mondjuk nem tudom lehet-e.

2015. jún. 12. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
78%
És miért nem adtad oda mikor meg akarata nézni? Akinek nincs titkolnivalója, odaadja. Nem gondolod, hogy kissé gyanús lehetett nekik?
2015. jún. 12. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!