Rágalmazás, esetleg hamis vád ez?
Büntetőügyben (súlyos testi sértés vétsége) a tanúnak azt a kérdést tette fel a nyomozónő, hogy törhetett el a sértett karja.A válasz a tanúvallomásban így hangzott:"Véleményem szerint el sem tört , mert a sértett az egészségügyben dolgozott és jól ismerem képes ilyen aljasságra, hogy begipszelje a saját kezét, valamint véleményem szerint túl keveset volt rajta a gipsz."
Ez rágalmazásnak számít? Ugyanis a kartörés ténye bizonyított.Ha igen, milyen lépéseket tudok tenni, ugyanis nem csak a rendőrségen, hanem mindenhol ezt terjesztették rólam, de hogy még tanúvallomásban foglalták ez mondatot. Vagy lehet ilyen feltételezéseket büntetlenül tenni, kijelenteni?
A rágalmazás a Btk. szerint:
„Aki valakiről, más előtt, a becsület csorbítására alkalmas tényt állít vagy híresztel, vagy ilyen tényre közvetlenül utaló kifejezést használ, vétséget követ el, és egy évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.”
Persze konkrét esetre vonatkoztatva ezt nehéz megítélni szóval szerintem tedd fel a kérdésed egy olyan oldalon, ahol egy jogász válaszol.
Kerestem néhányat, de bevallom, nem néztem meg a tartalmukat, lehet, hogy nem lesznek jók (nem mindegyik ügyvéd foglalkozik polgári joggal):
Továbbiakat találhatsz, ha a google-ba beírod például az ügyvéd és a válaszol szavakat.
Remélem, tudtam segíteni.
"Véleményem szerint", "jól ismerem".
Az a baj, hogy ezek nagyon homályos mondatok, tényszerűen nem állítanak semmit, ez csak becsületsértés lesz, ami -mivel nagy nyilvánosság előtt történt- azért büntetendő.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!