Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Utcai rablásnál, ha civil...

Utcai rablásnál, ha civil rendőrnek adom ki magam ér valamit?

Figyelt kérdés
Tegyük fel betalál az utcán pár darab késes legény a napi betevőért. Ha azt mondom nekik szolgálaton kívüli rendőr vagyok, még kamu jelvényt is mutatok, akkor mire számíthatok? Eljátszottam a gondolattal, szerintetek mit reagálnának? Végül is előfordulhat ilyen eset is, hogy pont rendőrbe kötnek bele, nem? Vagy kizárt, hogy bevegyék? A cél csak az lenne, hogy elijesszem őket, nem állnék neki keménykedni. Nagy hülyeség lenne? :D 25/F

2014. aug. 23. 15:18
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

"Felhívnám becses figyelmed a Btk. jogos védelem, illetve végszükség nevű részére. Ha abból a célból adod ki magad rendőrnek, hogy egy bűncselekménynek elejét vegyed, akkor teljesen rendben van."


Én meg erre várom a magyarázatod.

2014. aug. 26. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

"Én meg erre várom a magyarázatod."


Ez a jogos védelemből következik:

"Nem büntetendő az a cselekmény, amely a saját, illetve más vagy mások személye, javai vagy a közérdek ellen intézett, illetve ezeket közvetlenül fenyegető jogtalan támadás elhárításához szükséges."


Joggal vetődik fel a kérdés, hogy pontosan milyen az a szituáció, ahol azzal veheted elejét egy bűncselekménynek, hogy rendőrnek adod ki magad. Én sem javaslom a kérdezőnek, hogy erre építse az önvédelmi taktikáját.


Joggal vetődik fel a kérdés, hogy hogyan hiteted ezt el bárkivel anélkül, hogy ne mutatnál fel olyan igazolványt, aminek magadnál tartása nem közokirathamisítás eleve.


De mivel sokkal egyszerűbb igazolni, hogy valami tilos, mint, hogy valami szabad:

Mire gondol a 49%-os válaszoló, a második válaszában. Mi büntetendő 2-5 évig egészen pontosan?

2014. aug. 26. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!