Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Utcai rablásnál, ha civil...

Utcai rablásnál, ha civil rendőrnek adom ki magam ér valamit?

Figyelt kérdés
Tegyük fel betalál az utcán pár darab késes legény a napi betevőért. Ha azt mondom nekik szolgálaton kívüli rendőr vagyok, még kamu jelvényt is mutatok, akkor mire számíthatok? Eljátszottam a gondolattal, szerintetek mit reagálnának? Végül is előfordulhat ilyen eset is, hogy pont rendőrbe kötnek bele, nem? Vagy kizárt, hogy bevegyék? A cél csak az lenne, hogy elijesszem őket, nem állnék neki keménykedni. Nagy hülyeség lenne? :D 25/F

2014. aug. 23. 15:18
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

49%-os a Wikit linkelte be, ami a Btk-t idézi. Attól nem lettem okosabb.


Ha tévedek, és korrigálnak, azt örömmel veszem. Ha butának neveznek érdemi indoklás nélkül, miközben én próbálom tisztázni a lehetséges félreértést, azt nem.

2014. aug. 24. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
33%

"Ahogy látom az értelmező olvasás sokaknak problémát okoz."

"Bármi, hangsúlyozom bármi, ami nem súlyosabb bűncselekmény, mint a rablás, vagy amit egy késsel művelhetnek veled, ha nem engedelmeskedsz, megengedett."


Ezzel nézed te le azt, aki ért hozzá. Hiába hangsúlyozod, meg hozod fel az értelmező olvasást, ha pont ne nem értesz hozzá, de osztod az észt.

2014. aug. 24. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

"Ezzel nézed te le azt, aki ért hozzá. "


Hányszor írod le, hogy hülye vagyok, mielőtt végre veszed a fáradságot, és elmagyarázod, hogy miért?

2014. aug. 24. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

"2. Olyan ügyet, amiben valakit ilyesmi miatt elítéltek."


Magyarországon nincsen precedensjog, te sudribunkó.

2014. aug. 25. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
0%

"Ezzel nézed te le azt, aki ért hozzá. Hiába hangsúlyozod, meg hozod fel az értelmező olvasást, ha pont ne nem értesz hozzá, de osztod az észt."


Neked meg nem kértem a védelmedet. Rendőrtől nem kell. Az utcán a cigánytól védjetek meg, ne egy fórumon. Magamtól is helyre tudom rakni a hülyegyereket, ne félts.

2014. aug. 25. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

"Neked meg nem kértem a védelmedet. Rendőrtől nem kell. Az utcán a cigánytól védjetek meg, ne egy fórumon."


Az utcán se kelljen akkor. Nem téged védelek, hanem a hülyeséget cáfolom. A fórum pedig nem a tiéd, így bárki hozzászólhat, csak ellentétben amire kitalálták a pozitív, negatív jelzéseket, itt nem a válasz pontosságára, hanem a személyre irányul.

2014. aug. 25. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Tehát, az egész mondandómból kiragadsz egy mondatot, amit félreértesz, mert sehol sem állítom benne, hogy Magyarországon precedensjog lenne. Utána pedig lecseszed Bucsek-et, mint a pengős malacot, mert utálod a rendőröket.

Vagy troll vagy, vagy az ég óvjon minket a képzett jogászoktól.


Szövegértés, józanság, racionalitás. Továbbra is fenntartom, hogy ezekkel hadilábon állsz. És még mindig csak találgatni tudok, miért én vagyok a hülye.

Jó éjszakát!

2014. aug. 25. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
50%
Belinkelt itt egy értelmes ember egy Wiki oldalt, amin természetesen nem található meg szó szerint, hogy "ha megtámadnak az utcán, jogosan adhatod ki magad rendőrnek". Ezzel igazolva érzi magát, miszerint neki van igaza. Nevetséges.
2014. aug. 26. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
49%
Pedig a törvény az olyan, hogy vagy benne van valami, vagy nincs. Belemagyarázni bármibe bele lehet akármit. (Ez kicsit besenyő Pistás volt.)
2014. aug. 26. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

"Belinkelt itt egy értelmes ember"


Vigyázz mielőtt ez az értelmes ember téged is lesudribunkóz. Mint a mellékelt ábra mutatja az sem hatja meg, ha vele értenek egyet.


Beugratós kérdés:

Kérlek nevezd meg azt a törvényt, amelyik megtiltja nekem, hogy rendőrnek adjam ki magam!


Nem azt állítom, hogy nincs ilyen, nem azt állítom, hogy nekem van igazam. Azt szeretném, ha valaki végre elmagyarázná, miért a második válasz a helytálló az eredeti kérdésre.

Várom a választ, de ahogy látom hiába.

2014. aug. 26. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!