Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ilyen csendháborítás ellen...

Ilyen csendháborítás ellen tehetek valamit?

Figyelt kérdés
Falun élek, és mellénk építettek (5m) egy gördeszka-korcsolya pályát. Vizsgaidőszak lévén én itthon tanulok, de amikor használják a pályát olyan, mintha a ház falát szántanák. December óta hallgatom eddig nem zavart, de mostmár kezd. Nem beszélve arról, hogy a családom mezőgazdasággal foglalkozik és nyáron este pihennének és tuti nem lesz csend. Az lenne a kérdésem, hogy jogilag milyen panaszt tehetek, hogy legalább egy zajfogó falat építsenek.

2014. jan. 2. 16:11
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Aranyszabály, hogy sok lúd disznót győz. Próbélj támogatókat találni a szomszédok között, írjatok petíciót, írjatok közösen az önkormányzatnak. Oldják meg, pl tegyenek oda egy hangfogó falat- Amúgy az ordítozás nem megengedett, illetve sok helyen a közterületen alkoholizálás se.


Esetleg még az is lehet, hogy birtokvédelmet kérsz, nem tudom az itt megállná e a helyét.

2014. jan. 2. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom mit kell kötözködni a kérdezővel, teljesen normális az ő nézőpontja is.


Ha részeges ordítozás a baj és nem a pálya rendeltetésszerű használata az már más tészta, olyankor nyugodtan lehet beszélni az önkormányzattal, kikérni a rendőrség véleményét. Az időzítés miatt (nem 22-06 óra között) így is lehet necces, de ismerik a csendháborítás fogalmát napközben is.

2014. jan. 2. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a normális válaszokat!
2014. jan. 2. 17:28
 14/17 anonim ***** válasza:
4%

Ha en minden ilyenert kekeckednek, a csilingelos autok, fagyis, szomszedba a flex funyiras stb mindenert jelentgethetnek, de nem teszem, foleg nem fogom a lurkokat bantani ha jarszanak, fociznak.

Pedig ebredtem fel parszor ejszakazas utan, vagy akar a telefonos tukmalokra...

Ja es ezt is 0% old koszi, te osszeferhetetlen. :)

2014. jan. 2. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
de ezek 1-2 órás problémák, nem pedig egész délutános. A szomszédban asztalos dolgozik érdekes módon a gyalugép nem zavar, pedig nem egy halk szerkezet. Nem a gyerekjátszással van gondom mint már leírtam egy párszor, hanem arról hogy a pohár ugrál az asztalon az üvöltözéstől napi 6-7 órában, és este üvegcsörömpölés, árokba szarás és egyéb kulturált emberhez nem méltó cselekedet folyik.
2014. jan. 2. 18:21
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
Én a megoldást abban látnám hogy a pályát a T. 7,9,14 válaszoló háza mellé építeném fel. Kíváncsi lennék ők hogyan tolerálnák? Csak megjegyzésként az én drága szomszédom, a fát(minden nap csak 1 pici adagot) hajnal 4kor hasogatja,6 és hét között vágja motoros fűrésszel.
2014. jan. 2. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 EagleHUN ***** válasza:
100%

-Először is próbálj meg szólni nekik, hogy legalább ne ordítozzanak, meg egyéb, csak gördeszkázzanak. Ne csak egyszer, ha olyan a helyzet minél többször.

-Ha nem megy próbálkozhatsz a Csendháborítás bejelentésével.

-Próbálj támogatókat (szomszédokat) találni ebben, fölváltva jelentgessétek, ne csak a rendőrségnek, a helyi önkormányzatnak is.

-Nézzetek utána hogy engedéllyel épült -e a pálya.

-Nézzetek utána hogy a környéken lakók engedélyét kikérték-e építés előtt.

(Én úgy tudom ha valami ilyesmi vagy más zajos egység, pl: Gyár, Sporttelep, vendéglátóhely stb épül előtte az építtetőnek ki kell kérnie a környéken lakók engedélyét is, nem csak az önkormányzatét.)

- Írjatok petíciót az önkormányzatnak, minél több környékbeli aláírásával.


(Az egyik helyen ahol laktam utóbbi módon szüntettek meg 2 ház lakói egy az épületek közt működő korcsmát. Az önkormányzat a petíció hatására korlátozta a nyitvatartási időt, este 8 kor be kellett zárniuk. Utána már nem sokáig tartotta fönn az üzemeltető, és végleg bezárta.)

2014. jan. 2. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!